உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • crime
    • »
    • Sheena Bora Murder Case: দেশ কঁপোৱা শ্বীনা বৰা হত্যাকাণ্ডৰ তদন্ত বন্ধ কৰিলে CBI য়ে ! অৱগত কৰিলে বিশেষ আদালতক...

    Sheena Bora Murder Case: দেশ কঁপোৱা শ্বীনা বৰা হত্যাকাণ্ডৰ তদন্ত বন্ধ কৰিলে CBI য়ে ! অৱগত কৰিলে বিশেষ আদালতক...

    Central Bureau of Investigation (CBI)য়ে মঙলবাৰে ইয়াত এখন বিশেষ আদালতক ২০১৫ চনত পোহৰলৈ অহা শ্বীনা বৰা হত্যাকাণ্ডৰ (Sheena Bora Murder Case) পৰৱৰ্তী তদন্ত বন্ধ কৰাৰ বিষয়ে অৱগত কৰে।

    Central Bureau of Investigation (CBI)য়ে মঙলবাৰে ইয়াত এখন বিশেষ আদালতক ২০১৫ চনত পোহৰলৈ অহা শ্বীনা বৰা হত্যাকাণ্ডৰ (Sheena Bora Murder Case) পৰৱৰ্তী তদন্ত বন্ধ কৰাৰ বিষয়ে অৱগত কৰে।

    Central Bureau of Investigation (CBI)য়ে মঙলবাৰে ইয়াত এখন বিশেষ আদালতক ২০১৫ চনত পোহৰলৈ অহা শ্বীনা বৰা হত্যাকাণ্ডৰ (Sheena Bora Murder Case) পৰৱৰ্তী তদন্ত বন্ধ কৰাৰ বিষয়ে অৱগত কৰে।

    • Share this:
    Central Bureau of Investigation (CBI)য়ে মঙলবাৰে ইয়াত এখন বিশেষ আদালতক ২০১৫ চনত পোহৰলৈ অহা শ্বীনা বৰা হত্যাকাণ্ডৰ (Sheena Bora Murder Case) পৰৱৰ্তী তদন্ত বন্ধ কৰাৰ বিষয়ে অৱগত কৰে। হাই-প্ৰফাইল গোচৰটোৰ অধিক তদন্ত বন্ধ কৰাৰ সন্দৰ্ভত চিবিআইয়ে বিশেষ ন্যায়াধীশ এ এছ চয়াদৰ সন্মুখত অৱগত কৰে।

    মুম্বাইত কাম কৰি থকা বৰাক তেওঁৰ মাতৃ ইন্দ্ৰাণী মুখাৰ্জী, এগৰাকী প্ৰাক্তন মিডিয়া কাৰ্যবাহী আৰু আন দুজনে হত্যা কৰাৰ অভিযোগ আছে। মুখাৰ্জী গোচৰটোৰ এজন গুৰুত্বপূৰ্ণ অভিযুক্ত। গোচৰটোৰ আন অভিযুক্তসকলৰ ভিতৰত আছে প্ৰাক্তন মিডিয়া বাৰন পিটাৰ মুখাৰ্জী আৰু ইন্দ্ৰাণী মুখাৰ্জীৰ প্ৰাক্তন স্বামী সঞ্জীৱ খান্না।

    শ্বীনা বৰা পূৰ্বৰ সম্পৰ্কৰ পৰা ইন্দ্ৰাণী মুখাৰ্জীৰ জীয়ৰী আছিল। ২৪ বছৰীয়া যুৱতীগৰাকীক ২০১২ চনৰ এপ্ৰিলত ইন্দ্ৰাণী মুখাৰ্জী, তেওঁৰ তেতিয়াৰ চালক শ্যামবৰ ৰায় আৰু খান্নাই এক বিত্তীয় বিবাদৰ বাবে এখন গাড়ীত শ্বাসৰুদ্ধ কৰি হত্যা কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপিত হৈছিল, অভিযুক্ত পক্ষৰ মতে। তেওঁৰ শৰীৰটো চুবুৰীয়া ৰায়গড় জিলাৰ এখন অৰণ্যত জ্বলাই দিয়া হৈছিল। আন এটা গোচৰত ৰায়ক গ্ৰেপ্তাৰ কৰাৰ পিছত বিষয়টো ২০১৫ চনত পোহৰলৈ আহিছিল আৰু ইন্দ্ৰাণী মুখাৰ্জী আৰু খান্নাক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছিল।

    পিটাৰ মুখাৰ্জীকো পিছত হত্যাৰ ষড়যন্ত্ৰৰ অংশ হোৱাৰ অভিযোগত গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছিল। তেওঁ বৰ্তমান জামিনত আছে, যাক বোম্বাই উচ্চ ন্যায়ালয়ে মঞ্জুৰ কৰিছিল। ইন্দ্ৰাণী মুখাৰ্জী আৰু পিটাৰ মুখাৰ্জীয়ে ২০০২ চনত বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হৈছিল, কিন্তু পিছত বিচ্ছিন্ন হৈ পৰিছিল। মুম্বাইৰ এখন পাৰিবাৰিক আদালতে তেওঁলোকক ২০১৯ চনৰ অক্টোবৰত বিবাহ বিচ্ছেদ কৰাৰ অনুমতি দিছিল। .
    Published by:Kokil Sarma
    First published: