உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • crime
    • »
    • জীয়াই আছে শ্বীনা বৰা ! মুম্বাইৰ বিশেষ আদালতত হাতে লিখা আৱেদন দাখিল কৰি ইন্দ্ৰানী মুখাৰ্জীয়ে ক'লে, আদালতে বিচাৰিছে CBIৰ পৰা উত্তৰ ...

    জীয়াই আছে শ্বীনা বৰা ! মুম্বাইৰ বিশেষ আদালতত হাতে লিখা আৱেদন দাখিল কৰি ইন্দ্ৰানী মুখাৰ্জীয়ে ক'লে, আদালতে বিচাৰিছে CBIৰ পৰা উত্তৰ ...

    ইন্দ্ৰাণী মুখাৰ্জীয়ে সোমবাৰে চিবিআইৰ এখন বিশেষ আদালতত আঠ পৃষ্ঠাৰ আবেদন দাখিল কৰে। জীয়ৰী শ্বীনা বৰাৰ হত্যাৰ বাবে কাৰাদণ্ড ভোগ কৰি থকা ইন্দ্ৰাণীয়ে দাবী কৰিছে যে এগৰাকী প্ৰাক্তন মহিলা আৰক্ষী বিষয়া আশা কোৰ্কে কাশ্মীৰত শ্বীনা বৰাক লগ পাইছিল।

    ইন্দ্ৰাণী মুখাৰ্জীয়ে সোমবাৰে চিবিআইৰ এখন বিশেষ আদালতত আঠ পৃষ্ঠাৰ আবেদন দাখিল কৰে। জীয়ৰী শ্বীনা বৰাৰ হত্যাৰ বাবে কাৰাদণ্ড ভোগ কৰি থকা ইন্দ্ৰাণীয়ে দাবী কৰিছে যে এগৰাকী প্ৰাক্তন মহিলা আৰক্ষী বিষয়া আশা কোৰ্কে কাশ্মীৰত শ্বীনা বৰাক লগ পাইছিল।

    ইন্দ্ৰাণী মুখাৰ্জীয়ে সোমবাৰে চিবিআইৰ এখন বিশেষ আদালতত আঠ পৃষ্ঠাৰ আবেদন দাখিল কৰে। জীয়ৰী শ্বীনা বৰাৰ হত্যাৰ বাবে কাৰাদণ্ড ভোগ কৰি থকা ইন্দ্ৰাণীয়ে দাবী কৰিছে যে এগৰাকী প্ৰাক্তন মহিলা আৰক্ষী বিষয়া আশা কোৰ্কে কাশ্মীৰত শ্বীনা বৰাক লগ পাইছিল।

    • Share this:
    জীয়ৰী হত্যাৰ অভিযোগত শাস্তি ভোগ কৰি থকা ইন্দ্ৰাণী মুখাৰ্জীৰ আবেদন বিশেষ আদালতে গ্ৰহণ কৰিছে। আদালতে চিবিআইক এই সন্দৰ্ভত উত্তৰ দাখিল কৰিবলৈ কৈছিল। গোচৰটোৰ পৰৱৰ্তী শুনানি এতিয়া ৪ ফেব্ৰুৱাৰীত হ'ব। প্ৰাক্তন মিডিয়া বেৰন ইন্দ্ৰাণী মুখাৰ্জীয়ে সোমবাৰে চিবিআইৰ এখন বিশেষ আদালতত আঠ পৃষ্ঠাৰ আবেদন দাখিল কৰে। জীয়ৰী শ্বীনা বৰাৰ হত্যাৰ বাবে কাৰাদণ্ড ভোগ কৰি থকা ইন্দ্ৰাণীয়ে দাবী কৰিছে যে এগৰাকী প্ৰাক্তন মহিলা আৰক্ষী বিষয়া আশা কোৰ্কে কাশ্মীৰত শ্বীনা বৰাক লগ পাইছিল।

    ইন্দ্ৰাণী মুখাৰ্জীৰ আবেদনত কি আছে
    বিশেষ আদালতত দাখিল কৰা আবেদনত, ইন্দ্ৰাণী মুখাৰ্জীয়ে জানিবলৈ বিচাৰিছিল যে শ্বীনা বৰা জীয়াই থকাৰ দাবী জানিবলৈ চিবিআইয়ে এতিয়ালৈকে কি কৰিছে। মুখাৰ্জীয়ে আবেদনখনত কৈছে যে ২০২১ চনৰ নৱেম্বৰত এগৰাকী মহিলাই তেওঁক বাইকুল্লা মহিলা কাৰাগাৰত লগ পাইছিল, যিয়ে নিজকে প্ৰাক্তন আৰক্ষী পৰিদৰ্শক আশা কোৰ্কে হিচাপে পৰিচয় দিছিল। কোৰ্কেক ধন দাবীৰ গোচৰত গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছিল। খবৰ অনুসৰি কোৰ্কে মুখাৰ্জীক কৈছিল যে ২০২১ চনৰ জুন মাহত তেওঁ শ্ৰীনগৰত আছিল য'ত তেওঁ শ্বীনা বৰাৰ দৰে দেখা এগৰাকী মহিলাক লগ পাইছিল। যেতিয়া কোৰ্কে মহিলাগৰাকীৰ ওচৰলৈ গৈ সুধিলে যে তেওঁ শ্বীনা বৰা নেকি, মহিলাগৰাকীয়ে ইতিবাচক উত্তৰ দিছিল।

    দাবীটো কি
    ইন্দ্ৰাণী মুখাৰ্জীৰ উকীলে চিবিআই সঞ্চালকলৈ এখন পত্ৰ লিখিছিল আৰু সংস্থাটোক কাশ্মীৰত শ্বীনাক বিচাৰিবলৈ কৈছিল। পত্ৰখনত মুখাৰ্জীয়ে দাবী কৰিছিল যে এগৰাকী মহিলা চৰকাৰী বিষয়াই তেওঁক কৈছিল যে তেওঁ শ্ৰীনগৰত টিকাকৰণ কৰোঁতে বৰাক দেখিছিল। মুখাৰ্জীক ২০১৫ চনৰ আগষ্টত গ্ৰেপ্তাৰ কৰাৰ পিছৰে পৰা মুম্বাইৰ বাইকুল্লা মহিলা কাৰাগাৰত ৰখা হৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: