• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • Bigg Boss 16: চাৰ্কাছ থিমেৰে সজ্জিত এইবাৰৰ বিগ বছ ১৬ৰ ঘৰ

Bigg Boss 16: চাৰ্কাছ থিমেৰে সজ্জিত এইবাৰৰ বিগ বছ ১৬ৰ ঘৰ

বিগ বছৰ ইতিহাসত প্ৰথমবাৰৰ বাবে, ৪ টা শোৱনি কোঠা থাকিব, য'ত অন্তৰ্ভুক্ত থাকিব অগ্নি কোঠা, ক'লা আৰু বগা কোঠা, কাৰ্ড ৰূম আৰু ভিণ্টেজ কোঠা।

বিগ বছৰ ইতিহাসত প্ৰথমবাৰৰ বাবে, ৪ টা শোৱনি কোঠা থাকিব, য'ত অন্তৰ্ভুক্ত থাকিব অগ্নি কোঠা, ক'লা আৰু বগা কোঠা, কাৰ্ড ৰূম আৰু ভিণ্টেজ কোঠা।

বিগ বছৰ ইতিহাসত প্ৰথমবাৰৰ বাবে, ৪ টা শোৱনি কোঠা থাকিব, য'ত অন্তৰ্ভুক্ত থাকিব অগ্নি কোঠা, ক'লা আৰু বগা কোঠা, কাৰ্ড ৰূম আৰু ভিণ্টেজ কোঠা।

  • Share this:
শনিবাৰে ৰাতি বিগ বছ ১৬ এটা বিশাল প্ৰিমিয়াৰৰ সৈতে ইয়াৰ শেহতীয়া চিজন আৰম্ভ হয়। উমংগ কুমাৰৰ দ্বাৰা ডিজাইন কৰা ৰাজকীয় ঘৰটোত ১৩ জন প্ৰতিযোগীক ১০৫ দিনৰ বাবে বন্দী কৰি ৰখা হ'ব। বিগ বছ ১৬ৰ ঘৰটো টেলিভিশ্বনত সম্পূৰ্ণ নতুন ৰূপত দেখা গৈছে।


এইবাৰ বিগ বছৰ ঘৰটো সম্পূৰ্ণৰূপে সলনি কৰা হৈছে। অনুষ্ঠানটোৰ বিষয়বস্তু হৈছে চাৰ্কাছ। ঘৰটো সজাবলৈ উজ্জ্বল ৰঙৰ পেলেট ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে। ডিজাইনাৰসকলে ঘৰটোক চাৰ্কাছৰ ৰূপ দিছে। ডাইনিং টেবুলৰ বাবে কেৰোচেল, বাথৰুমৰ আইনা, জেলটো 'ডেথ ৱেল' হিচাপে ডিজাইন কৰা হৈছে। বহুতো পুতলা জন্তুকো বহু কোণত ৰখা হৈছে।


পাকঘৰটো শোৱনি কোঠাৰ ওচৰত ৰখা হৈছে। নিৰ্মাতাসকলে শোৱনি কোঠাটো চাৰিটা ভাগত বিভক্ত কৰিছে। কেপ্টেইনজনক এই ছিজনত বহুতো সুবিধা দিয়া হ'ব, তেওঁ এটা বিশাল কোঠাত থাকিব পাৰিব, য'ত এটা জাকুজিও আছে।


দ্য ইণ্ডিয়ান এক্সপ্ৰেছৰ সৈতে ঘৰটোৰ বিষয়ে কথা পাতি উমংগ কুমাৰে কয় যে ঘৰটোত ৯৮ টা কেমেৰা স্থাপন কৰা হৈছে। অৱশ্যে, সংখ্যাবোৰ বাঢ়িব পাৰে, কিয়নো এইবাৰ আৰু বহুতো নুক আৰু কোণ আছে। ইয়াৰ বাহিৰেও মুকলি এলেকাত বহুতো পৃথক 'চিলিং জোন' আছে। এইবাৰ বিগ বছৰ ঘৰটো যথেষ্ট আকৰ্ষণীয়, ধুনীয়া আৰু ৰঙীন।


ঘৰটোত চাৰিটা শোৱনি কোঠা আছে, প্ৰতিটোত এটা থীম আছে - জুই, ক'লা আৰু বগা, ভিণ্টেজ আৰু কাৰ্ড। সকলোতে চাৰ্কাছৰ এক আভাস থাকিব।


ইয়াৰ মেজেণ্টা আৰু ফুচিয়া সজ্জাৰ বাবে, বিশাল কোঠাটোত এক ৰাজকীয় অভিজ্ঞতা আছে। কেপ্টেইনজনে ৰজাৰ আকাৰৰ বিচনাত আৰামেৰে শুবলৈ সুযোগ পাব আৰু তেওঁ জাকুজিত জিৰণি ল'ব। এই কোঠাটো প্ৰতিযোগীসকলৰ মাজত বিবাদৰ বিষয় হ'ব, কিয়নো তেওঁলোকে সকলোৱে ইয়াৰ সৈতে অহা বিলাসিতা উপভোগ কৰিব বিচাৰে।


তেওঁ কৈছিল যে এইবাৰ শোৱনি কোঠাটোৱে অনাগত দিনবোৰত বহুতো কাজিয়াৰ সৃষ্টি কৰিব। হাই ভল্টেজ ড্ৰামাৰে ভৰপূৰ এই ৰিয়েলিটি শ্ব'টো কালাৰ্চ টিভিত নিশা ৯ বাজি ৩০ মিনিটত সম্প্ৰচাৰ কৰা হ'ব। প্ৰতিটো চিজনতে ঘৰটোৰ সাজসজ্জাও নিৰ্মাণৰ এটা বেলেগ বিষয় বস্তু থাকে আৰু কিছুমান নতুন আত্ৰাংগী কামও যোগ কৰা হয়।


বিগ বছৰ ইতিহাসত প্ৰথমবাৰৰ বাবে, ৪ টা শোৱনি কোঠা থাকিব, য'ত অন্তৰ্ভুক্ত থাকিব অগ্নি কোঠা, ক'লা আৰু বগা কোঠা, কাৰ্ড ৰূম আৰু ভিণ্টেজ কোঠা। চাৰ্কাছৰ দৰে এইবাৰো মৃত্যুৰ কুঁৱাটো যোগ কৰা হৈছে বুলি জানিব পৰা গৈছে।


অৱশ্যে, এইবাৰ কাম আৰু খেলবোৰো চাৰ্কাছৰ সৈতে সম্পৰ্কিত হ'ব আৰু এনে হ'ব পাৰে যে এই মৃত্যুৰ কুঁৱাতো এটা কাম আছে। বিগ বছ ১৬ ঘৰটো প্ৰতিবাৰেই ওমুং কুমাৰ আৰু ভনিতা কুমাৰৰ দ্বাৰা ডিজাইন কৰা হৈছে। অনুষ্ঠানটোত যোগদান কৰা প্ৰতিযোগীসকলৰ ভিতৰত আছে নিম্ৰত কৌৰ আহলুৱালিয়া, সৌন্দৰ্য শৰ্মা, চুম্বুল তৌকীৰ, গৌৰী নাগোৰী, এমচি ষ্টেন, টিনা দত্ত, শ্ৰীজিতা দে, শালীন ভানোট, গৌৰৱ ভিজ, আব্দু ৰোজিক।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি