Porn Case: ৰাজ কুন্দ্ৰাই গ্ৰেপ্তাৰৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ মুম্বাই অপৰাধ শাখাক ২৫ লাখ টকা দিছিল বুলি উঠিছে অভিযোগ !

Kokil Sarma | News18-Assam
Updated:July 22, 2021, 3:58 PM IST
Porn Case: ৰাজ কুন্দ্ৰাই গ্ৰেপ্তাৰৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ মুম্বাই অপৰাধ শাখাক ২৫ লাখ টকা দিছিল বুলি উঠিছে অভিযোগ !
গোচৰটোৰ এজন অভিযুক্তই দাবী কৰিছে যে ৰাজ কুন্দ্ৰাই গ্ৰেপ্তাৰৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ মুম্বাই আৰক্ষীৰ অপৰাধ শাখাক (Mumbai Crime Branch) ২৫ লাখ টকা উৎকোচ হিচাপে দিছিল।

গোচৰটোৰ এজন অভিযুক্তই দাবী কৰিছে যে ৰাজ কুন্দ্ৰাই গ্ৰেপ্তাৰৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ মুম্বাই আৰক্ষীৰ অপৰাধ শাখাক (Mumbai Crime Branch) ২৫ লাখ টকা উৎকোচ হিচাপে দিছিল।

  • Share this:
এজন অভিযুক্তই বলীউডৰ অভিনেত্ৰী শিল্পা চেট্টীৰ স্বামী ৰাজ কুন্দ্ৰা (Raj Kundra)ৰ বিষয়ে এক ডাঙৰ তথ্য প্ৰকাশ কৰিছে, যাক এখন চলচ্চিত্ৰৰ দৃশ্যগ্ৰহণৰ বাবে গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছিল (Porn case)। গোচৰটোৰ এজন অভিযুক্তই দাবী কৰিছে যে ৰাজ কুন্দ্ৰাই গ্ৰেপ্তাৰৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ মুম্বাই আৰক্ষীৰ অপৰাধ শাখাক (Mumbai Crime Branch) ২৫ লাখ টকা উৎকোচ হিচাপে দিছিল।

সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, অৰবিন্দ শ্ৰীবাস্তৱ ওৰফে যশ ঠাকুৰো পৰ্ণ চলচ্চিত্ৰ গোচৰৰ অভিযুক্ত। তেওঁ মাৰ্চ মাহত দুৰ্নীতি বিৰোধী ব্যুৰো (ACB)ৰ ওচৰত ইমেইলযোগে অভিযোগ কৰিছিল। এচিবিয়ে অভিযোগটো এপ্ৰিলত মুম্বাই আৰক্ষী আয়ুক্তৰ কাৰ্যালয়লৈ প্ৰেৰণ কৰিছিল। অৱশ্যে, মহানগৰ আৰক্ষী বিষয়াসকলে ইয়াৰ ওপৰত একো কোৱা নাই। অপৰাধ শাখাই বুধবাৰে আন্ধেৰীত ৰাজ কুন্দ্ৰাৰ কাৰ্যালয়তো তালাচী চলাইছিল।

অৰবিন্দ শ্ৰীবাস্তৱৰ ফ্লিক মুভিজ নামৰ প্ৰতিষ্ঠান আছিল । ইয়াক আগতে নিউফ্লিক বুলি কোৱা হৈছিল। এইটো আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ প্ৰতিষ্ঠান। মাৰ্চ মাহত একেটা প্ৰতিষ্ঠানৰ দ্বাৰা এটা অভিযোগ কৰা হৈছিল। প্ৰতিষ্ঠানটোৰ মালিক অৰবিন্দ শ্ৰীবাস্তৱৰ দুটা বেংক একাউণ্ট জব্দ কৰিছিল। এই একাউণ্টবোৰৰ ৪.৫ কোটি টকা আছিল। ইমেইলত নিউফ্লিক্সে দাবী কৰিছিল যে এজন আৰক্ষী কৰ্মীয়ে প্ৰতিষ্ঠানটোৰ পৰা ২৫ লাখ টকা দাবী কৰিছিল।

ৰাজ কুন্দ্ৰা পৰ্ণ চলচ্চিত্ৰ গোচৰৰ তদন্ত কৰি থকা মুম্বাই আৰক্ষীৰ অপৰাধ শাখাই যথেষ্ট সফলতা লাভ কৰিছে। অপৰাধ শাখাৰ সূত্ৰসমূহলৈ অভিযুক্ত উমেশ কামাতৰ দ্বাৰা নিৰ্মিত প্ৰায় ৭০ টা ভিডিঅ' হস্তান্তৰ কৰা হৈছে বুলি কোৱা হৈছে। খবৰ অনুসৰি এই সকলোবোৰ ভিডিঅ' কামতে বিভিন্ন প্ৰযোজনা গৃহৰ সহায়ত নিৰ্মাণ কৰিছিল।

সূত্ৰই এইটোও কৈছে যে হটশ্বট এপত আপলোড কৰা ২০ মিনিটৰ পৰা ৩০ মিনিটলৈকে মুঠ ৯০ টা ভিডিঅ'ও অপৰাধ শাখাক হস্তান্তৰ কৰা হৈছে। মুম্বাই অপৰাধ শাখাৰ জেৰাৰ সময়ত, ৰাজ কুন্দ্ৰাক উমেশ কামাতে ইউকেৰ প্ৰযোজনা কোম্পানী কেনেৰিনলৈ প্ৰেৰণ কৰা ভিডিঅ'বোৰ দেখুওৱা হৈছিল।

অপৰাধ শাখাই কৈছে যে জেৰাৰ সময়ত ৰাজ কুন্দ্ৰাই ধাৰাবাহিকভাৱে দাবী কৰি আহিছে যে তেওঁ ভিডিঅ' বনোৱা নাছিল কিন্তু আন অ'টিটি প্লেটফৰ্মত ওলোৱা কামুক ভিডিঅ'ৰ দৰে ভিডিঅ' তৈয়াৰ কৰিছিল।
Published by: Kokil Sarma
First published: July 22, 2021, 3:58 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি