உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • crime
    • »
    • Dog Thief: ধৰ ধৰ ধৰ কুকুৰ চোৰক ধৰ, বস্তা লৈ গাঁৱত টিঘিলঘিলাই ফুৰা তিনি কুকুৰ চোৰক কৰায়ত্ত

    Dog Thief: ধৰ ধৰ ধৰ কুকুৰ চোৰক ধৰ, বস্তা লৈ গাঁৱত টিঘিলঘিলাই ফুৰা তিনি কুকুৰ চোৰক কৰায়ত্ত

    Dog Thief: অসমৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পৰা ভতুৱা কুকুৰ ধৰি বস্তাত ভৰাই সৰবৰাহ কৰে ডিমাপুৰ (Dimapur)ৰ বিভিন্ন স্থানত ৷ প্ৰতিটো কুকুৰৰ বাবদ সৰবৰাহকাৰীয়ে লাভ কৰে ১৫০০ৰ পৰা ২০০০ টকা পৰ্যন্ত ৷

    Dog Thief: অসমৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পৰা ভতুৱা কুকুৰ ধৰি বস্তাত ভৰাই সৰবৰাহ কৰে ডিমাপুৰ (Dimapur)ৰ বিভিন্ন স্থানত ৷ প্ৰতিটো কুকুৰৰ বাবদ সৰবৰাহকাৰীয়ে লাভ কৰে ১৫০০ৰ পৰা ২০০০ টকা পৰ্যন্ত ৷

    Dog Thief: অসমৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পৰা ভতুৱা কুকুৰ ধৰি বস্তাত ভৰাই সৰবৰাহ কৰে ডিমাপুৰ (Dimapur)ৰ বিভিন্ন স্থানত ৷ প্ৰতিটো কুকুৰৰ বাবদ সৰবৰাহকাৰীয়ে লাভ কৰে ১৫০০ৰ পৰা ২০০০ টকা পৰ্যন্ত ৷

    • Share this:
    গৰু নহয়, এইবাৰ কুকুৰ সৰবৰাহ (Dog Smuggling) ৷ ডিমাপুৰত আছে অসমৰ কুকুৰৰ বৃহৎ চাহিদা ৷ সেয়ে মূলধন বিনিয়োগ নকৰাকৈয়ে ভতুৱা কুকুৰ সৰবৰাহেৰে ধন উপাৰ্জনৰ পথ বাচি লৈছে একাংশই ৷ বিভিন্ন কৌশলেৰে অসমৰ ভতুৱা কুকুৰ সৰবৰাহ হয় ডিমাপুৰলৈ ৷

    কুকুৰ ধৰিবলৈ আহি বৃহস্পতিবাৰে নিশা জাগীৰোড (Jagirod)ৰ কুইয়াদলত ৰাইজৰ হাতত ধৰা পৰিল তিনিটা কুকুৰ সৰবৰাহকাৰী ৷ হাতত বস্তা আৰু মোনা লৈ নিশাৰ আন্ধাৰত অঞ্চলটোত অনাই বনাই ঘুৰি ফুৰিছিল তিনিজন লোক ৷ অচিনাকি লোককেইজনৰ ওপৰত সন্দেহ ওপজাত সোধা-পোছা কৰে স্থানীয় লোকে ৷ তিনিওজনৰে কথাত অমিল পোৱাত স্থানীয় লোকে খবৰ দিয়ে আৰক্ষীক ৷ আৰক্ষীৰ কথা শুনিয়েই এফালৰ পৰা ক'বলৈ ধৰিলে সকলো কথা ৷ ডিমাপুৰ (Dimapur)ত বসবাস কৰা এই তিনিওজন লোক অসমৰ ৷ এজনৰ ঘৰ নলবাৰীত, এজনৰ ঘৰ হাওৰাঘাটত আৰু আনজনৰ ঘৰ আকাশীগংগাত ৷

    অসমৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পৰা ভতুৱা কুকুৰ ধৰি বস্তাত ভৰাই সৰবৰাহ কৰে ডিমাপুৰৰ বিভিন্ন স্থানত ৷ প্ৰতিটো কুকুৰৰ বাবদ সৰবৰাহকাৰীয়ে লাভ কৰে ১৫০০ৰ পৰা ২০০০ টকা পৰ্যন্ত ৷

    অৱশ্যে ৰাইজে কৰায়ত্ব কৰাৰ পিছতে সম্বিত ঘুৰি আহিল নিচাসক্ত অৱস্থাত থকা তিনি সৰবৰাহকাৰীৰ ৷ এয়া হেনো পাপ কাম, ৰাইজে এৰি দিলে আৰু কোনোদিনেই নকৰে এই পাপ বুলি কাকূতি কৰিবলৈ ধৰে তিনিওটাই ৷ অৱশেষত ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হ’ল জাগীৰোড আৰক্ষী ৷ বস্তাত কুকুৰ ভৰাই নিবলৈ অহা তিনি সৰবৰাহকাৰীক আৰক্ষীৰ গাড়ীত ভৰাই লৈ গ’ল থানালৈ ৷

    আনহাতে এইসকল সৰবৰাহকাৰীয়ে সুযোগ সুবিধা পালে কণ কণ শিশুকো অপহৰণ কৰিব পাৰে বুলি একাংশ স্থানীয় লোকে আশংকা প্ৰকাশ কৰিছে ৷ কুকুৰ সৰবৰাহৰ নামত এইসকল লোকেই গাঁৱে-ভূঞে টিঘিলঘিলাই ঘূৰি-ফুৰি সুবিধা পালেই শিশু অপহৰণ কৰিব পাৰে বুলি সন্দেহ কৰিছে স্থানীয় লোকে ৷
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: