• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • Shah Rukh Khan B'day Spl: যেতিয়া শ্বাহৰুখ খানৰ বিয়া হৈছিল তেতিয়া তেওঁ গৌৰীক কৈছিল, 'যোৱা বোৰ্খা পিন্ধা' ! তাৰ পিছতে হাহাকাৰ লাগিছিল পৰিয়ালত...

Shah Rukh Khan B'day Spl: যেতিয়া শ্বাহৰুখ খানৰ বিয়া হৈছিল তেতিয়া তেওঁ গৌৰীক কৈছিল, 'যোৱা বোৰ্খা পিন্ধা' ! তাৰ পিছতে হাহাকাৰ লাগিছিল পৰিয়ালত...

(photo credit: instagram/@gaurikhan)

(photo credit: instagram/@gaurikhan)

আজি অৰ্থাৎ ২ নৱেম্বৰ শ্বাহৰুখ খানৰ জন্মদিন (Happy Birthday Shah Rukh Khan)। এইটো বলীউডৰ ৰোমাঞ্চ কিঙৰ ৫৬ তম জন্মদিন, যাক তেওঁ তেওঁৰ পৰিয়াল আৰু ঘনিষ্ঠসকলৰ সৈতে উদযাপন কৰিবলৈ গৈ আছে।

  • Share this:
শ্বাহৰুখ খান (Shah Rukh Khan) আজি কেৱল মনোৰঞ্জন জগতৰ এক ডাঙৰ নাম নহয়, বলীউডৰ পৰিচয়। শ্বাহৰুখৰ শক্তিশালী প্ৰদৰ্শনৰ বাবে কেৱল দেশতে নহয় বিদেশতো লাখ লাখ অনুৰাগী আছে।

আজি অৰ্থাৎ ২ নৱেম্বৰ শ্বাহৰুখ খানৰ জন্মদিন (Happy Birthday Shah Rukh Khan)। এইটো বলীউডৰ ৰোমাঞ্চ কিঙৰ ৫৬ তম জন্মদিন, যাক তেওঁ তেওঁৰ পৰিয়াল আৰু ঘনিষ্ঠসকলৰ সৈতে উদযাপন কৰিবলৈ গৈ আছে।

শ্বাহৰুখ হৈছে উদ্যোগটোৰ অভিনেতা যিয়ে কেৱল এই পদটো প্ৰাপ্ত কৰাৰ বাবেই নহয়, তেওঁৰ প্ৰেম অৰ্থাৎ গৌৰী খান (Gauri Khan) পাবলৈও কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিছে। সেয়েহে অভিনেতাজনৰ অনুৰাগীসকলে তেওঁৰ প্ৰেমকাহিনীৰ বিষয়ে সকলো জানিব বিচাৰে।

শ্বাহৰুখ খান আৰু গৌৰী খানৰ প্ৰেমকাহিনী সদায় আকৰ্ষণৰ কেন্দ্ৰ হৈ আহিছে। সকলোৱে তেওঁলোকৰ প্ৰেমকাহিনী ভাল পায়। শ্বাহৰুখ আৰু গৌৰীৰ বিয়া হোৱাৰ ২৮ বছৰৰো অধিক সময় হ'ল। দুয়োকে বলীউডৰ আদৰ্শ দম্পতী বুলি গণ্য কৰা হয়। ইফালে, শ্বাহৰুখ খানে তেওঁৰ বিবাহৰ নিশাৰ বিষয়ে কিছু উন্মোচন কৰাৰ এটা ভিডিঅ' ভাইৰেল হৈ আছে।



এই ভিডিঅ'টোৱে দেখুৱাইছে যে শ্বাহৰুখে তেওঁৰ পত্নী গৌৰীক বিয়াৰ পিছত বোৰ্খা পিন্ধিবলৈ কৈছিল।শ্বাহৰুখ খানক এই ভিডিঅ'টোত ফৰিদা জালালৰ সৈতে দেখা গৈছে। য'ত তেওঁ তেওঁৰ আৰু গৌৰীৰ বিবাহৰ বিষয়ে কৈছে আৰু কয়- 'মই মোৰ বিয়াতো নৃত্য কৰোঁ। গুলপীয়া পাগুৰি পিন্ধি আৰু যেতিয়া মই বিয়াৰ মাণ্ডপত বহিছিলো, মই ভাবিছিলো যে কোনেও ভাবিব নালাগে যে মই সেই ধৰ্মক উপহাস কৰি আছো ।

'আজিকালি বিয়া খুব কম সময়তে হয়। গতিকে তেওঁলোকে সেই বিবাহ আৰম্ভ কৰিছিল গতিকে মই সুধিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিলো তেওঁলোকে কিয় এইটো কৰে। গতিকে আধা ঘণ্টাৰ বিয়াখন আঢ়ৈ ঘণ্টা ধৰি চলিছিল। শেষত সেই লোকসকলে মোক কৈছিল ক্ষমা কৰিব ইমান ছিৰিয়াছলী নল'ব। শেষ কৰক আৰু শেষত আমাৰ বিয়াৰ পৰ্ব শেষ হ'ল।



শ্বাহৰুখে লগতে কয়- 'মোৰ মনত আছে যে সকলোৱে কথা পাতিছিল যে লৰাজন মুছলমান। গৌৰীৰ নাম এতিয়া সলনি হ'ব, তেওঁ মুছলমান হ'ব। মই হঠাতে দুপৰীয়া ১.১৫ বজাত উঠি গৌৰীক কলো, গৌৰী আহা উঠি আহা, বোৰ্খা পিন্ধো, নামাজ পঢ়ো। তেওঁৰ গোটেই পৰিয়ালটোৱে এইটো শুনি আচৰিত হৈছিল।

'সকলোৱে ভাবিছিল যে তেওঁৰ ধৰ্ম সলনি হ'ল। মই ক'লো, "চাওক, তেওঁ আজিৰ পৰা বোৰ্খাত থাকিব।" তেওঁ আজিৰ পিছত ঘৰৰ পৰা ওলাই নাযাব। আৰু মই তেওঁক আয়েশা নাম দিম। মই ইয়াক বহুত উপভোগ কৰিছিলো। মই বিশ্বাস কৰোঁ যে আপুনি ইজনে সিজনৰ ধৰ্মক সন্মান কৰে, কিন্তু ই কেতিয়াও প্ৰেমৰ মাজত আহিব নালাগে। সময়ৰ লগে লগে আমাৰ সম্পৰ্ক আৰু অধিক শক্তিশালী হৈছে। আৰু আজি তেওঁলোকৰ পৰিয়ালে তেওঁতকৈ মোক বেছি ভাল পায়।

সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, শ্বাহৰুখ খান আৰু গৌৰী খানৰ প্ৰথমে আদালতত বিয়া হৈছিল, তাৰ পিছত ১৯৯১ চনৰ ২৬ আগষ্টত বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হৈছিল। তাৰ পিছত ১৯৯১ চনৰ ২৫ অক্টোবৰত দুয়ো হিন্দু ৰীতি-নীতিৰ সৈতে বিবাহপাশত আৱদ্ধ হয়। এনেদৰে শ্বাহৰুখ খান আৰু গৌৰীয়ে তিনিবাৰ বিয়া পাতিব লগা হৈছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি