• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • Udit Naranayn B’day: উদিত নাৰায়ণে সহজে সফলতা লাভ কৰা নাছিল, লতা মংগেশকাৰৰ পৰা তেওঁৰ জন্মদিনত এটা বিশেষ উপহাৰ পাইছিল ...

Udit Naranayn B’day: উদিত নাৰায়ণে সহজে সফলতা লাভ কৰা নাছিল, লতা মংগেশকাৰৰ পৰা তেওঁৰ জন্মদিনত এটা বিশেষ উপহাৰ পাইছিল ...

বলীউডৰ বিখ্যাত গায়ক, যিয়ে তেওঁৰ সুমধুৰ কণ্ঠেৰে বহুতো চলচ্চিত্ৰ হিট কৰিছে। ১৯৫৫ চনৰ ১ ডিচেম্বৰত জন্মগ্ৰহণ কৰা উদিত নাৰায়ণক ভাৰত চৰকাৰে পদ্মশ্ৰী বঁটা প্ৰদান কৰিছে।

বলীউডৰ বিখ্যাত গায়ক, যিয়ে তেওঁৰ সুমধুৰ কণ্ঠেৰে বহুতো চলচ্চিত্ৰ হিট কৰিছে। ১৯৫৫ চনৰ ১ ডিচেম্বৰত জন্মগ্ৰহণ কৰা উদিত নাৰায়ণক ভাৰত চৰকাৰে পদ্মশ্ৰী বঁটা প্ৰদান কৰিছে।

বলীউডৰ বিখ্যাত গায়ক, যিয়ে তেওঁৰ সুমধুৰ কণ্ঠেৰে বহুতো চলচ্চিত্ৰ হিট কৰিছে। ১৯৫৫ চনৰ ১ ডিচেম্বৰত জন্মগ্ৰহণ কৰা উদিত নাৰায়ণক ভাৰত চৰকাৰে পদ্মশ্ৰী বঁটা প্ৰদান কৰিছে।

  • Share this:
বলীউডৰ বিখ্যাত গায়ক, যিয়ে তেওঁৰ সুমধুৰ কণ্ঠেৰে বহুতো চলচ্চিত্ৰ হিট কৰিছে। ১৯৫৫ চনৰ ১ ডিচেম্বৰত জন্মগ্ৰহণ কৰা উদিত নাৰায়ণক ভাৰত চৰকাৰে পদ্মশ্ৰী বঁটা প্ৰদান কৰিছে। ভাৰতৰ বিখ্যাত গায়িকা লতা মংগেশকাৰেও উদিতক যথেষ্ট বিশ্বাস কৰিছিল।

উদিত নাৰায়ণৰ জীৱনত প্ৰাৰম্ভিক পৰ্যায়ত বহুতো উত্থান-পতন হৈছিল। জীৱনত যিমানেই অসুবিধা নহওঁক কিয়, কিন্তু যদি আপুনি চেষ্টা কৰা বন্ধ নকৰে, সফলতা আপোনাৰ হাতত আহে, এই শিক্ষা উদিতৰ জীৱনৰ পৰা আহে। গায়কৰ জীৱনৰ সৈতে সম্পৰ্কিত কিছুমান কাহিনী আপোনাক কওঁ আহক-

আমি আপোনাক উদিত নাৰায়ণৰ জীৱনৰ সংগ্ৰামৰ বিষয়ে ক'ম, কিন্তু তাৰ আগতে, জানিব যে লতা মংগেশকাৰৰ সৈতে গায়িকগৰাকীৰ সম্পৰ্ক। লতা মংগেশকাৰৰ সৈতে প্ৰায় ২০০ টা গান গোৱা উদিত নাৰায়ণ লতা মংগেশকাৰৰ পৰা উপহাৰ পোৱাসকলৰ ভিতৰত আছে। কেৱল এয়াই নহয়, তেওঁ উদিতৰ গানৰ অনুৰাগী আছিল আৰু তেওঁক মূল গায়ক বুলি অভিহিত কৰিছিল।

উদিতে তেওঁৰ জন্মদিনত লতা মংগেশকাৰৰ পৰা আটাইতকৈ মূল্যৱান উপহাৰ লাভ কৰে

উদিত নাৰায়ণে এবাৰ পত্ৰিকা প্লাছক কৈছিল, "মই প্ৰথমবাৰ পুনেৰ এটা অনুষ্ঠানত লতা দিক লগ পাইছিলো। আমি বাংগালুৰুৰ এটা অনুষ্ঠানত পুনৰ লগ পাইছিলো। ঘটনাক্ৰমে, ১ ডিচেম্বৰ সেইদিনা মোৰ জন্মদিন আছিল। যেতিয়া লতা মংগেশকাৰে এই বিষয়ে জানিব পাৰিছিল, তেওঁ মোক এদাল সোণৰ চেইন উপহাৰ দিছিল আৰু মোক 'প্ৰিন্স অফ প্লেবেক চিংগাৰ' নাম দিছিল। তেওঁৰ উপহাৰটো মোৰ জীৱনৰ আটাইতকৈ মূল্যৱান উপহাৰ আছিল, যিটো মই আজিও ৰাখিছো। কিন্তু উদিত নাৰায়ণে এই ঠাইত উপনীত হ'বলৈ কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব লগা হৈছিল।

উদিতে প্ৰথমবাৰৰ বাবে 'ঊন্নীশ-বিছ'ত গান গাইছিল

যেতিয়া নেপালী ৰেডিঅ'ৰ সৈতে গানৰ কেৰিয়াৰ আৰম্ভ কৰা উদিত মুম্বাইলৈ আহিছিল, তেতিয়া তেওঁ প্ৰথমে 'ঊন্নীশ-বিছ' চলচ্চিত্ৰত ৰফি চাহাবৰ সৈতে গান গোৱাৰ সুযোগ পাইছিল, কিন্তু আমিৰ খানৰ ছবি 'কয়ামত চে কয়ামত তক'ৰ সৈতে তেওঁৰ ভাগ্য জিলিকি উঠিছিল। আমিৰে এই চলচ্চিত্ৰখনৰ জৰিয়তে অভিনয় জীৱন আৰম্ভ কৰিছিল, উদিতৰ সফলতাৰ পথো ইয়াৰ সৈতে আৰম্ভ হৈছিল। এই চলচ্চিত্ৰখনত, উদিতৰ কণ্ঠত 'পাপা কেহতে হে বৰা নাম কৰেগা' গানটো ইমানেই হিট হৈছিল যে আজিও মানুহে এই গান শুনি আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি