• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • অৱশেষত জীৱন যুঁজত হাৰ মানিলে ২৪ বছৰীয়া জনপ্ৰিয় অভিনেত্ৰী এন্দ্ৰিলা শৰ্মাই, বাংলা চলচ্চিত্ৰ উদ্যোগত শোকৰ বন্যা

অৱশেষত জীৱন যুঁজত হাৰ মানিলে ২৪ বছৰীয়া জনপ্ৰিয় অভিনেত্ৰী এন্দ্ৰিলা শৰ্মাই, বাংলা চলচ্চিত্ৰ উদ্যোগত শোকৰ বন্যা

জীৱন যুঁজত হাৰ মানিলে ২৪ বছৰীয়া জনপ্ৰিয় অভিনেত্ৰী এন্দ্ৰিলা শৰ্মাই

জীৱন যুঁজত হাৰ মানিলে ২৪ বছৰীয়া জনপ্ৰিয় অভিনেত্ৰী এন্দ্ৰিলা শৰ্মাই

১ নৱেম্বৰত তেওঁৰ মগজুৰ ষ্ট্ৰোক হয়, তাৰ পিছত তেওঁৰ অৱস্থা অধিক বেয়া হৈ পৰে আৰু তেওঁক চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰা হয়। ইয়াৰ পিছত ১৪ নৱেম্বৰত তেওঁৰ হাৰ্ট এটেক হৈ পুনৰ চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হয়। হাৰ্ট এটেকৰ পিছত তেওঁৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটিছিল।

  • Share this:
বাংলা চলচ্চিত্ৰ উদ্যোগৰ বাবে আজি আহিল এটা শোকৰ খবৰ। বাংলা অভিনেত্ৰী অন্দ্ৰিলা শৰ্মাৰ দেহাৱসান। মাত্ৰ ২৪ বছৰ বয়সতে তেওঁ পৃথিৱীৰ পৰা বিদায় ল'লে। হাৰ্ট এটেকৰ বাবে কিছুদিন পূৰ্বে তেওঁক চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল। সকলোৱে তেওঁৰ আশু আৰোগ্য কামনা কৰিছিল যদিও দেওবাৰে তেওঁ জীৱন যুদ্ধত পৰাস্ত হয় আৰু মাত্ৰ ২৪ বছৰ বয়সতে তেওঁ পৃথিৱীৰ পৰা বিদায় মাগিলে।

৬ দিন আগতে হাৰ্ট এটেক হৈছিল
এন্দ্ৰিলা শৰ্মা এনেদৰে কম বয়সতে পৃথিৱীৰ পৰা আঁতৰি যোৱাটোৱে সকলোকে মৰ্মাহত কৰিছে। এই চুটি জীৱনত তেওঁ কৰ্কট ৰোগকো পৰাস্ত কৰিছে। কিন্তু ১ নৱেম্বৰত তেওঁৰ মগজুৰ ষ্ট্ৰোক হয়, তাৰ পিছত তেওঁৰ অৱস্থা অধিক বেয়া হৈ পৰে আৰু তেওঁক চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰা হয়। ইয়াৰ পিছত ১৪ নৱেম্বৰত তেওঁৰ হাৰ্ট এটেক হৈ পুনৰ চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হয়। হাৰ্ট এটেকৰ পিছত তেওঁৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটিছিল। তেওঁৰ বেয়া অৱস্থা দেখি এন্দ্ৰিলাক ভেণ্টিলেটৰত ৰখা হ'ল যদিও জীৱনৰে যুঁজি যুদ্ধত পৰাস্ত হয় আৰু কলকাতাৰ এখন চিকিৎসালয়ত শেষ নিশ্বাস ত্যাগ কৰে। খবৰ অনুসৰি, ব্ৰেইন ষ্ট্ৰোকৰ বাবে এন্দ্ৰিলাই বাওঁফালৰ ফ্ৰন্টোটেম্প’ৰ’পেৰিটেল ডি কম্প্ৰেছিভ ক্ৰেনিঅ’টমী অস্ত্ৰোপচাৰ কৰিবলগীয়া হৈছিল।



উল্লেখযোগ্য যে, এন্দ্ৰিলা শৰ্মাৰ মৃত্যুৰ পূৰ্বে তেওঁৰ প্ৰেমিক সব্য়সাচী চৌধুৰীয়ে সামাজিক মাধ্যমৰ জৰিয়তে এটা পোষ্ট শ্বেয়াৰ কৰিছিল। এই কথা শ্বেয়াৰ কৰাৰ সমান্তৰালকৈ তেওঁ ৰাইজক তেওঁৰ আশু আৰোগ্য কামনা কৰিবলৈ অনুৰোধ জনায়। এনে পৰিস্থিতিত এতিয়া এন্দ্ৰিলাৰ মৃত্যুৱে প্ৰেমিকক বেয়াকৈ ভাঙি পেলাইছে, সেয়া তেওঁৰ বাবে গভীৰ মানসিক আঘাত। আনহাতে, এন্দ্ৰিলাৰ কেৰিয়াৰৰ কথা ক’বলৈ গ’লে তেওঁ বহু টিভি ধাৰাবাহিকত কাম কৰিছে। এন্দ্ৰিলাই 'ঝুমুৰ'ৰ সৈতে অভিনয় জগতত ভৰি দিছিল।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি