• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • অনুষ্কা শৰ্মা আৰু বিৰাট কোহলীৰ আলিবাগ ভিলাৰ বিলাসী কোঠাবোৰ দেখিলে আপোনাৰো চকু কপালত উঠিব, চাওক ফটো

অনুষ্কা শৰ্মা আৰু বিৰাট কোহলীৰ আলিবাগ ভিলাৰ বিলাসী কোঠাবোৰ দেখিলে আপোনাৰো চকু কপালত উঠিব, চাওক ফটো

অনুষ্কা শৰ্মা আৰু বিৰাট কোহলীৰ আলিবাগ ভিলাৰ বিলাসী কোঠা

অনুষ্কা শৰ্মা আৰু বিৰাট কোহলীৰ আলিবাগ ভিলাৰ বিলাসী কোঠা

শেহতীয়াকৈ বিৰাট কোহলী আৰু অনুষ্কা শৰ্মাই আলিবাগত প্ৰায় ২০ কোটি টকাত আঠ একৰ মাটিৰ সম্পত্তি ক্ৰয় কৰিছিল বুলি Zapkey.com য়ে লাভ কৰা নথি-পত্ৰত প্ৰকাশ পাইছে।

  • Share this:
অনুষ্কা শৰ্মা আৰু বিৰাট কোহলী অন্যতম জনপ্ৰিয় তাৰকা যুটি। প্ৰতিবাৰেই তেওঁলোকে নিজৰ স্নেপ ছ’চিয়েল মিডিয়াত শ্বেয়াৰ কৰিলেই তেওঁলোকৰ অনুৰাগী আপ্লুত হৈ পৰে। প্ৰায়ে দুয়োজন তাৰকায়ে ইজনে সিজনৰ বাবে সামাজিক মাধ্যমত পোষ্ট শ্বেয়াৰ কৰি নেটিজেনক সামূহিকভাৱে মাছ মেল্টডাউন কৰি দিয়ে। শেহতীয়াকৈ এই তাৰকা দম্পতীয়ে শিৰোনাম দখল কৰিছে, যেতিয়া তেওঁলোকে মুম্বাইৰ ওচৰৰ আলিবাগত এখন বিলাসী ভিলা ক্ৰয় কৰে। এতিয়া, বিৰাট কোহলী আৰু অনুষ্কা শৰ্মাৰ বিলাসী ভিলাৰ ফাৰ্ষ্ট লুক প্ৰকাশ হৈছে।

চুছান খান আৰু কেপ টাউনৰ এটা স্থাপত্য প্ৰতিষ্ঠানে ডিজাইন কৰা এই চাৰিটা বেডৰুমৰ ভিলাটো আতিথ্য উদ্যোগী আদিত্য কিলাচান্দে প্ৰতিষ্ঠা কৰা বিলাসী কোম্পানী আভাছ ৱেলনেছৰ প্ৰকল্পৰ অংশ।

মানিকণ্ট্ৰলৰ মতে, এই প্ৰকল্পত পৰিৱেশ অনুকূল ঘৰ, এটা স্পা আৰু ৱেলনেছ চেণ্টাৰ, মাল্টি-কুইজিন কেফে, জগিং ট্ৰেক আৰু এটা পুল আছে।

বিৰাট কোহলী আৰু অনুষ্কা শৰ্মাৰ নান্দনিকতাপূৰ্ণ বিলাসী ভিল্লাখনৰ আছে বিশেষ বৈশিষ্ট্য, যেনে “গাঁৱলীয়া কাঠৰ উপাদান, টেক্সচাৰ আৰু প্ৰিন্টৰ মাজত চোকা ফিনিচিং যিয়ে ছিক চঞ্চলতাৰ উপাদান যোগ কৰে,” আৰ্কিটেকচাৰেল ডাইজেষ্ট ইণ্ডিয়াই প্ৰকাশ কৰিছে।

শ্বেয়াৰ কৰা ফটোসমূহত ব্যক্তিগত পুল, ১০ জনীয়া ডাইনিং টেবুল যিয়ে কাঁচৰ দেৱালৰ সৈতে মুকলি ঠাই অভিমুখে থাকে, ওখ চিলিং থকা বিশাল ড্ৰয়িং ৰূম আৰু বগা চোফা। অট্টালিকাৰ ভিতৰত আৰু বাহিৰত সেউজীয়া৷

দ্য ইকনমিক টাইমছৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি এই ভিলাটোৰ মূল্য ১০.৫ কোটিৰ পৰা ১৩ কোটি টকাৰ ভিতৰত। প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছে যে ভিলাটোত চাৰিটা বেডৰুম আৰু এটা ব্যক্তিগত পুলৰ উপৰিও দুটা আবৃত গাড়ীৰ গেৰেজ, পাউদাৰ ৰুমৰ সৈতে চাৰিটা বাথৰুম, এটা টেৰেচ, আউটড’ৰ ডাইনিং, যথেষ্ট বাহিৰৰ ঠাই আৰু কৰ্মচাৰীৰ কোৱাৰ্টাৰ আছে।

ইয়াৰ ফটোবোৰ চাওক:



শেহতীয়াকৈ বিৰাট কোহলী আৰু অনুষ্কা শৰ্মাই আলিবাগত প্ৰায় ২০ কোটি টকাত আঠ একৰ মাটিৰ সম্পত্তি ক্ৰয় কৰিছিল বুলি Zapkey.com য়ে লাভ কৰা নথি-পত্ৰত প্ৰকাশ পাইছে।

'ৰব নে বানা দি জোড়ী'ৰ অভিনেত্ৰী আৰু ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ প্ৰাক্তন অধিনায়কগৰাকীয়ে তেওঁলোকৰ অনুমোদিত স্বাক্ষৰকাৰী বিকাশ কোহলীৰ জৰিয়তে ৩৩৫০ বৰ্গক্ষেত্ৰৰ মাটিখিনি ক্ৰয় কৰে। সম্পত্তিৰ বাবে ১৯.২৪ কোটি টকাৰ ধন আদায় দিয়া হয়। ১ ছেপ্টেম্বৰত এই বিক্ৰী পঞ্জীয়ন কৰা হৈছিল বুলি নথি-পত্ৰত প্ৰকাশ পাইছে।

ক্ৰিকেটাৰ তাৰকাগৰাকীয়ে মুম্বাইৰ জুহুৰ এটা বাংলোৰ এটা অংশও লীজত লৈছে। বাংলোটোৰ মালিক প্ৰয়াত অভিনেতা-গায়ক কিশোৰ কুমাৰৰ পৰিয়ালৰ। খবৰ অনুসৰি কোহলীয়ে ইয়াক তেওঁৰ নতুন ৰেষ্টুৰেণ্ট ৱান৮ কমিউনৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিব।

গৌৰী কুঞ্জৰ এটা অংশ কোহলীক পাঁচ বছৰৰ বাবে লীজত দিয়া হৈছে। One8 চেইনৰ দিল্লী, কলকাতা আৰু পুনেত ৰেষ্ট্ৰ’-বাৰ আছে।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি