• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • আলিয়া ভাট আৰু ৰণবীৰ কাপুৰে তেওঁলোকৰ ছোৱালীৰ কি নাম ৰাখিলে ? ইয়াৰ অৰ্থ কি ?

আলিয়া ভাট আৰু ৰণবীৰ কাপুৰে তেওঁলোকৰ ছোৱালীৰ কি নাম ৰাখিলে ? ইয়াৰ অৰ্থ কি ?

অৱশেষত আলিয়া ভাট আৰু ৰণবীৰ কাপুৰে তেওঁলোকৰ ছোৱালীৰ নাম প্ৰকাশ কৰে, যি এই মাহৰ ৬ তাৰিখে জন্ম গ্ৰহণ কৰিছিল। আলিয়া ভাটে ইনষ্টাগ্ৰামত এটা নতুন পোষ্টত জীয়ৰীৰ নাম দিছে আৰু ইয়াৰ অৰ্থও ব্যাখ্যা কৰিছে।

অৱশেষত আলিয়া ভাট আৰু ৰণবীৰ কাপুৰে তেওঁলোকৰ ছোৱালীৰ নাম প্ৰকাশ কৰে, যি এই মাহৰ ৬ তাৰিখে জন্ম গ্ৰহণ কৰিছিল। আলিয়া ভাটে ইনষ্টাগ্ৰামত এটা নতুন পোষ্টত জীয়ৰীৰ নাম দিছে আৰু ইয়াৰ অৰ্থও ব্যাখ্যা কৰিছে।

অৱশেষত আলিয়া ভাট আৰু ৰণবীৰ কাপুৰে তেওঁলোকৰ ছোৱালীৰ নাম প্ৰকাশ কৰে, যি এই মাহৰ ৬ তাৰিখে জন্ম গ্ৰহণ কৰিছিল। আলিয়া ভাটে ইনষ্টাগ্ৰামত এটা নতুন পোষ্টত জীয়ৰীৰ নাম দিছে আৰু ইয়াৰ অৰ্থও ব্যাখ্যা কৰিছে।

  • Share this:
অৱশেষত আলিয়া ভাট আৰু ৰণবীৰ কাপুৰে তেওঁলোকৰ ছোৱালীৰ নাম প্ৰকাশ কৰে, যি এই মাহৰ ৬ তাৰিখে জন্ম গ্ৰহণ কৰিছিল। আলিয়া ভাটে ইনষ্টাগ্ৰামত এটা নতুন পোষ্টত জীয়ৰীৰ নাম দিছে আৰু ইয়াৰ অৰ্থও ব্যাখ্যা কৰিছে।

তেওঁ পোষ্টটোত লিখিছে, "ৰাহা নামটো তেওঁৰ বুদ্ধিমান আৰু আশ্চৰ্যকৰ আইতাই বাছনি কৰিছে, যাৰ বহুতো সুন্দৰ অৰ্থ আছে। ৰাহা মানে হৈছে বিশুদ্ধ ৰূপত - ঐশ্বৰিক পথ। স্বাহিলীত, ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে আনন্দ। ৰাহা সংস্কৃতৰ এটা গোত্ৰ। বাংলা ভাষাত নামটোৰ অৰ্থ হৈছে বিশ্ৰাম, সকাহ। আৰবী ভাষাত ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে শান্তি। এই নামৰ অৰ্থ হৈছে সুখ, স্বাধীনতা আৰু আনন্দ।"

অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে পোষ্টটোত তেওঁৰ আনন্দ প্ৰকাশ কৰি লিখিছিল, "তেওঁৰ নামৰ সৈতে খাপ খোৱাকৈ আমি তেওঁক প্ৰথম লোৱাৰ মুহূৰ্তত এইটো অনুভৱ কৰিছিলো! ধন্যবাদ ৰাহা, আমাৰ পৰিয়ালক জীৱন্ত কৰাৰ বাবে, এনে অনুভৱ হয় যেন আমাৰ জীৱন এতিয়াই আৰম্ভ হৈছে।"



অনুৰাগীসকলৰ লগতে চেলিব্ৰেটীসকলে আলিয়া ভাটৰ পোষ্টটোত মন্তব্য কৰিছে আৰু তেওঁক অভিনন্দন জনাইছে। জয়া আখটাৰ, চনি ৰাজদান আৰু ৰিদ্ধিমা কাপুৰে প্ৰথমে তেওঁক শুভেচ্ছা জনায়।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি