মুখ্যপৃষ্ঠা »খবৰ »অপৰাধনামা »J&K: জম্মু-কাশ্মীৰত এনকাউণ্টাৰত দুজন LeTৰ সন্ত্ৰাসবাদী নিহত, নিৰাপত্তাবাহিনীৰ ওপৰত কেইবাটাও আক্ৰমণত জড়িত আছিল নিহত সন্ত্ৰাসবাদী ফৈয়াজ বাৰ ...

J&K: জম্মু-কাশ্মীৰত এনকাউণ্টাৰত দুজন LeTৰ সন্ত্ৰাসবাদী নিহত, নিৰাপত্তাবাহিনীৰ ওপৰত কেইবাটাও আক্ৰমণত জড়িত আছিল নিহত সন্ত্ৰাসবাদী ফৈয়াজ বাৰ ...

File Photo

জম্মু-কাশ্মীৰত (Jammu-Kashmir) বাৰামুলা জিলাৰ (Baramulla District) সোপোৰত সংঘৰ্ষত নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠন লস্কৰ-ই-তৈবা (LeT)ৰ দুজন সন্ত্ৰাসবাদীক গুলীয়াই হত্যা কৰিছে।

  • Share this:
জম্মু-কাশ্মীৰত (Jammu-Kashmir) বাৰামুলা জিলাৰ (Baramulla District) সোপোৰত সংঘৰ্ষত নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠন লস্কৰ-ই-তৈবা (LeT)ৰ দুজন সন্ত্ৰাসবাদীক গুলীয়াই হত্যা কৰিছে। আৰক্ষীয়ে কৈছে, এজন সন্ত্ৰাসবাদীক ফৈয়াজ বাৰ বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে। তেওঁ বৰ্ণনা কৰিছে যে তেওঁ উত্তৰ কাশ্মীৰত হিংসাৰ অপৰাধী আছিল। ইফালে, আৰক্ষীয়ে অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ আৰু বিস্ফোৰক উদ্ধাৰ কৰিছে। বৰ্তমান, সন্ত্ৰাসবাদীৰ সন্ধানত আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছে।

কাশ্মীৰৰ আইজিপি বিজয় কুমাৰে কয়, "সোপোৰ এনকাউণ্টাৰৰ সময়ত সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠন LeTৰ দুজন সন্ত্ৰাসবাদীক গুলীয়াই হত্যা কৰা হৈছে। তেওঁলোকৰ মাজৰ এজন ফৈয়াজ বাৰ অসামৰিক লোক আৰু নিৰাপত্তা বাহিনীৰ ওপৰত আক্ৰমণত জড়িত আছিল। আৰক্ষীয়ে জানিবলৈ দিয়ে যে সোপোৰৰ বাৰপোৰা গাঁৱত শীৰ্ষ টেৰৰ কামাণ্ডাৰ আৰু তেওঁৰ সহযোগী এটা ঘৰত বন্দী হৈ আছে।

সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, উগ্ৰপন্থীসকলে এটা ঘৰত লুকাই থকাৰ খবৰ পোৱাৰ পিছত বৃহস্পতিবাৰে নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে অভিযান আৰম্ভ কৰে। ৰাস্তাবোৰ অৱৰোধ কৰা হৈছিল আৰু সন্ত্ৰাসবাদীসকলক আত্মসমৰ্পণ কৰিবলৈ আবেদন কৰা হৈছিল, কিন্তু লুকাই থকা সন্ত্ৰাসবাদীসকলে গুলীবৰ্ষণ আৰম্ভ কৰিছিল। ইয়াৰ পিছত দুয়োপক্ষৰ মাজত সংঘৰ্ষ হৈছিল। সতৰ্কতা হিচাপে মোবাইল ইণ্টাৰনেট সেৱা স্থগিত ৰখা হৈছিল, দ্য হিন্দুয়ে জনায়।

শেহতীয়া বাতৰি