• Home
  • »
  • News
  • »
  • crime
  • »
  • শিক্ষকৰ যোগ্যতা নিৰূপণ পৰীক্ষাত পত্নীক নকল যোগান আৰক্ষীৰ ! গ্ৰেপ্তাৰ হ'ল ২ আৰক্ষী, ডেৰ ঘণ্টা পূৰ্বেই মোবাইলত আহিছিল পৰীক্ষাৰ প্ৰশ্নকাকত...

শিক্ষকৰ যোগ্যতা নিৰূপণ পৰীক্ষাত পত্নীক নকল যোগান আৰক্ষীৰ ! গ্ৰেপ্তাৰ হ'ল ২ আৰক্ষী, ডেৰ ঘণ্টা পূৰ্বেই মোবাইলত আহিছিল পৰীক্ষাৰ প্ৰশ্নকাকত...

REET Examত নকল প্ৰতিহত কৰিবলৈ কিছু আৰক্ষী নিয়োগ কৰা হৈছিল। সৱাই মাধোপুৰ জিলাৰ গংগাপুৰ চহৰত ৰাজস্থান শিক্ষক যোগ্যতা পৰীক্ষাৰ দ্বিতীয় পৰ্যায়ত (Rajasthan Eligibility Examination for Teacher) পত্নীক সহায় কৰাৰ অভিযোগত দুজন আৰক্ষীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে।

REET Examত নকল প্ৰতিহত কৰিবলৈ কিছু আৰক্ষী নিয়োগ কৰা হৈছিল। সৱাই মাধোপুৰ জিলাৰ গংগাপুৰ চহৰত ৰাজস্থান শিক্ষক যোগ্যতা পৰীক্ষাৰ দ্বিতীয় পৰ্যায়ত (Rajasthan Eligibility Examination for Teacher) পত্নীক সহায় কৰাৰ অভিযোগত দুজন আৰক্ষীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে।

REET Examত নকল প্ৰতিহত কৰিবলৈ কিছু আৰক্ষী নিয়োগ কৰা হৈছিল। সৱাই মাধোপুৰ জিলাৰ গংগাপুৰ চহৰত ৰাজস্থান শিক্ষক যোগ্যতা পৰীক্ষাৰ দ্বিতীয় পৰ্যায়ত (Rajasthan Eligibility Examination for Teacher) পত্নীক সহায় কৰাৰ অভিযোগত দুজন আৰক্ষীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে।

  • Share this:
REET Examত নকল প্ৰতিহত কৰিবলৈ কিছু আৰক্ষী নিয়োগ কৰা হৈছিল। সৱাই মাধোপুৰ জিলাৰ গংগাপুৰ চহৰত ৰাজস্থান শিক্ষক যোগ্যতা পৰীক্ষাৰ দ্বিতীয় পৰ্যায়ত (Rajasthan Eligibility Examination for Teacher) পত্নীক সহায় কৰাৰ অভিযোগত দুজন আৰক্ষীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে। আৰক্ষীয়ে তেওঁলোকৰ পত্নীৰ উপৰিও আন চাৰিজন প্ৰাৰ্থীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে।

অভিযুক্ত আৰক্ষী কনিষ্টবল আৰু হেড কনিষ্টবলক গোচৰটোৰ গুৰুত্বৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি নিলম্বিত কৰা হৈছে। আৰক্ষীয়ে আধা ডজনতকৈও অধিক জিলাৰ প্ৰায় ৪০ জন লোকক পৰীক্ষাৰ সময়ত নকল কৰিবলৈ বা সম্পন্ন কৰাৰ প্ৰচেষ্টাত গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে। তেওঁলোকৰ ভিতৰত সাতজন চৰকাৰী শিক্ষকো আছে বুলি কোৱা হয়।

সৱাই মাধোপুৰত ৮ জনক গ্ৰেপ্তাৰ
বাতৰি অনুসৰি, আৰক্ষীয়েব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিছে আৰু গংগাপুৰ চহৰত প্ৰৱঞ্চনা কৰাৰ বাবে হেড কনিষ্টবল যদুবীৰ সিং আৰু কনিষ্টবল দেৱেন্দ্ৰ সিঙক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে।

যদুবীৰ সিঙৰ পত্নী সীমা গুৰ্জাৰ আৰু দেৱেন্দ্ৰ সিঙৰ পত্নী লক্ষ্মী গুৰ্জাৰৰ উপৰিও প্ৰাৰ্থী আশীষ মীনা, ঊষা মীনা, মনীষা মীনা আৰু দিলখুছ মীনাকো আৰক্ষীয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে। অভিযানৰ পিছত, সৱাই মাধোপুৰৰ আৰক্ষী অধীক্ষক ৰাজেশ সিঙে যদুবীৰ সিং আৰু দেৱেন্দ্ৰ সিঙক নিলম্বন কৰিছে।

ৰিট পেপাৰ দুয়োজন আৰক্ষীৰ মোবাইলত পোৱা গৈছিল। দুয়োজনে তেওঁলোকৰ পত্নীক নকল যোগান ধৰি আছিল। ৰিট লেভেল-২ কাকতখন পুৱা ১০ বজাত আৰম্ভ হৈছিল। খবৰ অনুসৰি ৰিট পেপাৰখন তাৰ আগতে আৰক্ষীৰ ওচৰলৈ আহিছিল। তাৰ পিছত তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ পত্নীক নকল যোগান ধৰি আছিল। আৰক্ষী দুজনৰ মোবাইলো জব্দ কৰিছে। আৰক্ষীয়ে তেওঁলোকৰ মোবাইলবোৰ স্কেন কৰি আছে।

আনহাতে, সন্দেহজনক ভূমিকাৰ বাবে চিৰোহি জিলাৰ এজন আৰক্ষীকো নিলম্বন কৰা হৈছে। অতিৰিক্ত আৰক্ষী অধীক্ষক দেৱেন্দ্ৰ শৰ্মাই কৈছিল যে কলন্দ্ৰী আৰক্ষী থানাত নিযুক্ত কনিষ্টবল চয়তানাৰামক নিলম্বন কৰা হৈছে। চয়তানাৰামৰ মোবাইলত ৰিট পৰীক্ষাৰ বিষয়ে এটা সন্দেহজনক হোৱাটছএপ চেট বিচাৰি পাইছে। আৰক্ষীয়েও ঘটনাটোৰ পুংখানুপুংখ তদন্ত কৰি আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: