• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • অটো চলোৱাৰ পৰা ঘৰে ঘৰে পৰিচিত হোৱালৈকে, সহজ নাছিল ৰাজু 'ভাইয়াৰ' জীৱন যাত্ৰা ...

অটো চলোৱাৰ পৰা ঘৰে ঘৰে পৰিচিত হোৱালৈকে, সহজ নাছিল ৰাজু 'ভাইয়াৰ' জীৱন যাত্ৰা ...

যেতিয়া ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱ এজন কমেডিয়ান হ'বলৈ মুম্বাইত উপস্থিত হৈছিল, তেতিয়া তেওঁ চলচ্চিত্ৰত কাম নোপোৱালৈকে কিছু সময়ৰ বাবে এখন অটো চলাইছিল।

যেতিয়া ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱ এজন কমেডিয়ান হ'বলৈ মুম্বাইত উপস্থিত হৈছিল, তেতিয়া তেওঁ চলচ্চিত্ৰত কাম নোপোৱালৈকে কিছু সময়ৰ বাবে এখন অটো চলাইছিল।

যেতিয়া ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱ এজন কমেডিয়ান হ'বলৈ মুম্বাইত উপস্থিত হৈছিল, তেতিয়া তেওঁ চলচ্চিত্ৰত কাম নোপোৱালৈকে কিছু সময়ৰ বাবে এখন অটো চলাইছিল।

  • Share this:
ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱে তেওঁৰ কৌতুকৰ দ্বাৰা সমগ্ৰ ভাৰতৰ প্ৰতিটো ঘৰত নিজৰ ছাপ ৰাখিছিল আৰু 'গজোধৰ ভাইয়া' তেওঁৰ নাম হৈ পৰিছিল। ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱৰ জীৱনৰ যাত্ৰা, যি সদায় হাঁহিছিল আৰু হাঁহিছিল, সিমান সুখী নাছিল যিমান বহুতে তেওঁক মঞ্চত নকল কৰা দেখিছিল। যেতিয়া ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱ এজন কমেডিয়ান হ'বলৈ মুম্বাইত উপস্থিত হৈছিল, তেতিয়া তেওঁ চলচ্চিত্ৰত কাম নোপোৱালৈকে কিছু সময়ৰ বাবে এখন অটো চলাইছিল। অৱশ্যে, তেজাব, মেইনে পেয়াৰ কিয়া, বাজিগৰ, আমদানি আথানি খৰ্চা ৰূপেয়াৰ দৰে হিন্দী চলচ্চিত্ৰত কিছুমান সৰু চৰিত্ৰ কৰা স্বত্বেও তেওঁৰ চলচ্চিত্ৰ কেৰিয়াৰে বিশেষ গতি লাভ কৰিব নোৱাৰিলে।

১৯৬৩ চনৰ ২৫ ডিচেম্বৰত উত্তৰ প্ৰদেশৰ কানপুৰত জন্মগ্ৰহণ কৰা ৰাজুৰ জন্ম হৈছিল এক কৌতুক প্ৰতিভাৰ সৈতে। কলা তেওঁৰ তেজত আছিল। তেওঁৰ পিতৃ ৰমেশ চন্দ্ৰ শ্ৰীবাস্তৱ এজন বিখ্যাত হিন্দী কবি আছিল। স্কুলৰ দিনবোৰত, ৰাজুৱে মিমিক্ৰি আৰম্ভ কৰিছিল আৰু তেওঁৰ এলেকাত বিখ্যাত হৈছিল। ইয়াৰ পিছত, ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱ ৮০ ৰ দশকত কৌতুক অভিনেতা হ'বলৈ মুম্বাইলৈ আহিছিল। পৃথিৱীয়ে তেওঁৰ দক্ষতাৰ প্ৰশংসা কৰিছিল, কিন্তু বহু পলমকৈ। ২০ বছৰৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ পিছত, তেওঁ ২০০৫ চনত এক ডাঙৰ সফলতা লাভ কৰে। এই বছৰ, ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱে প্ৰথম ডাঙৰ ষ্টেণ্ড-আপ কমেডি শ্ব' 'দ্য গ্ৰেট ইণ্ডিয়ান লাফটাৰ চেলেঞ্জ' লাভ কৰিছিল। যাৰ পিছত ৰাজুৱে কেতিয়াও পিছলৈ ঘূৰি চোৱা নাছিল। যদিও ইয়াৰ আগতে, তেওঁ বহুত ভাল কাম কৰিছিল আৰু তেওঁৰ নামৰ চলচ্চিত্ৰ জগতত কোনো পৰিচয়ৰ প্ৰয়োজন নাছিল।

অৱশ্যে, কমেডি শ্ব' 'দ্য গ্ৰেট ইণ্ডিয়ান লাফটাৰ চেলেঞ্জ'ৰ পিছৰে পৰা ৰাজু এজন জনপ্ৰিয় ষ্টেণ্ড-আপ কমেডিয়ান হৈ আহিছে। তেওঁৰ পৰিষ্কাৰ কৌতুক সকলো বয়সৰ মানুহে ভাল পায়। ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱে কেতিয়াও তেওঁৰ জন্মস্থান ইউপি আৰু ইয়াৰ লোকসকলৰ বাবে হৃদয়ত স্থান কম হ'বলৈ নিদিলে। এইটো বেলেগ কথা যে তেওঁ উত্তৰ প্ৰদেশৰ লোকসকলক লৈ কেতিয়াও কৌতুক কৰিবলৈ এৰা নাছিল আৰু 'গজোধৰ ভাইয়া'ৰ জৰিয়তে মানুহক তীব্ৰ হহুৱাইছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: