• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • Aishwarya Rai: বিয়াৰ ৪ বছৰ পিছতে কিয় ঐশ্বৰ্যই ৪৫ লাখটকীয়া মঙ্গলসূত্ৰ সলনি কৰিছিল জানেনে ?

Aishwarya Rai: বিয়াৰ ৪ বছৰ পিছতে কিয় ঐশ্বৰ্যই ৪৫ লাখটকীয়া মঙ্গলসূত্ৰ সলনি কৰিছিল জানেনে ?

অভিষেকে ১৪ বছৰ আগতে বিয়াত ঐশ্বৰ্যক ৪৫ লাখ টকাৰ মঙ্গলসূত্ৰ পিন্ধাইছিল, কিন্তু অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে বিবাহৰ ৪ বছৰৰ পিছতহে মঙ্গলসূত্ৰ সলনি কৰিছিল।

অভিষেকে ১৪ বছৰ আগতে বিয়াত ঐশ্বৰ্যক ৪৫ লাখ টকাৰ মঙ্গলসূত্ৰ পিন্ধাইছিল, কিন্তু অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে বিবাহৰ ৪ বছৰৰ পিছতহে মঙ্গলসূত্ৰ সলনি কৰিছিল।

অভিষেকে ১৪ বছৰ আগতে বিয়াত ঐশ্বৰ্যক ৪৫ লাখ টকাৰ মঙ্গলসূত্ৰ পিন্ধাইছিল, কিন্তু অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে বিবাহৰ ৪ বছৰৰ পিছতহে মঙ্গলসূত্ৰ সলনি কৰিছিল।

  • Share this:
ঐশ্বৰ্য ৰায় (Aishwarya Rai) আৰু অভিষেক বচ্চন (Abhishek Bachchan)ক বলীউডৰ অন্যতম মধুৰ দম্পতি হিচাপে গণ্য কৰা হয়। শতিকাৰ চুপাৰষ্টাৰ অমিতাভ বচ্চন আৰু কিংবদন্তি অভিনেত্ৰী জয়া বচ্চনৰ পুত্ৰৰ বিয়াখন আটাইতকৈ চৰ্চিত বিবাহৰ ভিতৰত এখন আছিল। অভিষেকে ১৪ বছৰ আগতে বিয়াত ঐশ্বৰ্যক ৪৫ লাখ টকাৰ মঙ্গলসূত্ৰ পিন্ধাইছিল, কিন্তু অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে বিবাহৰ ৪ বছৰৰ পিছতহে মঙ্গলসূত্ৰ সলনি কৰিছিল।

২০০৭ চনত ঐশ্বৰ্য ৰায় আৰু অভিষেক বচ্চনৰ বিয়াক বলীউডৰ আটাইতকৈ দৰ্শনীয় বিবাহ হিচাপে গণ্য কৰা হয়। পাপাৰাজিৰ পৰা অনুৰাগীলৈকে, তেওঁলোকে ঐশ্বৰ্যৰ এক আভাস পাবলৈ অস্থিৰ হৈ পৰিছিল। গোটেই বচ্চন পৰিয়ালটোৱে ঐশ্বৰ্যৰ সৈতে ভাল প্ৰস্তুতি চলাইছিল। ঐশ্বৰ্যই বিখ্যাত ফেশ্বন ডিজাইনাৰ নীতা লুল্লাৰ দ্বাৰা ডিজাইন কৰা বিশুদ্ধ সোণেৰে নিৰ্মিত এখন সোণালী কাঞ্জীভাৰাম শাৰী পিন্ধিছিল, যাৰ মূল্য সেই সময়ত প্ৰায় ৭৫ লাখ টকা বুলি কোৱা হৈছিল।

মিছ ৱৰ্ল্ড ঐশ্বৰ্য ৰায়ক বিয়াত পৰীৰ নিচিনা দেখিবলৈ শুৱনি হৈ পৰিছিল । ঐশ্বৰ্য বিয়াৰ পিছত তেওঁৰ গোটেই পৰিয়ালৰ সৈতে তিৰুপতি বালাজী দৰ্শন কৰিবলৈ গৈছিল। নতুন কৈ বিয়া হোৱা কইনা ঐশ্বৰ্যৰ মঙ্গলসূত্ৰৰ ওপৰত মানুহৰ চকু স্থিৰ কৰা হৈছিল। সোণৰ ডাবল লেয়াৰ দীঘল, হীৰাৰ পেণ্ডেণ্ট মঙ্গলসূত্ৰই তেওঁৰ সৌন্দৰ্যত আৰু চাৰিটা চন্দ্ৰ যোগ দি আছিল।



ঐশ্বৰ্য ৰায়ক কেইবাবাৰো পিন্ধা দেখা গৈছিল। কিন্তু বিবাহৰ চাৰি বছৰৰ পিছত, ঐশ্বৰ্যই ইয়াৰ দৈৰ্ঘ্য এটা স্তৰলৈ হ্ৰাস কৰে আৰু পেণ্ডেণ্টটো একে ৰাখে। এইটো তেওঁৰ জীয়েক আৰাধ্যা বচ্চনৰ কাৰণে হৈছিল। সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, ঐশ্বৰ্যই জীয়েকৰ বাবে তেওঁৰ ডিজাইন সলনি কৰিছিল যাতে তেওঁ মঙ্গলসূত্ৰৰ সৈতে কোনো অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ'ব নালাগে। ঐশ্বৰ্যই তেওঁৰ জীয়েকৰ জন্মৰ পৰাই গধুৰ গহনা পিন্ধা পৰিহাৰ কৰিছে।

(Photo @aishwaryaraibachchan_arb/Instagram)
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি