• Home
  • »
  • News
  • »
  • crime
  • »
  • Sonali Phogat Murder Case: ১২ হাজাৰ টকাৰ ড্ৰাগছে ল'লে সোণালীৰ প্ৰাণ; কেনেকৈ দিয়া হৈছিল ড'জ?

Sonali Phogat Murder Case: ১২ হাজাৰ টকাৰ ড্ৰাগছে ল'লে সোণালীৰ প্ৰাণ; কেনেকৈ দিয়া হৈছিল ড'জ?

অতিমাত্ৰা ড্ৰাগছ সেৱন কৰাৰ বাবেই সোণালীৰ মৃত্যু হৈছিল।

অতিমাত্ৰা ড্ৰাগছ সেৱন কৰাৰ বাবেই সোণালীৰ মৃত্যু হৈছিল।

সোণালীৰ ব্যক্তিগত সহায়ক সুধীৰ চাংৱান আৰু সুখৱিন্দৰে পানীত মিহলাই বলপূৰ্বকভাৱে MD ড্ৰাগছ দিছিল সোণালীক। MD ঔষধৰ অতিমাত্ৰা সেৱনৰ ফলত মৃত্যু হয় সোণালীৰ।

  • Share this:
সোণালী ফোগাট হত্যাকাণ্ডই প্ৰতিদিনে নতুন নতুন মূৰ লৈছে। এই সময়ত সূত্ৰৰ পৰা লাভ কৰা তথ্য অনুসৰি ১২ হাজাৰ টকাৰ ড্ৰাগছৰ সহায়ত সোণালী ফোগাটক হত্যা কৰা হৈছিল। সূত্ৰ অনুসৰি, অতিমাত্ৰা ড্ৰাগছ সেৱন কৰাৰ বাবেই সোণালীৰ মৃত্যু হৈছিল। আনহাতে, সোণালীৰ ব্যক্তিগত সহায়ক সুধীৰ চাংৱান আৰু সুখৱিন্দৰে পানীত মিহলাই বলপূৰ্বকভাৱে MD ড্ৰাগছ দিছিল সোণালীক। MD ঔষধৰ অতিমাত্ৰা সেৱনৰ ফলত মৃত্যু হয় সোণালীৰ।

উল্লেখযোগ্য যে, যোৱা ২২ আগষ্টৰ সন্ধিয়া ৪ বজাত সোণালী আৰু দুয়োজন অভিযুক্ত গোৱাত উপস্থিত হৈছিল। সন্ধিয়া ৬ বজাত সাংৱান আৰু সুখৱিন্দৰে ৫ হাজাৰ আৰু ৭ হাজাৰ মূল্যৰ বিভিন্ন MD ড্ৰাগছ ক্ৰয় কৰে। নিশা ৯.৩০ বজাত হোটেলৰ পৰা সকলোৱে কাৰ্লিজ পাব পালেগৈ। ১০ বজাৰ পৰা সোণালীক ক্ৰমান্বয়ে ড্ৰাগছ দিবলৈ আৰম্ভ কৰিলে। দিনৰ ১.৩০ বজাত সোণালীৰ অৱস্থা বেয়া হয়। সোণালীয়ে বমি কৰি থকাৰ বাবে তাইক ৱাশ্বৰুমলৈ লৈ গ’ল সাংৱানে।

দিনৰ ২ বজাৰ পৰা পুৱা ৪ বজালৈ ৱাশ্বৰুমত আছিল সোণালী। তেওঁৰ স্বাস্থ্য শোচনীয় হৈ পৰিছিল। ৰাতিপুৱা ৬ বজাত (২৩ আগষ্ট) সোণালীক অচেতন অৱস্থাত কাৰ্লিছৰ পৰা হোটেল লিওনিলৈ অনা হয়। পুৱা ৬.৩০ বজাত সাংৱান আৰু সুখৱিন্দৰে সোণালীক গাড়ীত উঠাই ওচৰৰ ব্যক্তিগত চিকিৎসালয়লৈ লৈ যায়। সন্ধিয়া প্ৰায় ৭.১৫ বজাত তেওঁ হাস্পতাল পালেহি। পুংখানুপুংখ তদন্ত কৰাৰ পিছত গম পালে যে তেতিয়া সোণালীৰ মৃত্যু হৈছে।

সোণালীৰ পুংখানুপুংখ তদন্ত কৰাৰ পিছত প্ৰায় ৯ বজাত চিকিৎসালয়খনে গোৱা আৰক্ষীক সম্পূৰ্ণ তথ্য প্ৰদান কৰে, তাৰ পিছত গোৱা আৰক্ষীয়ে বিষয়টোৰ তদন্ত আৰম্ভ কৰে। উল্লেখযোগ্য। যে টিকট কৰ জৰিয়তে বিখ্যাত হোৱা ৪২ বছৰীয়া সোণালী ফোগাটৰ ৰহস্যজনক পৰিস্থিতিত চলিত সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে গোৱাত মৃত্যু হৈছিল। এই গোচৰত আৰক্ষীয়ে এতিয়ালৈকে ৫ জন লোকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে। ইয়াৰ ভিতৰত আছে ফোগাটৰ ব্যক্তিগত সহায়ক সুধীৰ চাংৱান, আন এজন সহযোগী সুখৱিন্দৰ সিং, ‘কাৰলিজ’ ৰেষ্টুৰেণ্টৰ মালিক এডউইন নুনেছ আৰু অভিযুক্ত ড্ৰাগছ সৰবৰাহকাৰী ৰামা ওৰফে ৰামদাস মান্দ্ৰেকাৰ আৰু দত্তপ্ৰসাদ গাঁওকাৰ।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি