உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • entertainment
    • »
    • Salman Khan Birthday: চলমান খানে মাত্ৰ ৭৫ টকাত কাম আৰম্ভ কৰিছিল, আজি তেওঁৰ কোটি টকাৰ সম্পত্তি ...

    Salman Khan Birthday: চলমান খানে মাত্ৰ ৭৫ টকাত কাম আৰম্ভ কৰিছিল, আজি তেওঁৰ কোটি টকাৰ সম্পত্তি ...

    বলীউডৰ 'দাবাং' অভিনেতা চলমান খানে আজি ৫৭ বছৰত পদাৰ্পণ কৰিছে (Salman Khan Birthday)। এই বিশেষ দিনটোত, তেওঁৰ প্ৰিয়জন, তেওঁৰ বন্ধুবৰ্গ আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে তেওঁক জন্মদিনৰ শুভেচ্ছা জনাইছে (Happy Birthday Salman Khan)।

    বলীউডৰ 'দাবাং' অভিনেতা চলমান খানে আজি ৫৭ বছৰত পদাৰ্পণ কৰিছে (Salman Khan Birthday)। এই বিশেষ দিনটোত, তেওঁৰ প্ৰিয়জন, তেওঁৰ বন্ধুবৰ্গ আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে তেওঁক জন্মদিনৰ শুভেচ্ছা জনাইছে (Happy Birthday Salman Khan)।

    বলীউডৰ 'দাবাং' অভিনেতা চলমান খানে আজি ৫৭ বছৰত পদাৰ্পণ কৰিছে (Salman Khan Birthday)। এই বিশেষ দিনটোত, তেওঁৰ প্ৰিয়জন, তেওঁৰ বন্ধুবৰ্গ আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে তেওঁক জন্মদিনৰ শুভেচ্ছা জনাইছে (Happy Birthday Salman Khan)।

    • Share this:
    বলীউডৰ 'দাবাং' অভিনেতা চলমান খানে আজি ৫৭ বছৰত পদাৰ্পণ কৰিছে (Salman Khan Birthday)। এই বিশেষ দিনটোত, তেওঁৰ প্ৰিয়জন, তেওঁৰ বন্ধুবৰ্গ আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে তেওঁক জন্মদিনৰ শুভেচ্ছা জনাইছে (Happy Birthday Salman Khan)। তেওঁ ৩০ বছৰৰো অধিক সময় ধৰি বলীউডত অভিনয় কৰি আহিছে কিন্তু তথাপিও তেওঁৰ যাদু হ্ৰাস হোৱা নাই। আনকি ৫৭ বছৰ বয়সতো, ছবিখন তেওঁৰ নামত চলে। তেওঁক এখন চলচ্চিত্ৰত থকাটো এক হিটৰ গেৰাণ্টি। ১৯৬৫ চনৰ ২৭ ডিচেম্বৰত মধ্য প্ৰদেশৰ ইন্দোৰত জন্মগ্ৰহণ কৰা চলমান খানৰ প্ৰিয়জন কেৱল ভাৰততে নহয়, সমগ্ৰ বিশ্বতে আছে। তেওঁ তেওঁৰ সময়ৰ চলচ্চিত্ৰ লেখক চেলিম খান (Salman Khan Father Salim Khan) আৰু তেওঁৰ প্ৰথম পত্নী সুশীলা চৰক ওৰফে চালমাৰ জ্যেষ্ঠ পুত্ৰ। চলমানৰ সম্পূৰ্ণ নাম আব্দুল ৰছিদ চেলিম খান। তেওঁৰ সৰু ভাই হৈছে আৰবাজ আৰু চোহেইল খান। তেওঁলোকৰ দুগৰাকী ভগ্নী আলভিৰা আৰু অৰ্পিতাও আছে।

    'মেইনে প্যাৰ কিয়া'ৰ জৰিয়তে ৰাতিটোৰ ভিতৰতে চুপাৰষ্টাৰ হৈ পৰে

    চলমান খানে 'বিৱি হো তো এচি' (Biwi Ho to Yesi)ৰ জৰিয়তে বলীউডত আত্মপ্ৰকাশ কৰিছিল, য'ত তেওঁ সহঅভিনেতা হিচাপে অভিনয় কৰিছিল। বলীউডত তেওঁৰ প্ৰথম মুখ্য চৰিত্ৰ আছিল সুৰজ বৰজাতিয়াৰ ৰোমাণ্টিক ছবি মেইনে প্যাৰ কিয়া। ছবিখন সেই সময়ত সৰ্বাধিক উপাৰ্জন কৰা চলচ্চিত্ৰসমূহৰ ভিতৰত এখন আছিল। চলমান খানে 'মই প্যাৰ কিয়া' বোলছবিখনৰ বাবে শ্ৰেষ্ঠ অভিনেতাৰ ফিল্মফেয়াৰ বঁটাও লাভ কৰিছিল। চলমান খানে তেওঁৰ সাক্ষাৎকাৰত কেইবাবাৰো কৈছিল যে ছবিখন হিট হোৱাৰ পাছতো তেওঁ কেইবামাহধৰি কাম পোৱা নাছিল কিয়নো ছবিখনৰ অভিনেত্ৰী ভাগ্যশ্ৰীয়ে সিদ্ধান্ত লৈছিল যে তেওঁ কেৱল তেওঁৰ স্বামীৰ সৈতেহে ছবি কৰিব। অৱশ্যে, চলমান খানে তেতিয়াৰ পৰা কেতিয়াও তেওঁৰ কেৰিয়াৰলৈ ঘূৰি চোৱা নাই।

    কোটি টকাৰ সম্পত্তিৰ মালিক
    চলমান খানে এটা সাক্ষাৎকাৰত কৈছিল যে তেওঁৰ প্ৰথম উপাৰ্জন আছিল মাত্ৰ ৭৫ টকা। মাত্ৰ পশত্তৰ টকাৰ বাবে কাম আৰম্ভ কৰি ছলমানে আজি কোটি টকাত কাম কৰি আছে আৰু আজিৰ আটাইতকৈ ব্যয়বহুল ভাৰতীয় অভিনেতাসকলৰ ভিতৰত এজন। ভাৰতৰ বহুতো চহৰত তেওঁৰ সম্পত্তি আছে। তেওঁৰ নিজৰ বিং হিউমেন (Being Human) নামৰ এটা ব্ৰেণ্ড আছে, যি যথেষ্ট জনপ্ৰিয়।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    Published by:Kokil Sarma
    First published: