• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • বিহুৰ দিনাই আলিয়া-ৰণবীৰৰ বিয়া ! কাপুৰ আৰু ভাট পৰিয়ালৰ মাজত উথপথপ পৰিৱেশ ...

বিহুৰ দিনাই আলিয়া-ৰণবীৰৰ বিয়া ! কাপুৰ আৰু ভাট পৰিয়ালৰ মাজত উথপথপ পৰিৱেশ ...

ৰণবীৰ কাপুৰ আৰু আলিয়া ভাটে (Ranbir-Alia Wedding) আজি স্বামী আৰু পত্নীৰ সম্পৰ্কত প্ৰেমৰ এই সম্পৰ্কটো বান্ধিবলৈ গৈ আছে। আজি, ৰণবীৰ কাপুৰে তেওঁৰ কইনা আলিয়া ভাটৰ সৈতে বিবাহপাশত আবদ্ধ হ'ব।

ৰণবীৰ কাপুৰ আৰু আলিয়া ভাটে (Ranbir-Alia Wedding) আজি স্বামী আৰু পত্নীৰ সম্পৰ্কত প্ৰেমৰ এই সম্পৰ্কটো বান্ধিবলৈ গৈ আছে। আজি, ৰণবীৰ কাপুৰে তেওঁৰ কইনা আলিয়া ভাটৰ সৈতে বিবাহপাশত আবদ্ধ হ'ব।

ৰণবীৰ কাপুৰ আৰু আলিয়া ভাটে (Ranbir-Alia Wedding) আজি স্বামী আৰু পত্নীৰ সম্পৰ্কত প্ৰেমৰ এই সম্পৰ্কটো বান্ধিবলৈ গৈ আছে। আজি, ৰণবীৰ কাপুৰে তেওঁৰ কইনা আলিয়া ভাটৰ সৈতে বিবাহপাশত আবদ্ধ হ'ব।

  • Share this:
ৰণবীৰ কাপুৰ আৰু আলিয়া ভাটে (Ranbir-Alia Wedding) আজি স্বামী আৰু পত্নীৰ সম্পৰ্কত প্ৰেমৰ এই সম্পৰ্কটো বান্ধিবলৈ গৈ আছে। আজি, ৰণবীৰ কাপুৰে তেওঁৰ কইনা আলিয়া ভাটৰ সৈতে বিবাহপাশত আবদ্ধ হ'ব। কেৱল আলিয়া আৰু ৰণবীৰৰ অনুৰাগীয়েই নহয় (Ranbir Kapoor-Alia Bhatt ki Shadi) কিন্তু দুয়োটা পৰিয়ালে এই বিয়াৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছিল। বিয়াৰ তাৰিখক লৈ যথেষ্ট বিভ্ৰান্তি হৈছিল, কিন্তু ১৩ এপ্ৰিলৰ নিশা দৰাৰ মাক নীতু কাপুৰ আৰু ভগ্নী ৰিদ্ধিমা কাপুৰ সাহানীয়ে কৈছিল যে বিয়াখন আজি অৰ্থাৎ ১৪ এপ্ৰিলত অনুষ্ঠিত হ'ব।

আলিয়া ভাটৰ হাতত ৰণবীৰ কাপুৰৰ নামৰ মেহেন্দী আছে। ১৩ এপ্ৰিলত, এক বিশেষ পূজা আৰু মেহেন্দী অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত হৈছিল, য'ত ভাট পৰিয়াল আৰু কাপুৰ পৰিয়ালৰ সৈতে বলীউডৰ নিৰ্বাচিত লোকসকলে অংশগ্ৰহণ কৰিছিল। এতিয়া আজি অৰ্থাৎ ১৪ এপ্ৰিলত হালধি, চুৰা অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত হ'ব আৰু সন্ধিয়া বিবাহ অনুষ্ঠান শুভ মুহুৰ্তত আৰম্ভ হ'ব।

হালধি অনুষ্ঠান আজি অনুষ্ঠিত হ'ব
সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, হালধি কাৰ্যসূচী আজি পুৱা প্ৰায় ৯ বজাৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব। দৰা আৰু কইনা দুয়োকে পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে হালধি দিব। ইয়াৰ পিছত, আলিয়াই চুড়ি পিন্ধিব। এই ৰীতি-নীতিবোৰ সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ পিছত, বিবাহৰ প্ৰস্তুতি আৰম্ভ হ'ব।

বাৰাট কৃষ্ণ ৰাজ বাংলোৰ পৰা বাষ্টুলৈ যাব
ৰণবীৰ কাপুৰৰ বাৰাট মুম্বাইৰ চেম্বুৰৰ কৃষ্ণৰাজ বাংলোৰ পৰা টনি পালি হিল অঞ্চলত অৱস্থিত আলিয়াৰ 'বাস্তু'লৈ যাব। গোটেই কাপুৰ পৰিয়ালটো নাচি বাগি গান গাই বাস্তুলৈ আহিব। দুয়োটা বাংলো কেই কিলোমিটাৰতকৈও কম দূৰত আছে। বিবাহৰ সকলো ৰীতি-নীতি ইয়াত সম্পূৰ্ণ হ'ব। আজিৰ দিনটো কাপুৰ পৰিয়ালৰ বাবে এক ডাঙৰ দিন, যাৰ বাবে সকলো প্ৰস্তুতি সম্পূৰ্ণ হৈছে।

আৰক্ষীৰ এটা দল মোতায়েন কৰা হ'ব
বলীউডৰ এই ডাঙৰ বিয়াৰ বাবে নিৰাপত্তা ব্যৱস্থাও কঠোৰ কৰা হৈছে। বাৰাটৰ প্ৰস্থানৰ সময়ত বাৰাটৰ মসৃণ চলাচল নিশ্চিত কৰিবলৈ ১৪ এপ্ৰিলত আৰক্ষীৰ এটা দল মোতায়েন কৰা হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি