• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • Mahesh Bhatt B’day: মহেশ ভাট স্মিতা পাটিল আৰু বিনোদ খান্নাৰ চেক্ৰেটাৰী আছিল ! বিতৰ্ক, নাটক, চাচপেন্সেৰে ভৰি আছে তেওঁৰ জীৱন ...

Mahesh Bhatt B’day: মহেশ ভাট স্মিতা পাটিল আৰু বিনোদ খান্নাৰ চেক্ৰেটাৰী আছিল ! বিতৰ্ক, নাটক, চাচপেন্সেৰে ভৰি আছে তেওঁৰ জীৱন ...

Mahesh Bhatt B’day: আজি আমি তেওঁৰ ৭৪ তম জন্মদিন উদযাপন কৰি আছো। হিন্দী চিনেমাক একাধিক মহান চলচ্চিত্ৰ প্ৰদান কৰা মহেশ এজন প্ৰখ্যাত চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাতা।

Mahesh Bhatt B’day: আজি আমি তেওঁৰ ৭৪ তম জন্মদিন উদযাপন কৰি আছো। হিন্দী চিনেমাক একাধিক মহান চলচ্চিত্ৰ প্ৰদান কৰা মহেশ এজন প্ৰখ্যাত চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাতা।

Mahesh Bhatt B’day: আজি আমি তেওঁৰ ৭৪ তম জন্মদিন উদযাপন কৰি আছো। হিন্দী চিনেমাক একাধিক মহান চলচ্চিত্ৰ প্ৰদান কৰা মহেশ এজন প্ৰখ্যাত চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাতা।

  • Share this:
আজি আমি তেওঁৰ ৭৪ তম জন্মদিন উদযাপন কৰি আছো। হিন্দী চিনেমাক একাধিক মহান চলচ্চিত্ৰ প্ৰদান কৰা মহেশ এজন প্ৰখ্যাত চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাতা। মহেশ সম্পৰ্কৰ বিষয়ে যথেষ্ট স্পষ্ট, ইয়াৰ আঁৰৰ এটা কাৰণ তেওঁৰ পিতৃ-মাতৃ আৰু লালন-পালন বুলিও গণ্য কৰিব পাৰি। ১৯৪৮ চনৰ ২০ ছেপ্টেম্বৰত জন্মগ্ৰহণ কৰা মহেশে সদায় সংবেদনশীল চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাণ কৰে। চলচ্চিত্ৰৰ দৰে, মহেশৰ জীৱনো নাটক, বিতৰ্ক আৰু চাচপেন্সেৰে ভৰি আছে। আপুনি জানি আচৰিত হ'ব যে আলিয়া ভাট আৰু পূজা ভাটৰ দেউতাকৰ ব্যক্তিগত জীৱন কম চলচ্চিত্ৰীয় নহয়। আপুনি সদায় মহেশৰ চলচ্চিত্ৰ, প্ৰেম জীৱন, বিবাহ, বিবাহ বিচ্ছেদ আৰু কন্যাৰ বিষয়ে কাহিনী শুনিছে আৰু পঢ়িছে, আজি আমি তেওঁৰ পিতৃ-মাতৃৰ বিষয়ে আকৰ্ষণীয় কাহিনী কওঁ।

কোৱা হয় যে কাৰোবাৰ সন্তানৰ জীৱনত তেওঁৰ শৈশৱৰ ছাঁ গোটেই জীৱনটো থাকে। আপুনি যি ধৰণে লালন-পালন কৰে, সেইদৰে চিন্তা আৰু বুজাবুজিও কৰে। মহেশ ভাটৰ সৈতেও একেধৰণৰ ঘটনা ঘটিছে। নানা ভাই ভাট আৰু শিৰিন মহম্মদ আলীৰ সন্তান মহেশ ভাট তেওঁৰ ব্যক্তিগত জীৱনত যথেষ্ট উত্থান-পতন দেখিছে। কোৱা হয় যে সেই সময়ত মহেশ ভাটৰ দেউতাক নানাভাই আৰু তেওঁৰ মাতৃ শিৰিন লিভ-ইন সম্পৰ্কত আছিল। সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, শিৰিন আৰু নানাভাইৰ কেতিয়াও বিয়া হোৱা নাছিল।

মহেশ স্মিতা পাটিল আৰু বিনোদ খান্নাৰ চেক্ৰেটাৰী আছিল
মহেশেও আজি য'ত আছে তাত উপনীত হ'বলৈ কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিছে। কোৱা হয় যে মহেশ ভাটে স্কুলৰ দিনত টকা উপাৰ্জন কৰিবলৈ আংশিক সময়ৰ বাবে কাম কৰা আৰম্ভ কৰিছিল। তেওঁ 20 বছৰ বয়সত উপনীত হোৱাৰ সময়ত, তেওঁ বিজ্ঞাপনৰ বাবে লিখিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল। এটা সময় আছিল যেতিয়া তেওঁ হিন্দী চিনেমাৰ কিংবদন্তি অভিনেত্ৰী স্মিতা পাটিল আৰু বিনোদ খান্নাৰ চেক্ৰেটাৰী আছিল। ২৬ বছৰ বয়সত, মহেশে চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাণ আৰম্ভ কৰে। ইয়াৰ পিছত, মহেশে বলীউডত সফলতাৰ মুখ দেখে।

বিনোদ খান্নাই হাৰাশাস্তি কৰিছিল
বিনোদ খান্নাৰ বিষয়ে এটা কাহিনীও যথেষ্ট বিখ্যাত। যেতিয়া মহেশ এজন চলচ্চিত্ৰ প্ৰযোজক-পৰিচালক হৈছিল, তেওঁ বিনোদ খান্নাক লৈ এখন চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাণ কৰাৰ কথা ভাবিছিল আৰু মুখ্য অভিনেতা হিচাপে চুক্তিবদ্ধ হৈছিল। কিন্তু বিনোদে প্ৰায় ৪০ দিন ধৰি একেৰাহে শ্বুটিং বাতিল কৰিছিল। বিনোদৰ এনে কাৰ্য্য মহেশে ভাল নাপালে আৰু তেওঁ প্ৰতিজ্ঞা কৰিছিল যে তেওঁ বিনোদ খান্নাক লৈ চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাণ নকৰিব।

মহেশ ভাটৰ দুবাৰ বিবাহ, ৪ সন্তান
মহেশ ভাটৰ ব্যক্তিগত জীৱনৰ বিষয়ে ক'বলৈ গ'লে, তেওঁৰ প্ৰথম বিবাহ আছিল লৰেন ব্ৰাইটৰ সৈতে। যাৰ নাম পিছত কিৰণ ভাটলৈ সলনি কৰা হৈছিল। পূজা ভাট আৰু ৰাহুল ভাটৰ এই বিবাহৰ পৰা দুটা সন্তান আছিল। চনি আৰু মহেশৰ দুগৰাকী কন্যা আলিয়া ভট্ট আৰু শ্বাহিন ভট্ট আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: