• Home
  • »
  • News
  • »
  • crime
  • »
  • Whatsappত এটা সাধাৰণ ভুলৰ বাবেই এগৰাকী মহিলাই হেৰুৱালে নিজৰ ৩ লাখ টকা ! আপুনিও হওক সাৱধান ...

Whatsappত এটা সাধাৰণ ভুলৰ বাবেই এগৰাকী মহিলাই হেৰুৱালে নিজৰ ৩ লাখ টকা ! আপুনিও হওক সাৱধান ...

আৰক্ষীয়ে কৈছে যে এগৰাকী ২৭ বছৰীয়া মহিলাৰ (Woman) ৩ লাখ টকাৰ অধিক মূল্য চাইবাৰ প্ৰৱঞ্চকে (online fraud) আত্মসাৎ কৰিছে। অভিযোগকাৰীজনে কৈছে যে তেওঁ whatsappত এটা লিংক পাইছিল য'ত এটা মুখ্য অনলাইন শ্বপিং পৰ্টেলৰ (Online Shopping Portal) নামত কিছুমান কাম সম্পূৰ্ণ কৰি পুৰস্কাৰৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়া হৈছিল।

আৰক্ষীয়ে কৈছে যে এগৰাকী ২৭ বছৰীয়া মহিলাৰ (Woman) ৩ লাখ টকাৰ অধিক মূল্য চাইবাৰ প্ৰৱঞ্চকে (online fraud) আত্মসাৎ কৰিছে। অভিযোগকাৰীজনে কৈছে যে তেওঁ whatsappত এটা লিংক পাইছিল য'ত এটা মুখ্য অনলাইন শ্বপিং পৰ্টেলৰ (Online Shopping Portal) নামত কিছুমান কাম সম্পূৰ্ণ কৰি পুৰস্কাৰৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়া হৈছিল।

আৰক্ষীয়ে কৈছে যে এগৰাকী ২৭ বছৰীয়া মহিলাৰ (Woman) ৩ লাখ টকাৰ অধিক মূল্য চাইবাৰ প্ৰৱঞ্চকে (online fraud) আত্মসাৎ কৰিছে। অভিযোগকাৰীজনে কৈছে যে তেওঁ whatsappত এটা লিংক পাইছিল য'ত এটা মুখ্য অনলাইন শ্বপিং পৰ্টেলৰ (Online Shopping Portal) নামত কিছুমান কাম সম্পূৰ্ণ কৰি পুৰস্কাৰৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়া হৈছিল।

  • Share this:
আৰক্ষীয়ে কৈছে যে এগৰাকী ২৭ বছৰীয়া মহিলাৰ (Woman) ৩ লাখ টকাৰ অধিক মূল্য চাইবাৰ প্ৰৱঞ্চকে (online fraud) আত্মসাৎ কৰিছে। প্ৰৱঞ্চকজনে মহিলাক এটা মুখ্য অনলাইন শ্বপিং পৰ্টেলত পুৰস্কাৰ দিয়াৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিছিল। এগৰাকী বিষয়াই কৈছে যে এইগৰাকী কান্দিভলীত বাস কৰা এগৰাকী আভ্যন্তৰীণ ডিজাইনাৰ মহিলা যিয়ে যোৱা সপ্তাহত চাৰকোপ আৰক্ষী থানাত প্ৰৱঞ্চনাৰ অভিযোগ দাখিল কৰিছে। অভিযোগকাৰীজনে কৈছে যে তেওঁ whatsappত এটা লিংক পাইছিল য'ত এটা মুখ্য অনলাইন শ্বপিং পৰ্টেলৰ (Online Shopping Portal) নামত কিছুমান কাম সম্পূৰ্ণ কৰি পুৰস্কাৰৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়া হৈছিল।

বিষয়াজনে কৈছিল যে লিংকটোত ক্লিক কৰাৰ পিছত, তেওঁক এটা ব্যৱহাৰকাৰী আইডি আৰু পাছৱৰ্ড সৃষ্টি কৰিবলৈ কোৱা হৈছিল, যাৰ পিছত তেওঁ পুৰস্কাৰ হিচাপে ৬৪ টকা লাভ কৰিছিল, যাৰ পিছত তেওঁক আন এটা ৰিচাৰ্জিং কাম কৰিবলৈ কোৱা হৈছিল যাৰ বাবে তেওঁক পুনৰ পুৰস্কৃত কৰা হৈছিল।

অভিযোগকাৰীজনক পিছত অধিক পুৰস্কাৰ প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ অতিৰিক্ত পুঁজি জমা কৰিবলৈ উৎসাহিত কৰা হৈছিল আৰু তেওঁ এনে কৰিছিল। মহিলাগৰাকীয়ে তেতিয়া আন এটা কাম সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ ৩.১১ লাখ টকা জমা কৰিছিল কিন্তু তাৰ বিনিময়ত একো পোৱা নাছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: