• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • জেকলিন ফাৰ্ণাণ্ডেজক পাটিয়ালা উচ্চ ন্যায়ালয়ে মানি লণ্ডাৰিং গোচৰত জামিন প্ৰদান কৰিছে ...

জেকলিন ফাৰ্ণাণ্ডেজক পাটিয়ালা উচ্চ ন্যায়ালয়ে মানি লণ্ডাৰিং গোচৰত জামিন প্ৰদান কৰিছে ...

বলীউডৰ অভিনেত্ৰী জেকলিন ফাৰ্ণাণ্ডেজক ২০০ কোটি টকাৰ মানি লণ্ডাৰিং গোচৰত জামিন দিয়া হৈছে। জেকলিনে পাটিয়ালা উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ পৰা এই সকাহ পাইছে।

বলীউডৰ অভিনেত্ৰী জেকলিন ফাৰ্ণাণ্ডেজক ২০০ কোটি টকাৰ মানি লণ্ডাৰিং গোচৰত জামিন দিয়া হৈছে। জেকলিনে পাটিয়ালা উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ পৰা এই সকাহ পাইছে।

বলীউডৰ অভিনেত্ৰী জেকলিন ফাৰ্ণাণ্ডেজক ২০০ কোটি টকাৰ মানি লণ্ডাৰিং গোচৰত জামিন দিয়া হৈছে। জেকলিনে পাটিয়ালা উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ পৰা এই সকাহ পাইছে।

  • Share this:
বলীউডৰ অভিনেত্ৰী জেকলিন ফাৰ্ণাণ্ডেজক ২০০ কোটি টকাৰ মানি লণ্ডাৰিং গোচৰত জামিন দিয়া হৈছে। জেকলিনে পাটিয়ালা উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ পৰা এই সকাহ পাইছে। অভিনেত্ৰীগৰাকী সুকেশ চন্দ্ৰশেখৰ ধন ৰপ্তানিৰ গোচৰত নিৰন্তৰ শিৰোনামত আছিল। এই গোচৰটোৰ তদন্ত সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ ভিত্তিত জেকলিনক আদালতে জামিন প্ৰদান কৰিছে, সেয়েহে অভিনেত্ৰীগৰাকীক জিম্মাত ৰখাৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই। লগতে, এই গোচৰটোৰ অভিযোগ পত্ৰও দাখিল কৰা হৈছে।

গোচৰটোৰ শুনানি ১১ নৱেম্বৰত দিল্লীৰ পাটিয়ালা হাউচ আদালতত হৈছিল। ইয়াৰ সন্দৰ্ভত, জেকলিন নিৰন্তৰ দিল্লীৰ আদালতত উপস্থিত হৈ আছিল। ইডিয়ে আদালতক কৈছে যে জেকলিনক জামিন দিয়া হ'লে শ্ৰীলংকালৈ পলাই যাব পাৰে। তদন্তকাৰী সংস্থাটোৱে কৈছিল যে অভিযুক্ত জেকলিন ফাৰ্ণাণ্ডেজ অৱগত আছিল যে সুকেশ চন্দ্ৰশেখৰ এজন প্ৰৱঞ্চক আছিল আৰু ইয়াৰ স্বত্বেও, তেওঁ তেওঁৰ পৰা ব্যয়বহুল উপহাৰ লোৱা অব্যাহত ৰাখিছিল।

ইয়াত জেকলিন ফাৰ্ণাণ্ডেজে কৈছে যে মই এই ক্ষেত্ৰত অনুসন্ধানকাৰী সংস্থাৰ সৈতে সম্পূৰ্ণ সহযোগিতা কৰিছো। মই মোৰ কামৰ বাবে বিদেশলৈ গৈ আছোঁ, কিন্তু এতিয়া মোক বিদেশলৈ যোৱাৰ পৰা বাধা দিয়া হৈছে। মোক আনকি মোৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলক লগ কৰিবলৈও অনুমতি দিয়া হোৱা নাই। জেকলিনে কয় যে ইডিয়ে তদন্তৰ নামত তেওঁক হাৰাশাস্তি কৰিছে, আনহাতে তেওঁ আদালতত নিজকে আত্মসমৰ্পণ কৰিছে। জেকলিনে কৈছে যে আদালতে অন্তৱৰ্তীকালীন জামিন দিছে, আনহাতে ইডিয়ে তেওঁক হাৰাশাস্তি কৰি আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি