உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • entertainment
    • »
    • Boman Irani B'day Spl: ৪২ বছৰ বয়সত অভিনয়ৰ ইচ্ছা জাগিছিল আৰু আত্মপ্ৰকাশ কৰিয়েই হৈ পৰিছিল ষ্টাৰ ...

    Boman Irani B'day Spl: ৪২ বছৰ বয়সত অভিনয়ৰ ইচ্ছা জাগিছিল আৰু আত্মপ্ৰকাশ কৰিয়েই হৈ পৰিছিল ষ্টাৰ ...

    photo-  boman_irani/instagram

    photo- boman_irani/instagram

    বোমান ইৰাণী (Boman Irani) এজন অভিনেতা যিয়ে খলনায়ক, কৌতুক অভিনেতা বা যিকোনো চৰিত্ৰৰ চৰিত্ৰত অভিনয় কৰে আৰু তেওঁৰ অভিনয়েৰে ছবিখন আকৰ্ষণীয় কৰে। বোমান ইৰাণীয়ে আজি তেওঁৰ ৬২ তম জন্মদিন (Boman Irani Birthday) উদযাপন কৰিছে।

    • Share this:
    বোমান ইৰাণী (Boman Irani) এজন অভিনেতা যিয়ে খলনায়ক, কৌতুক অভিনেতা বা যিকোনো চৰিত্ৰৰ চৰিত্ৰত অভিনয় কৰে আৰু তেওঁৰ অভিনয়েৰে ছবিখন আকৰ্ষণীয় কৰে। বোমান ইৰাণীয়ে আজি তেওঁৰ ৬২ তম জন্মদিন (Boman Irani Birthday) উদযাপন কৰিছে। তেওঁ মুম্বাইৰ সিন্ধি পৰিয়ালত জন্মগ্ৰহণ কৰিছিল। শ্বাহৰুখ খানৰ 'ওম শান্তি ওম'ৰ এটা সংলাপ আছিল, 'যদি আপুনি হৃদয়ৰ পৰা কিবা বিচাৰে, গোটেই কায়ানাট আপোনাক ইয়াৰ সৈতে একত্ৰিত কৰাৰ ষড়যন্ত্ৰত আছে।' বোমান ইৰাণীৰ সৈতে একেধৰণৰ ঘটনা ঘটিছিল।

    ৱেইটাৰ আৰু কোঠাৰ কৰ্মচাৰী হৈ পৰিল
    আপুনি হয়তো নাজানে, কিন্তু বোমান ইৰাণীয়ে চলচ্চিত্ৰত অভিনয় কৰাৰ আগতে ৱেইটাৰ আৰু কোঠাৰ সামগ্ৰী হিচাপেও কাম কৰিছিল। তেওঁ নিজৰ জন্মস্থানত বেকাৰীৰ দোকানতো কাম কৰিছিল। বোমান ইৰাণী প্ৰথম ফটোগ্ৰাফাৰ আছিল আৰু তাৰ পিছত অভিনয়ৰ সোৱাদ পাইছিল। লাহে লাহে থিয়েটাৰৰ প্ৰতি তেওঁৰ আগ্ৰহ বাঢ়ি গৈ থাকিল। বোমান ইৰাণীয়ে থিয়েটাৰেৰে কেৰিয়াৰ আৰম্ভ কৰিছিল। তেওঁক এজন ভাল থিয়েটাৰ শিল্পী বুলি কোৱা হৈছিল আৰু তাতেই ভাগ্যই সম্ভৱতঃ আন কিবা অনুমতি দিছিল।

    চলচ্চিত্ৰত আৰম্ভণিৰে পৰা আগ্ৰহ আছিল
    বোমান ইৰাণীয়ে সিদ্ধান্ত লৈছিল যে তেওঁ কিবা এটা কৰিব য'ত তেওঁ এটা ভাল কাম কৰিব পাৰে। সেয়েহে তেওঁ প্ৰশিক্ষণ লৈছিল আৰু এখন পঞ্চতাৰকা হোটেলত ৱেইটাৰ হৈছিল। দুবছৰ কাম কৰাৰ পিছত, তেওঁ ঘৰত বেকাৰীত কাম কৰিছিল। বোমেনে এইটোও উল্লেখ কৰিছিল যে তেওঁ আৰম্ভণিৰে পৰা চলচ্চিত্ৰৰ প্ৰতি যথেষ্ট আগ্ৰহী আছিল। দোকানখন বন্ধ কৰাৰ পিছত, তেওঁ প্ৰায়ে চিনেমা চাবলৈ গৈছিল।

    মুন্না ভাই এমবিবিএছে পৰিচয় দিলে
    বোমান ইৰাণীয়ে 'মুন্না ভাই এমবিবিএছ'ৰ পৰা তেওঁৰ প্ৰকৃত পৰিচয় লাভ কৰিছিল যাৰ বাবে তেওঁ শ্ৰেষ্ঠ কৌতুক অভিনেতাৰ ফিল্মফেয়াৰ বঁটাও লাভ কৰিছিল। লগ ৰহো মুন্না ভাইত বোমান ইৰাণীৰ নেতিবাচক ভূমিকা আছিল আৰু বোমান ইৰাণীয়েও তেওঁৰ তীক্ষ্ণ অভিনয় দেখুৱাইছিল। তেওঁ 'লগা ৰহো মুন্নাভাই'ৰ বাবে শ্ৰেষ্ঠ খলনায়কৰ ফিল্মফেয়াৰ বঁটাও লাভ কৰিছিল। তাৰ পিছত তেওঁ কেইবাখনো চলচ্চিত্ৰ কৰিছিল য'ত তেওঁ প্ৰশংসিত হৈছিল। কিন্তু এই সকলোবোৰৰ ভিতৰত আটাইতকৈ স্মৰণীয় চলচ্চিত্ৰখন হ'ল 'থ্ৰী ইডিয়টছ'।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    Published by:Kokil Sarma
    First published: