உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • entertainment
    • »
    • Jaaved Jaaferi B'day Spl: নিগেটিভ চৰিত্ৰ, কমেডীৰ লগতে নৃত্যটো নাম্বাৰ ওৱান ! এই গানেৰে হৈ পৰিছিল জনপ্ৰিয় ...

    Jaaved Jaaferi B'day Spl: নিগেটিভ চৰিত্ৰ, কমেডীৰ লগতে নৃত্যটো নাম্বাৰ ওৱান ! এই গানেৰে হৈ পৰিছিল জনপ্ৰিয় ...

    জাভেদ জাফৰী কেৱল তেওঁৰ অভিনয়ৰ বিষয়েই নহয় নৃত্য আৰু কমেডীৰ বিষয়েও যথেষ্ট জনপ্ৰিয়। আজি জাভেদ জাফৰীয়ে তেওঁৰ ৫৮ তম জন্মদিন (Jaaved Jaaferi Birthday) উদযাপন কৰিছে।

    জাভেদ জাফৰী কেৱল তেওঁৰ অভিনয়ৰ বিষয়েই নহয় নৃত্য আৰু কমেডীৰ বিষয়েও যথেষ্ট জনপ্ৰিয়। আজি জাভেদ জাফৰীয়ে তেওঁৰ ৫৮ তম জন্মদিন (Jaaved Jaaferi Birthday) উদযাপন কৰিছে।

    জাভেদ জাফৰী কেৱল তেওঁৰ অভিনয়ৰ বিষয়েই নহয় নৃত্য আৰু কমেডীৰ বিষয়েও যথেষ্ট জনপ্ৰিয়। আজি জাভেদ জাফৰীয়ে তেওঁৰ ৫৮ তম জন্মদিন (Jaaved Jaaferi Birthday) উদযাপন কৰিছে।

    • Share this:
    Bollywood ৰ চুপাৰষ্টাৰ জাভেদ জাফৰীক (Jaaved Jaaferi) আমি সকলোৱে খলনায়কৰ পৰা কমেডিলৈকে চলচ্চিত্ৰত দেখা পাইছো। তেওঁ প্ৰতিটো চৰিত্ৰত এনেদৰে অভিনয় কৰে যেন এইটো তেওঁৰ বাবে বিশেষভাৱে লিখা হৈছিল। জাভেদ জাফৰী কেৱল তেওঁৰ অভিনয়ৰ বিষয়েই নহয় নৃত্য আৰু কমেডীৰ বিষয়েও যথেষ্ট জনপ্ৰিয়। আজি জাভেদ জাফৰীয়ে তেওঁৰ ৫৮ তম জন্মদিন (Jaaved Jaaferi Birthday) উদযাপন কৰিছে। খুব কম মানুহে জানে কিন্তু জাভেদ জাফৰী বিখ্যাত Comedy অভিনেতা জগদীপৰ পুত্ৰ। Comedyএ তেওঁক দেউতাকৰ পৰা উত্তৰাধিকাৰী হিচাপে পাইছে।

    দেউতাৰ পৰা আঁতৰত
    অৱশ্যে, জাভেদ জাফৰীয়ে কেতিয়াও তেওঁৰ দেউতাক জগদীপৰ নাম ব্যৱহাৰ কৰা নাছিল। জগদীপ হিন্দী চলচ্চিত্ৰৰ এজন বিখ্যাত কমেডী অভিনেতা আছিল, কিন্তু তেওঁৰ সুৰাপান আৰু জুৱাখেলৰ অভ্যাসে তেওঁক জাভেদৰ পৰা আঁতৰাই ৰাখিছিল৷ জাভেদ জাফৰীয়ে বলীউডৰ বহুতো চলচ্চিত্ৰত অভিনয় কৰিছিল আৰু মানুহে তেওঁক এজন উজ্জ্বল আৰু কিংবদন্তি অভিনেতা হিচাপে জানে৷ আপোনাক কওঁ যে জাভেদ জাফৰীয়ে প্ৰকৃততে খলনায়ক হিচাপে বলীউডত আত্মপ্ৰকাশ কৰিছিল।



    এটা গানে স্বীকৃতি দিছিল
    তেওঁ তেওঁৰ প্ৰথম ছবি 'মেৰী জং'ৰ পৰা প্ৰকাশ কৰিছিল যে তেওঁ চলচ্চিত্ৰ উদ্যোগৰ এটা দীঘল দৌৰৰ ঘোঁৰা। চলচ্চিত্ৰখনে তেওঁক কেৱল তেওঁৰ অভিনয়ৰ বাবেই নহয়, বোল বেবী বোল ৰক এন ৰোল' নামৰ এটা গীতত তেওঁৰ উজ্জ্বল নৃত্যৰ বাবেও ৰাতিটোৰ ভিতৰতে জনপ্ৰিয় কৰি তুলিছিল।

    'বুগি বুগি'য়েও টিভিত হিট কৰে
    এইটো এতিয়াও বলীউডৰ চিৰসেউজ নৃত্যগীত বুলি গণ্য কৰা হয়। তাৰ পিছত তেওঁ বহুতো চলচ্চিত্ৰ পাইছিল আৰু বলীউডত নিজৰ চাপ ৰাখিবলৈ সক্ষম হৈছিল। আপোনাক কওঁক যে জাভেদে দূৰদৰ্শনৰ পৃথিৱীত বহুত নাম কৰিছে। ১৯৯৬ চনত, তেওঁৰ ভাতৃ নাভেদ আৰু ৰবিৰ সৈতে, তেওঁ বুগি বুগি নামৰ এটা নৃত্যৰ ৰিয়েলিটি শ্ব' মুকলি কৰে, যি দূৰদৰ্শনৰ পৃথিৱীত এক ডাঙৰ পৰিৱৰ্তন আনিছিল। অনুষ্ঠানটোৱে ঘৰত শিশুসকলক অতিৰিক্ত কাৰ্যকলাপৰ লগতে অধ্যয়নলৈ পৰিৱৰ্তন কৰাত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰিছিল।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    Published by:Kokil Sarma
    First published: