মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» অপৰাধনামা

»Pulsar 150, Pulsar 180, Pulsar 220, যি বাইকেই লাগে আপোনাক, পাই যাব ! SP অফিচলৈ আহক।

Pulsar 150, Pulsar 180, Pulsar 220, যি বাইকেই লাগে আপোনাক, পাই যাব ! SP অফিচলৈ আহক।

News18 Assam | News18-Assam
Updated:June 30, 2021, 9:54 AM IST
Pulsar 150, Pulsar 180, Pulsar 220, যি বাইকেই লাগে আপোনাক, পাই যাব ! SP অফিচলৈ আহক।
বজাৰত এই বাইকবোৰৰৰ দাম একৰ পৰা দুই লাখ টকা হয় যদিও চক্ৰটোৱে বাইকবোৰ অতি কম দামত ২০ৰ পৰা ২৫ হাজাৰৰ ভিতৰতে বিক্ৰী কৰে।

বজাৰত এই বাইকবোৰৰৰ দাম একৰ পৰা দুই লাখ টকা হয় যদিও চক্ৰটোৱে বাইকবোৰ অতি কম দামত ২০ৰ পৰা ২৫ হাজাৰৰ ভিতৰতে বিক্ৰী কৰে।

  • Share this:
বাইকৰ শ্ব’ৰূমত পৰিণত চিৰাং জিলা আৰক্ষী অধীক্ষকৰ কাৰ্যালয় ৷ পালছাৰ 150 (Pulsar 150), পালছাৰ 180 (Pulsar 180), পালছাৰ 220 (Pulsar 220) আদি বিভিন্ন বাইকেৰে ভৰি পৰিছে কাজলগাঁওঁস্থিত এছপি অফিচ (SP Office)ৰ চৌহদ ৷ বাজাজ পালছাৰ বাইকসমুহ মেলা নতুবা বিক্ৰীৰ বাবে নহয় ৷ প্ৰকৃততে এই আটাইবোৰে চুৰি হোৱা বাইকহে ৷

যোৱা দহ দিনত আৰক্ষীয়ে অভিযান চলাই ৩৬খন চুৰি বাইক উদ্ধাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে ৷ জিলাখনৰ চিদলী, আমগুৰি, বেংতল, ধালিগাঁও আদি বিভিন্ন অঞ্চলত আৰক্ষীয়ে অভিযান চলাই এই চুৰি বাইকসমুহ উদ্ধাৰ কৰাৰ লগতে ১৯টা বাইক চোৰ (bike thief)ক আটক কৰিছে ৷ চিৰাং (Chirang) জিলা আৰক্ষী অধীক্ষকৰ কাৰ্যালয়ত এক সংবাদ মেলৰ আয়োজন কৰি বিশেষ শাখাৰ আৰক্ষী সঞ্চালক প্ৰধান তথা বিটিআৰ (BTR)ৰ আইজিপি  এল আৰ বিষ্ণৈয়ে এই কথা সদৰী কৰিছে ৷

বজাৰত এই বাইকবোৰৰৰ দাম একৰ পৰা দুই লাখ টকা হয় যদিও চক্ৰটোৱে বাইকবোৰ অতি কম দামত ২০ৰ পৰা ২৫শ হাজাৰৰ ভিতৰত বিক্ৰী কৰি অহা বুলি আৰক্ষী বিষয়াজনে জানিবলৈ দিয়ে ৷
Published by: Manjumoni Borah
First published: June 30, 2021, 9:54 AM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি