• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • আৰ. বালকিৰ ছবিত সংগীত সুৰকাৰ হিচাপে অভিষক ঘটিব বিগ বিৰ

আৰ. বালকিৰ ছবিত সংগীত সুৰকাৰ হিচাপে অভিষক ঘটিব বিগ বিৰ

আগন্তুক ছবি ‘চুপ’ত সংগীত সুৰকাৰ হিচাপে অভিষেক ঘটিব ছুপাৰষ্টাৰ অমিতাভ বচ্চনৰ।

আগন্তুক ছবি ‘চুপ’ত সংগীত সুৰকাৰ হিচাপে অভিষেক ঘটিব ছুপাৰষ্টাৰ অমিতাভ বচ্চনৰ।

"অমিতজীয়ে ছবিখনক পুনৰ জীৱন্ত কৰি থাকোঁতে 'চুপ'ক দেখিছিল আৰু তেওঁৰ পিয়ানোত এটা প্ৰবৃত্তিগত মৌলিক সুৰ বজাইছিল। ই আছিল তেওঁৰ ছবিখনৰ প্ৰতি থকা অনুভৱ প্ৰকাশ কৰাৰ ধৰণ, শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জ্ঞাপন কৰা"

  • Share this:
আগন্তুক ছবি ‘চুপ’ত সংগীত সুৰকাৰ হিচাপে অভিষেক ঘটিব ছুপাৰষ্টাৰ অমিতাভ বচ্চনৰ। 'চিনী কম'-ৰ বহু পিছত লিখিবলৈ সিদ্ধান্ত লোৱা বালকিৰ এই ছবিখন ২৩ ছেপ্তেম্বৰত মুক্তি লাভ কৰিব। বৃহস্পতিবাৰে মুক্তিৰ তাৰিখ প্ৰকাশ কৰা ছবিখনৰ পোষ্টাৰখন মুকলি কৰা হয়।

একেটা কথাতে বাল্কিয়ে কয় যে "'চুপ' ছবিখন বহুক্ষেত্ৰত বিশেষ। মোৰ বাবে আটাইতকৈ ডাঙৰ কাৰণটো হ'ল ই অমিতাভ বচ্চনক সংগীত সুৰকাৰ হিচাপে আনুষ্ঠানিকভাৱে আত্মপ্ৰকাশ কৰিব।"

বিগ বি আৰু বালকিৰ মাজত দীৰ্ঘদিনীয়া সম্পৰ্ক আছে আৰু ছুপাৰষ্টাৰগৰাকীয়ে তেওঁৰ প্ৰায় সকলো ছবিতে তেওঁৰ সৈতে কাম কৰি আহিছে।

ইয়াৰ পিছতে পৰিচালকে বিগ বিৰ সংগীত ৰচনা কৰাৰ আত্মপ্ৰকাশৰ ৰূপটো কেনেদৰে উন্মোচিত হ’ল সেই কথা প্ৰকাশ কৰে, "অমিতজীয়ে ছবিখনক পুনৰ জীৱন্ত কৰি থাকোঁতে 'চুপ'ক দেখিছিল আৰু তেওঁৰ পিয়ানোত এটা প্ৰবৃত্তিগত মৌলিক সুৰ বজাইছিল। ই আছিল তেওঁৰ ছবিখনৰ প্ৰতি থকা অনুভৱ প্ৰকাশ কৰাৰ ধৰণ, শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জ্ঞাপন কৰা" ।
ছবিখনত অভিনয় কৰিছে ছানী দেউল, দুলকৰ ছালমান, শ্ৰেয়া ধনৱন্তৰী আৰু পূজা ভট্ট। মূল কাহিনীটো আৰ বাল্কিৰ, চিত্ৰনাট্য আৰু সংলাপসমূহৰ সহ-লেখক আৰ বাল্কি, সমালোচকলৈ পৰিণত হোৱা ৰাজা সেন আৰু ঋষি বীৰমানীৰ।

ছবিখনৰ প্ৰযোজনা কৰিছে প্ৰয়াত ষ্টক বিনিয়োগকাৰী ৰাকেশ ঝুনঝুনৱালা, অনিল নাইডু, ডাঃ জয়ন্তীলাল গডা (পেন ষ্টুডিঅ’) আৰু গৌৰী শিণ্ডে।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি