• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • Dream 11 Winner Exclusive: মাত্ৰ ৪৯ টকা খৰছ কৰি জিকিলে ১ কোটি; হাৰ্দিক পাণ্ডিয়া, কে এল ৰাহুল আৰু সূৰ্য্যকুমাৰে সৌৰভক বনালে ড্ৰীম ১১ বিজয়ী

Dream 11 Winner Exclusive: মাত্ৰ ৪৯ টকা খৰছ কৰি জিকিলে ১ কোটি; হাৰ্দিক পাণ্ডিয়া, কে এল ৰাহুল আৰু সূৰ্য্যকুমাৰে সৌৰভক বনালে ড্ৰীম ১১ বিজয়ী

সৌৰভে ড্ৰিম১১ত এটা দল গঠন কৰি ১ কোটি টকাৰ ধন লাভ কৰে

সৌৰভে ড্ৰিম১১ত এটা দল গঠন কৰি ১ কোটি টকাৰ ধন লাভ কৰে

সৌৰভে কয় যে তেওঁ বহুদিনৰ পৰা দলটো বনাই আহিছে। দলটো বনাবলৈ তেওঁ আগতে সামান্য ৪৯-৫০ টকা খৰচ কৰিছিল। কিন্তু তেওঁ সফলতা লাভ কৰা নাছিল।

  • Share this:
ক্ৰিকেটৰ বেট বা বল এটাও তুলি নোলোৱাকৈয়ে তেওঁ মাত্ৰ ৪৯ টকা খৰচ কৰি ১ কোটি টকাৰ এক বিশাল ধনৰাশি জিকিলে। হয়, আমি বিহাৰৰ ভোজপুৰ জিলাৰ সৌৰভ কুমাৰৰ কথাকে কৈছোঁ। ইণ্ডিয়া আৰু অষ্ট্ৰেলিয়া শৃংখলাৰ মেচত সৌৰভে ড্ৰিম১১ত নিজৰ দল বনাইছিল আৰু তেওঁ বিজয়ী হৈ পৰিছিল। মোহালীত খেলা প্ৰথমখন খেলত টীম ইণ্ডিয়া অষ্ট্ৰেলিয়াৰ হাতত পৰাস্ত হৈছিল যদিও ঘৰত বহি সৌৰভে ১ কোটি টকা লাভ কৰিছিল। সৌৰভৰ এই সফলতাক লৈ সমগ্ৰ অঞ্চলতে আনন্দৰ জোৱাৰ উঠিছে।

ভোজপুৰ জিলাৰ চৰপোখাৰীৰ ঠাকুৰীৰ বাসিন্দা সৌৰভ। ড্ৰিম১১ত সৌৰভে ভাৰত আৰু অষ্ট্ৰেলিয়াৰ খেলুৱৈসকলৰে দলটো বনাইছিল, সকলোৱে উজ্জ্বলভাৱে খেলিছিল আৰু ১ কোটি টকা লাভ কৰিছিল। যোৱা দুবছৰ ধৰি সৌৰভে দলটো বনাই আছিল যদিও এই মঙলবাৰৰ নিশা তেওঁৰ বাবে শুভ আছিল আৰু তেওঁ কোটিপতি হৈ পৰিল।

মঙলবাৰে গভীৰ নিশা সৌৰভে ড্ৰিম১১ত এটা দল গঠন কৰি ১ কোটি টকাৰ ধন লাভ কৰে। জিলাখনৰ চৰপোখৰী ব্লকৰ ঠাকুৰী গাঁৱৰ গ্ৰাম্য পৰিৱেশত বসবাস কৰা সৌৰভ কুমাৰ নামৰ যুৱকজনে যোৱা দুবছৰ ধৰি ড্ৰিম১১ত এটা দল গঠন কৰি ডাঙৰ ডাঙৰ জয়ৰ চেষ্টা চলাই আহিছিল যদিও সফল হোৱা নাছিল। ইফালে মঙলবাৰে নিশা সৌৰভৰ দলটোৱে বিজয়ী হৈ পৰে। মঙলবাৰে সমগ্ৰ দেশৰ পৰা প্ৰায় ৬৫ লাখ খেলুৱৈয়ে ড্ৰিম১১ত এটা দল গঠন কৰি নিজৰ ভাগ্য চেষ্টা কৰি আছিল।

৬৫ লাখ লোকে নিজৰ ভাগ্য চেষ্টা কৰিছিল
সৌৰভে নিউজ১৮ লোকেলক জনোৱা মতে, মঙলবাৰে দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পৰা প্ৰায় ৬৫ লাখ লোকে তেওঁৰ সৈতে ড্ৰিম১১ত এটা দল গঠন কৰি ভাগ্য চেষ্টা কৰি আছিল। অষ্ট্ৰেলিয়া আৰু ভাৰতৰ মাজত অনুষ্ঠিত খেলখনত সৌৰভে দুয়োটা দলৰ খেলুৱৈক মিলাই নিজৰ ১১ জনীয়া দলটো বনাইছিল। এই দলৰ অধিনায়ক আছিল হার্দিক পাণ্ডয়া, যিয়ে ৩০ বলত ৭১ ৰান কৰি এক উজ্জ্বল ইনিংছ খেলিছিল। ভাৰতীয় দলটোৱে হার্দিক পাণ্ডিয়াৰ ইনিংছৰ সুবিধা নাপালে, কিন্তু তাৰ পৰা নিশ্চিতভাৱে ভোজপুৰৰ সৌৰভে যথেষ্ট লাভ পালে৷ সৌৰভে জয়লাভ কৰিলে সম্পূৰ্ণ এক কোটি টকা।

হাৰ্ডিক পাণ্ডিয়াৰ উপৰিও সৌৰভৰ দলটোত আছিল তাৰকা বেটছমেন কে এল ৰাহুল আৰু সূৰ্যকুমাৰ যাদৱ। এইবোৰৰ বাহিৰেও যুজবেন্দ্ৰ চাহাল সৌৰভৰ ড্ৰিম১১ৰ অংশ আছিল।

পৰিয়ালে গম পোৱা নাছিল
সৌৰভে কয় যে তেওঁ বহুদিনৰ পৰা দলটো বনাই আহিছে। দলটো বনাবলৈ তেওঁ আগতে সামান্য ৪৯-৫০ টকা খৰচ কৰিছিল। কিন্তু তেওঁ সফলতা লাভ কৰা নাছিল। আমোদজনক কথাটো হ’ল দুবছৰ ধৰি দল গঠনত নিয়োজিত সৌৰভৰ এই খেলৰ বিষয়ে তেওঁৰ পৰিয়ালৰ লোকসকল অৱগত নাছিল৷ সোধাত তেওঁ হাঁহিলে আৰু ক’লে যে এক কোটি টকা জিকাৰ পিছত তেওঁৰ পৰিয়ালে এই বিষয়ে গম পালে। যদিও তেওঁৰ হাঁহিটোৱে কৈ আছিল যে যদি পৰিয়ালৰ লোকসকলে জয়ী হোৱাৰ আগতেই গম পালেহেঁতেন তেন্তে পৰিয়ালত হয়তো কন্দলৰ সূত্ৰপাত হ’লহেঁতেন। এনেদৰে তেওঁ হয়তো পইচা উৰুৱাই দিয়াৰ বাবে পৰিয়ালৰ লোকৰ বিভিন্ন কথা শুনিবলগীয়া হ'লহেতেন। কিন্তু এতিয়া এই জয়ৰ পিছত পৰিয়ালৰ সদস্যসকল অতি সুখী।

টকাখিনি কেনেকৈ ব্যৱহাৰ কৰিব সেইটো পিতৃয়ে সিদ্ধান্ত ল’ব
এই ধন ব্যৱহাৰৰ সন্দৰ্ভত সৌৰভে কয় যে তেওঁ ৭০ লাখ টকা পাব। এক কোটি টকাত বাকী টকাখিনি কৰ কৰ্তন কৰা হ’ল। তেওঁ কয় যে এই টকা কি কামত ব্যৱহাৰ কৰিব সেয়া তেওঁৰ পিতৃয়ে সিদ্ধান্ত ল’ব। ডিগ্ৰী লাভ কৰাৰ পিছত তেওঁলোকে BPSC ৰ বাবে প্ৰস্তুতি আৰম্ভ কৰিব। সৌৰভ কুমাৰে কয় যে তেওঁৰ প্ৰিয় খেলুৱৈ এম এছ ধোনী। তেওঁ ধোনীক লগ পোৱাৰ ইচ্ছা প্ৰকাশ কৰে। সৌৰভে নিউজ১৮ৰ জৰিয়তে যুৱক-যুৱতীসকলক আহ্বান জনায় যে ড্ৰিম১১ত মেচ খেলিব লাগিব কিন্তু নিজৰ ৰিস্কত। কিন্তু ইয়াৰ প্ৰতি আসক্ত হৈ থকাটো ক্ষতিকৰ।
Published by:Subham Goswami
First published: