உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • crime
    • »
    • Drugs Seized : ২৬ লাখ নগদ টকা, ২খন বিলাসী চাৰিচকীয়া, আঢ়ৈ কোটিৰ য়াবা টেবলেট আৰু গুলীচালনাৰ এক চাঞ্চল্য়কৰ ঘটনা। 

    Drugs Seized : ২৬ লাখ নগদ টকা, ২খন বিলাসী চাৰিচকীয়া, আঢ়ৈ কোটিৰ য়াবা টেবলেট আৰু গুলীচালনাৰ এক চাঞ্চল্য়কৰ ঘটনা। 

    মহানগৰীৰ ধাৰাপুৰত জব্দ আঢ়ৈ কোটি টকাৰ নিচাযুক্ত টেবলেট। পলায়নৰ চেষ্টা কৰা ড্ৰাগছ বেপাৰী ছফিকুলক লক্ষ্য কৰি গুলীচালনা আৰক্ষীৰ।

    মহানগৰীৰ ধাৰাপুৰত জব্দ আঢ়ৈ কোটি টকাৰ নিচাযুক্ত টেবলেট। পলায়নৰ চেষ্টা কৰা ড্ৰাগছ বেপাৰী ছফিকুলক লক্ষ্য কৰি গুলীচালনা আৰক্ষীৰ।

    মহানগৰীৰ ধাৰাপুৰত জব্দ আঢ়ৈ কোটি টকাৰ নিচাযুক্ত টেবলেট। পলায়নৰ চেষ্টা কৰা ড্ৰাগছ বেপাৰী ছফিকুলক লক্ষ্য কৰি গুলীচালনা আৰক্ষীৰ।

    • Share this:
    মহানগৰ আৰক্ষীৰ এক বৃহৎ সফলতা । মহানগৰীৰ ধাৰাপুৰৰ মজলীত সন্ধিয়া মহানগৰ আৰক্ষী আৰু আজাৰা আৰক্ষীয়ে চলালে ড্ৰাগছ (Drugs) বিৰোধী অভিযান । অভিযানত মহানগৰ আৰক্ষী আৰু আজাৰা আৰক্ষীয়ে ধাৰাপুৰৰ মজলীৰ পৰা জব্দ কৰে বৃহৎ পৰিমাণৰ নিচাযুক্ত সামগ্ৰী । মজলীৰ ছফিকুল ইছলাম নামৰ এজন লোকৰ বাস গৃহত আৰক্ষীয়ে চলাই এই অভিযান । 

    ৬ মাহ মান আগৰ পৰা মজলীৰ নিজ বাস গৃহত বাঁহৰ পাতি ছফিকুলে চলাই আছিল ড্ৰাগছৰ ৰমৰমীয়া ব্যৱসায় ।  আৰক্ষীয়ে চলোৱা এই ড্ৰাগছ বিৰোধী অভিযানত জব্দ কৰে ডেৰ লাখ ৱৰ্ল্ড ইজ ইয়ৰছ (WIY), য়াবা (Yaba) বুলিও বিখ্যাত নিচাযুক্ত টেবলেট  টেবলেট খিনিৰ বজাৰ মূল্য প্ৰায় ২ কোটি ৫৫ লাখ টকা। লগতে আৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰে নগদ ২৬ লাখ টকা ।

    আৰক্ষীয়ে ছফিকুলক আজাৰা থানালৈ অনাৰ সময়তে ধাৰাপুৰ বজাৰত চলন্ত গাড়ীৰ পৰা পলাবলৈ চেষ্টা কৰোতে আৰক্ষীয়ে গুলীচালনা কৰে । গুলীচালনাত গুৰুতৰভাৱে আহত হয় ড্ৰাগছ বেপাৰী ছফিকুল ইছলাম । আহত ছফিকুল ইছলামক আজাৰা প্ৰাথমিক চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱাৰ পিছত  পাণবজাৰৰ এমএমচিএইছ (MMCH)লৈ প্ৰেৰণ কৰা হয় ।

    আৰক্ষীয়ে ছৰিফুল ইছলামৰ পৰা AS-01-ET-7998 আৰু AS-01-DU-7446 নম্বৰৰ দুখন বিলাসী চাৰিচকীয়া বাহন জব্দ কৰে।  আৰক্ষীৰ যুটীয়া আয়ুক্ত পাৰ্থ সাৰথি মহন্ত আৰু ADCP সঞ্জীৱ শইকীয়াৰ নেতৃত্বত চলে এই অভিযান ।
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: