• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • চলমান খানে নৃত্য কৰাৰ পৰা বাচিবলৈ এনে ধৰণৰ পৰামৰ্শ দিছিল, অভিনেত্ৰী আয়েশা জুলকাই প্ৰকাশ কৰিছে এই কথা ...

চলমান খানে নৃত্য কৰাৰ পৰা বাচিবলৈ এনে ধৰণৰ পৰামৰ্শ দিছিল, অভিনেত্ৰী আয়েশা জুলকাই প্ৰকাশ কৰিছে এই কথা ...

File Photo

File Photo

Salman Khan never wanted to dance: আয়েশাই (Ayesha Jhulka) কৈছে যে তেওঁৰ প্ৰথম ছবি 'কুৰবান'ত চলমান খান (Salman Khan) তেওঁৰ সহ-অভিনেতা আছিল। তেওঁ এইটোও কৈছিল যে চলমান খানক ইমান ভালদৰে নৃত্য কৰা দেখাটো তেওঁৰ বাবে আচৰিত হোৱাতকৈ কম নহয়।

  • Share this:
বলীউডৰ চুপাৰষ্টাৰ চলমান খানে তেওঁৰ প্ৰতিখন চলচ্চিত্ৰৰ সৈতে আশ্চৰ্যকৰ কাম কৰে। তেওঁৰ অনুৰাগীসকলে তেওঁক প্ৰতিটো চৰিত্ৰত চাবলৈ ভাল পায়। কেৱল সেয়াই নহয়, চলমান খানে তেওঁৰ চলচ্চিত্ৰৰ গানত কৰা পদক্ষেপবোৰ জনপ্ৰিয় হৈ পৰে। চলমান খানৰ নৃত্যৰ এটা বেলেগ শৈলী আছে। একেবাৰে স্বাভাৱিক যিটো এজন সাধাৰণ মানুহেও লয়। কিন্তু এইটো নহয় যে তেওঁলোকে হৃত্বিক ৰোশন বা শ্বাহিদ কাপুৰৰ দৰে নৃত্যৰ অনুৰাগী। দৰাচলতে, এটা সময় আছিল যেতিয়া চলমান খানে কেমেৰাৰ সন্মুখত নৃত্য কৰাত সচেতন আছিল।

আয়েশা জুলকাই প্ৰকাশ কৰিছে
বলীউডৰ এগৰাকী চুপাৰষ্টাৰ অভিনেত্ৰী আয়েশা জুলকাই এই কথা প্ৰকাশ কৰিছে। আয়েশা নৃত্য ৰিয়েলিটি শ্ব' চাৰেগামাপাত দেখা যাব। অনুষ্ঠানটোত, তেওঁ কাহিনীটো ভাগ বতৰা কৰিছিল যিটো চলমান খানে ৯০ ৰ দশকত কোৰিঅ'গ্ৰাফাৰসকলক পদক্ষেপ নিদিবলৈ কৈছিল। আয়েশাই (Ayesha Jhulka) কৈছে যে তেওঁৰ প্ৰথম ছবি 'কুৰবান'ত চলমান খান (Salman Khan) তেওঁৰ সহ-অভিনেতা আছিল। তেওঁ এইটোও কৈছিল যে চলমান খানক ইমান ভালদৰে নৃত্য কৰা দেখাটো তেওঁৰ বাবে আচৰিত হোৱাতকৈ কম নহয়।

তেওঁ কোৰিঅ'গ্ৰাফাৰক পৰামৰ্শ দিছিল।
"মোৰ মনত আছে, যেতিয়া মই চলমান খানৰ সৈতে মোৰ প্ৰথম খন ছবিৰ দৃশ্যগ্ৰহণ কৰি আছিলো, তেতিয়া তেওঁ তেওঁৰ নৃত্যৰ বিষয়ে যথেষ্ট আত্মবিশ্বাসী আছিল। তেওঁ কোৰিঅ'গ্ৰাফাৰজনক কৈছিল যে তেওঁক সাধাৰণভাৱে খোজ কাঢ়িবলৈ দিয়ক আৰু সেইটো তেওঁৰ নৃত্যৰ পদক্ষেপ হ'ব। মই তেওঁৰ সৈতে বহুতো লাইভ শ্ব' কৰিছো আৰু মই দেখি আচৰিত হৈছো যে তেওঁ এতিয়া ইমান ভালদৰে নৃত্য কৰে। তেওঁলোকে সুন্দৰভাৱে নৃত্য কৰে আৰু সকলো পদক্ষেপ মনত ৰাখে। তেওঁৰ ফালে চাই এতিয়া দেখা গৈছে যে তেওঁ আগতে নাটক কৰিছিল।"

আয়েশা জুলকা ৯০ ৰ দশকৰ চুপাৰষ্টাৰ অভিনেত্ৰী
আয়েশা জুলকা চলচ্চিত্ৰত অভিনয়ৰ বাবে জনাজাত। তেওঁ ৯০ ৰ দশকত বহুতো ৰোমান্টিক চলচ্চিত্ৰও কৰিছে। আয়েশা জুলকাই চলমান খান, অক্ষয় কুমাৰ, আমিৰ খানকে ধৰি বহুতো তাৰকাৰ সৈতে পৰ্দা ভাগ বতৰা কৰিছে। তেওঁ খিলাড়ী, জো জিটা ৱহী ছিকন্দৰ, সংগ্ৰাম, মাছুমকে ধৰি বহুতো বাংলা আৰু ওড়িয়া চলচ্চিত্ৰতো অভিনয় কৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: