உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • entertainment
    • »
    • Sameera Reddy B’day Spl : বলীউডত গ্লেমাৰাছ অৱতাৰেৰে হৃদয় জয় কৰিছিল সমীৰাই, কিন্তু বিবাহৰ পিছত চলচ্চিত্ৰৰ পৰা আঁতৰি গ'ল ...

    Sameera Reddy B’day Spl : বলীউডত গ্লেমাৰাছ অৱতাৰেৰে হৃদয় জয় কৰিছিল সমীৰাই, কিন্তু বিবাহৰ পিছত চলচ্চিত্ৰৰ পৰা আঁতৰি গ'ল ...

    Sameera Reddy 43th Birthday: বলীউডৰ অভিনেত্ৰী সমীৰা ৰেড্ডীয়ে আজি তেওঁৰ ৪৩ তম জন্মদিন (Sameera Reddy Birthday) উদযাপন কৰিছে। ১৯৭৮ চনৰ ১৪ নৱেম্বৰত মুম্বাইত জন্মগ্ৰহণ কৰা সমীৰাই বৰ্তমান চলচ্চিত্ৰৰ পৰা আঁতৰি পৰিয়ালৰ সৈতে সময় অতিবাহিত কৰি আছে।

    Sameera Reddy 43th Birthday: বলীউডৰ অভিনেত্ৰী সমীৰা ৰেড্ডীয়ে আজি তেওঁৰ ৪৩ তম জন্মদিন (Sameera Reddy Birthday) উদযাপন কৰিছে। ১৯৭৮ চনৰ ১৪ নৱেম্বৰত মুম্বাইত জন্মগ্ৰহণ কৰা সমীৰাই বৰ্তমান চলচ্চিত্ৰৰ পৰা আঁতৰি পৰিয়ালৰ সৈতে সময় অতিবাহিত কৰি আছে।

    Sameera Reddy 43th Birthday: বলীউডৰ অভিনেত্ৰী সমীৰা ৰেড্ডীয়ে আজি তেওঁৰ ৪৩ তম জন্মদিন (Sameera Reddy Birthday) উদযাপন কৰিছে। ১৯৭৮ চনৰ ১৪ নৱেম্বৰত মুম্বাইত জন্মগ্ৰহণ কৰা সমীৰাই বৰ্তমান চলচ্চিত্ৰৰ পৰা আঁতৰি পৰিয়ালৰ সৈতে সময় অতিবাহিত কৰি আছে।

    • Share this:
    বলীউডৰ অভিনেত্ৰী সমীৰা ৰেড্ডীয়ে আজি তেওঁৰ ৪৩ তম জন্মদিন (Sameera Reddy Birthday) উদযাপন কৰিছে। ১৯৭৮ চনৰ ১৪ নৱেম্বৰত মুম্বাইত জন্মগ্ৰহণ কৰা সমীৰাই বৰ্তমান চলচ্চিত্ৰৰ পৰা আঁতৰি পৰিয়ালৰ সৈতে সময় অতিবাহিত কৰি আছে। সমীৰা ৰেড্ডীৰ মুম্বাইত শিক্ষাগ্ৰহণ লাভ কৰছিল। তেওঁৰ দুগৰাকী ভগ্নী মেঘনা ৰেড্ডী আৰু সুষমা ৰেড্ডী আছে। এই দুয়োগৰাকীয়ে গ্লেমাৰৰ পৃথিৱীত কাম কৰি আছে। সমীৰাই ১৯৯৭ চনত সংগীত এলবাম 'অউৰ অহিষ্টা'ৰ দ্বাৰা নিজৰ কেৰিয়াৰ আৰম্ভ কৰিছিল। তাৰ পিছত তেওঁ বলীউডৰ কেইবাখনো চলচ্চিত্ৰত অভিনয় কৰিছিল। ইয়াৰ ভিতৰত আছে 'মুছাফিৰ', 'ডাৰ্না মানা হে', 'প্লেন', 'টেক্সি নং ৯-২-১১', 'মেপ', 'ফ্লাৱাৰ এণ্ড ফাইনেল', 'ৱান টু থ্ৰী', কালপুৰুষ, 'দে দানাদান', 'ৰেড এলাৰ্ট' আৰু 'চক্ৰব্যহু'ৰ দৰে বহুতো চলচ্চিত্ৰ। বলীউডৰ উপৰিও, তেওঁ দক্ষিণৰ বহুতো চলচ্চিত্ৰত অভিনয় কৰিছে।

    ব্যৱসায়ীৰ সৈতে বিবাহপাশত আৱদ্ধ

    সমীৰা ৰেড্ডীয়ে চলচ্চিত্ৰত ভাল কাম কৰি আছিল । তেওঁ ব্যৱসায়ী অক্ষয় ভাৰ্দেকলগ পাইছিল। দুয়ো প্ৰথমে বন্ধু হৈছিল আৰু তাৰ পিছত আঢ়ৈ বছৰৰ বাবে ইজনে সিজনক ডেট কৰিছিল। তাৰ পিছত ২০১৪ চনত বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হৈছিল। অক্ষয়ে মটৰ চাইকেলৰ ব্যৱসায় কৰে আনহাতে সমীৰাও বাইকাৰ্ছ ভাল পায়। সমীৰা প্ৰথমবাৰৰ বাবে ২৫ মে, ২০১৫ তাৰিখে মাতৃ হৈছিল, তেওঁৰ বিবাহৰ এবছৰ পিছত। সমীৰাই এটা পুত্ৰ সন্তান জন্ম দিছিল। সমীৰাৰ পুত্ৰৰ নাম হংস। সমীৰা ২০১৯ চনৰ জুলাইত এজনী কন্যাৰ মাতৃ হয়।



    বিবাহৰ পিছত, সমীৰাৰ ওজন 105 কিলোগ্ৰাম হৈছিল আৰু এলোপেচিয়া আৰিয়াটা নামৰ ৰোগত আক্ৰান্ত হৈছিল, যাৰ ফলত মূৰত চুলি সৰিছিল। তেওঁ পিছত চিকিৎসকৰ ওচৰলৈ গৈছিল আৰু তাৰ পৰা সহায় বিচাৰিছিল। চিকিৎসাৰ পিছত তেওঁ নিজকে এক নতুন ব্যক্তিত্বৰ সৈতে অনুভৱ কৰিছিল। প্ৰথম গৰ্ভধাৰণত সম্পূৰ্ণ নোহোৱা আশা দ্বিতীয়ত পূৰণ হৈছিল। দ্বিতীয় গৰ্ভধাৰণৰ সময়ত তেওঁ ভয় খাইছিল কাৰণ তেতিয়া তেওঁৰ বয়স আছিল ৪০ বছৰ। তাৰ পিছত তেওঁ ছচিয়েল মিডিয়াত সক্ৰিয় হৈ আছে।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    Published by:Kokil Sarma
    First published: