உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • crime
    • »
    • Jammu-Kashmir: পুলৱামা সন্ত্ৰাসবাদী আক্ৰমণৰ মাষ্টাৰ মাইণ্ড, মাছুদ আজাহাৰৰ আত্মীয় দুৰ্ধৰ্ষ সন্ত্ৰাসবাদী লাম্বু ওৰফে আবু চৈফুল্লা নিহত...

    Jammu-Kashmir: পুলৱামা সন্ত্ৰাসবাদী আক্ৰমণৰ মাষ্টাৰ মাইণ্ড, মাছুদ আজাহাৰৰ আত্মীয় দুৰ্ধৰ্ষ সন্ত্ৰাসবাদী লাম্বু ওৰফে আবু চৈফুল্লা নিহত...

    photo @rahulpandita

    photo @rahulpandita

    পাকিস্তানী সন্ত্ৰাসবাদী লাম্বু (Lamboo) নিহত হৈছে। নিষিদ্ধ সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠন জৈশ-ই-মহম্মদৰ (Jaish-e-Mohammed -JeM) সৈতে জড়িত এইজন পাকিস্তানী সন্ত্ৰাসবাদী।

    • Share this:
    জম্মু-কাশ্মীৰৰ (Jammu Kashmir) নিৰাপত্তা বাহিনীয়ে যথেষ্ট সফলতা অৰ্জন কৰিছে। নিষিদ্ধ সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠন জৈশ-ই-মহম্মদৰ (Jaish-e-Mohammed -JeM) সৈতে জড়িত পাকিস্তানী সন্ত্ৰাসবাদী নিহত হৈছে। এই তথ্য কাশ্মীৰ জোন আৰক্ষীৰ আইজিপি বিজয় কুমাৰে দিছে। তেওঁ কয়, আজিৰ এনকাউণ্টাৰত নিষিদ্ধ সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠন জেইএমৰ সৈতে সম্পৰ্কিত পাকিস্তানী সন্ত্ৰাসবাদী লাম্বু (Lamboo) নিহত হৈছে। আন এজন সন্ত্ৰাসবাদীক চিনাক্ত কৰা হৈছে। আইজিপি কাশ্মীৰে সেনা আৰু অৱন্তীপুৰ আৰক্ষীক অভিযানটোৰ বাবে অভিনন্দন জনাইছে।

    সূত্ৰ অনুসৰি লাম্বু জৈশৰ প্ৰতিষ্ঠাপক মাছুদ আজহাৰৰ সৈতে জড়িত আছিল। ২০১৮ চনত লাম্বু আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় সীমান্তৰ পৰা কাশ্মীৰলৈ আহিছিল। তেওঁৰ দ্বিতীয় কোড নাম আছিল চৈফুল্লা। জৈশে ইয়াৰ আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ কমাণ্ডাৰসকলক কোড দিয়ে। পাকিস্তানৰ পঞ্জাৱ প্ৰদেশৰ আবু চৈফুল্লা ওৰফে লাম্বু ২০১৯ ৰ পুলৱামা সন্ত্ৰাসবাদী আক্ৰমণৰ অন্যতম মাষ্টাৰমাইণ্ড আছিল। তেওঁ আক্ৰমণত ব্যৱহৃত আইইডি সৃষ্টি কৰিছিল বুলি কোৱা হয়।

    ইয়াৰ পূৰ্বে আৰক্ষীয়ে জনাইছিল যে উগ্ৰপন্থীৰ উপস্থিতিৰ খবৰ পোৱাৰ পিছত শনিবাৰে পুৱা নামিবিয়া আৰু মাৰ্চাৰ বনাঞ্চল আৰু দাচিগাম অঞ্চলত নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে এক বেষ্টনী আৰু তালাচী অভিযান আৰম্ভ কৰে। তেওঁ কৈছিল যে অনুসন্ধানকাৰী দলটোক উগ্ৰপন্থীসকলে গুলীচালনা কৰিছিল যাৰ পিছত এনকাউণ্টাৰ আৰম্ভ হৈছিল। নিৰাপত্তাৰক্ষীয়েও প্ৰতিশোধ লয়, দুজন উগ্ৰপন্থীক হত্যা কৰে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: