• Home
  • »
  • News
  • »
  • crime
  • »
  • বাৰাণসী ধাৰাবাহিক বিস্ফোৰণ: ১৬ বছৰৰ পিছত আহিল ৰায়, সন্ত্ৰাসবাদী বলিউল্লাহক দিয়া হ'ল ফাঁচীৰ শাস্তি ...

বাৰাণসী ধাৰাবাহিক বিস্ফোৰণ: ১৬ বছৰৰ পিছত আহিল ৰায়, সন্ত্ৰাসবাদী বলিউল্লাহক দিয়া হ'ল ফাঁচীৰ শাস্তি ...

উত্তৰ প্ৰদেশত, গাজিয়াবাদ জিলা আৰু সত্ৰ আদালতে বাৰাণসীত ১৬ বছৰ পুৰণি ধাৰাবাহিক বিস্ফোৰণৰ গোচৰৰ সন্দৰ্ভত সন্ত্ৰাসবাদী বলিউল্লাহ খানক মৃত্যুদণ্ড (ফাঁচী) প্ৰদান কৰিছে।

উত্তৰ প্ৰদেশত, গাজিয়াবাদ জিলা আৰু সত্ৰ আদালতে বাৰাণসীত ১৬ বছৰ পুৰণি ধাৰাবাহিক বিস্ফোৰণৰ গোচৰৰ সন্দৰ্ভত সন্ত্ৰাসবাদী বলিউল্লাহ খানক মৃত্যুদণ্ড (ফাঁচী) প্ৰদান কৰিছে।

উত্তৰ প্ৰদেশত, গাজিয়াবাদ জিলা আৰু সত্ৰ আদালতে বাৰাণসীত ১৬ বছৰ পুৰণি ধাৰাবাহিক বিস্ফোৰণৰ গোচৰৰ সন্দৰ্ভত সন্ত্ৰাসবাদী বলিউল্লাহ খানক মৃত্যুদণ্ড (ফাঁচী) প্ৰদান কৰিছে।

  • Share this:
উত্তৰ প্ৰদেশত, গাজিয়াবাদ জিলা আৰু সত্ৰ আদালতে বাৰাণসীত ১৬ বছৰ পুৰণি ধাৰাবাহিক বিস্ফোৰণৰ গোচৰৰ সন্দৰ্ভত সন্ত্ৰাসবাদী বলিউল্লাহ খানক মৃত্যুদণ্ড (ফাঁচী) প্ৰদান কৰিছে। ইয়াৰ উপৰিও, বলিউল্লাহক আন এটা গোচৰত আজীৱন কাৰাদণ্ড দিয়া হৈছে। ২০০৬ চনত বাৰাণসীত সংঘটিত ধাৰাবাহিক বিস্ফোৰণত ২০ জনৰো অধিক লোক নিহত হৈছিল, আনহাতে ১০০ ৰো অধিক লোক আহত হৈছিল। গাজিয়াবাদ জিলা সত্ৰ ন্যায়াধীশ জিতেন্দ্ৰ কুমাৰ সিনহাই ভাৰতীয় দণ্ডবিধিৰ বিভিন্ন ধাৰাৰ অধীনত পঞ্জীয়ন কৰা দুটা গোচৰত বলিউল্লাহ খানক শাস্তিৰ পৰিমাণ ঘোষণা কৰিছে।

বাৰাণসী ধাৰাবাহিক বিস্ফোৰণৰ সন্ত্ৰাসবাদী বলিউল্লাহ খানক ৪ জুনত গাজিয়াবাদ জিলা আৰু সত্ৰ আদালতে দোষী সাব্যস্ত কৰিছিল। একে সময়তে, শাস্তিৰ সিদ্ধান্ত সোমবাৰে (৬ জুন) লোৱাৰ কথা আছিল। ২০০৬ চনত বাৰাণসীৰ সংকট মোচন মন্দিৰ, দশমেঘ ঘাট আৰু ৰেল ষ্টেচনত হোৱা বিস্ফোৰণত ২০ জনৰো অধিক লোক নিহত হৈছিল। একে সময়তে, বাৰাণসী ধাৰাবাহিক বিস্ফোৰণত ১০০ ৰো অধিক লোক আহত হয়।
Published by:Kokil Sarma
First published: