உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • entertainment
    • »
    • Happy Birthday John Abraham: মডেলিঙৰ জৰিয়তে ৰাজ কৰাৰ পিছত হৈ পৰিছিল বলীউডৰ 'দেশী হাল্ক' ...

    Happy Birthday John Abraham: মডেলিঙৰ জৰিয়তে ৰাজ কৰাৰ পিছত হৈ পৰিছিল বলীউডৰ 'দেশী হাল্ক' ...

    Photo- Instagram@iamjohnabraham

    Photo- Instagram@iamjohnabraham

    John Abraham B’day Spl: জন আব্ৰাহামৰ বয়স আজি ৪৯ বছৰ (John Abraham Birthday) হৈছে, কিন্তু তেওঁৰ ফিটনেছৰ সৈতে তেওঁ এতিয়াও কম বয়সৰ অভিনেতাসকলৰ ওপৰত গধুৰ। এই বিশেষ দিনটোত, মনোৰঞ্জন উদ্যোগৰ সকলো তাৰকা আৰু অনুৰাগীয়ে তেওঁক জন্মদিনৰ শুভেচ্ছা জনাইছে (Happy Birthday John Abraham)।

    • Share this:
    John Abraham B’day Spl:  জন আব্ৰাহামৰ বয়স আজি ৪৯ বছৰ (John Abraham Birthday) হৈছে, কিন্তু তেওঁৰ ফিটনেছৰ সৈতে, তেওঁ এতিয়াও তেওঁতকৈ কম বয়সৰ অভিনেতাসকলৰ ওপৰত গধুৰ। এই বিশেষ দিনটোত, মনোৰঞ্জন উদ্যোগৰ সকলো তাৰকা আৰু অনুৰাগীয়ে তেওঁক জন্মদিনৰ শুভেচ্ছা জনাইছে (Happy Birthday John Abraham)। সুন্দৰ হাংক নামেৰে জনাজাত অভিনেতাজনৰ জন্ম ১৯৭২ চনৰ ১৭ ডিচেম্বৰত কেৰালাত হৈছিল। জনৰ দেউতাক কেৰালাৰ এজন মালায়ালী চিৰিয়ান খ্ৰীষ্টান আৰু মাক গুজৰাটৰ পাৰ্চী আছিল। জন তেওঁৰ মাকৰ অত্যন্ত ঘনিষ্ঠ। সেইকাৰণে তেওঁ সাবলীল গুজৰাটী ভাষা কয়।

    'ধুমে' চিনাক্ত কৰে
    জন আব্ৰাহামে মডেলিঙৰ সৈতে তেওঁৰ কেৰিয়াৰ আৰম্ভ কৰিছিল। কিন্তু আজি তেওঁ এজন সফল অভিনেতা আৰু প্ৰযোজক। তেওঁ ২০০৩ চনত 'জিচম' চলচ্চিত্ৰৰ জৰিয়তে বলীউডত আত্মপ্ৰকাশ কৰিছিল। তেওঁৰ আৰু দুখন ছবি 'ছায়া' আৰু 'পাপ' এই বছৰ মুক্তি পাইছিল। কিন্তু তেওঁ ২০০৪ চনৰ ছবি 'ধুম' ৰ পৰা প্ৰকৃত স্বীকৃতি লাভ কৰিছিল। তাৰ পিছত তেওঁ ডাঙৰ পৰ্দাত যথেষ্ট হুলস্থুল কৰিছিল। জনে ২০১২ চনত চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাণত ভৰি দিছিল। তেওঁৰ প্ৰথম প্ৰযোজক আছিল বিকি ডোনাৰ। তাৰ পিছত তেওঁ কেইবাখনো চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাণ কৰিছিল৷ তেওঁৰ ছবি 'সত্যমেৱ জয়তে ২' অলপতে মুক্তি লাভ কৰিছিল৷ ছবিখনত তেওঁৰ একচন দেখি অনুৰাগীসকলে তেওঁক 'দেশী হাল্ক' বুলি মাতিছিল।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    Published by:Kokil Sarma
    First published: