• Home
  • »
  • News
  • »
  • crime
  • »
  • Udaipur Murder: NIAএ ইউএপিএৰ অধীনত কানহাইয়ালালৰ হত্যাৰ গোচৰ ৰুজু কৰিছে, কানহাইয়ালালৰ পত্নীৰ দাবী ১৫ দিন ধৰি আহি আছিল মৃত্য়ুৰ ভাবুকি ...

Udaipur Murder: NIAএ ইউএপিএৰ অধীনত কানহাইয়ালালৰ হত্যাৰ গোচৰ ৰুজু কৰিছে, কানহাইয়ালালৰ পত্নীৰ দাবী ১৫ দিন ধৰি আহি আছিল মৃত্য়ুৰ ভাবুকি ...

ৰাষ্ট্ৰীয় অনুসন্ধান সংস্থাই (NIA) উদয়পুৰত দৰ্জী কানহাইয়া লালৰ নৃশংস হত্যাকাণ্ডৰ সন্দৰ্ভত সন্ত্ৰাসবাদ বিৰোধী আইনৰ (ইউএপিএ) অধীনত পুনৰ এটা গোচৰ ৰুজু কৰিছে।

ৰাষ্ট্ৰীয় অনুসন্ধান সংস্থাই (NIA) উদয়পুৰত দৰ্জী কানহাইয়া লালৰ নৃশংস হত্যাকাণ্ডৰ সন্দৰ্ভত সন্ত্ৰাসবাদ বিৰোধী আইনৰ (ইউএপিএ) অধীনত পুনৰ এটা গোচৰ ৰুজু কৰিছে।

ৰাষ্ট্ৰীয় অনুসন্ধান সংস্থাই (NIA) উদয়পুৰত দৰ্জী কানহাইয়া লালৰ নৃশংস হত্যাকাণ্ডৰ সন্দৰ্ভত সন্ত্ৰাসবাদ বিৰোধী আইনৰ (ইউএপিএ) অধীনত পুনৰ এটা গোচৰ ৰুজু কৰিছে।

  • Share this:
ৰাষ্ট্ৰীয় অনুসন্ধান সংস্থাই (NIA) উদয়পুৰত দৰ্জী কানহাইয়া লালৰ নৃশংস হত্যাকাণ্ডৰ সন্দৰ্ভত সন্ত্ৰাসবাদ বিৰোধী আইনৰ (ইউএপিএ) অধীনত পুনৰ এটা গোচৰ ৰুজু কৰিছে। এই তথ্য এনআইএৰ মুখপাত্ৰই দিছে। তেওঁ কয় যে ৰাজস্থানৰ উদয়পুৰত কানহাইয়া লাল তেলীৰ হত্যাৰ সন্দৰ্ভত এন আই এয়ে এটা গোচৰ ৰুজু কৰিছে। NIAৰ দলবোৰ উদয়পুৰত উপস্থিত হৈছে আৰু গোচৰটোৰ দ্ৰুত তদন্তৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা হৈছে।

ৰাজস্থান আৰক্ষীয়ে ঘটনাটোৰ ৬-৭ ঘণ্টাৰ পিছত ৰাজসমন্দ জিলাৰ পৰা অভিযুক্ত ৰিয়াজ আনছাৰী আৰু মহম্মদ গাউছক গ্ৰেপ্তাৰ কৰে। তেওঁলোকক প্ৰশ্ন কৰা হৈছে। ইয়াত, দৰ্জী কানহাইয়া লালৰ নিৰ্মম হত্যাকাণ্ডৰ পিছত সমগ্ৰ ৰাজস্থানত উত্তেজনা আছে। বহুতো অঞ্চলত কাৰফিউ জাৰি কৰা হৈছে। উদয়পুৰত বৃহৎ সংখ্যক আৰক্ষী বাহিনী মোতায়েন কৰা হৈছে। উদয়পুৰত নিজৰ দোকানত নিৰ্মমভাৱে হত্যা কৰা কানহাইয়ালালৰ পত্নী যশোদাই অভিযুক্তক ফাঁচী দিয়াৰ দাবী জনাইছে। যশোদাই কৈছে যে তেওঁ ১৫ দিন ধৰি মৃত্যুৰ ভাবুকি লাভ কৰি আছিল। একে সময়তে, কানহাইয়ালালৰ ভতিজীয়েও ন্যায় দাবী কৰি কয় যে অভিযুক্তজনে তেওঁৰ মামাক নিৰ্মমভাৱে হত্যা কৰিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি