Police Encounter : বঙাইগাঁৱত আৰক্ষীৰ গুলীত ধৰাশায়ী ছুপাৰী মাফিয়া আব্দুল হান্নান। আৰক্ষীৰ জিম্মাৰ পৰা পলাবলৈ চেষ্টা কৰা আব্দুলক গুলীয়াই পুনৰ কৰায়ত্ত।

News18 Assam | News18-Assam
Updated:July 21, 2021, 9:22 AM IST
Police Encounter : বঙাইগাঁৱত আৰক্ষীৰ গুলীত ধৰাশায়ী ছুপাৰী মাফিয়া আব্দুল হান্নান। আৰক্ষীৰ জিম্মাৰ পৰা পলাবলৈ চেষ্টা কৰা আব্দুলক গুলীয়াই পুনৰ কৰায়ত্ত।
বাৰ্মিজ চুপাৰী জব্দ কৰা গুদাম এটালৈ আব্দুল হান্নান আলীক তদন্তৰ বাবে নি উভতি অহাৰ সময়ত সংঘটিত হয় এই ঘটনা ৷ ঘটনাত আব্দুল হান্নান আলীৰ বাওঁ ভৰিখন গুলিবৃদ্ধ হোৱাৰ লগতে দুজন আৰক্ষীৰ লোক গুৰুতৰভাৱে আহত হয় ৷

বাৰ্মিজ চুপাৰী জব্দ কৰা গুদাম এটালৈ আব্দুল হান্নান আলীক তদন্তৰ বাবে নি উভতি অহাৰ সময়ত সংঘটিত হয় এই ঘটনা ৷ ঘটনাত আব্দুল হান্নান আলীৰ বাওঁ ভৰিখন গুলিবৃদ্ধ হোৱাৰ লগতে দুজন আৰক্ষীৰ লোক গুৰুতৰভাৱে আহত হয় ৷

  • Share this:
বঙাইগাঁৱত গুলিবৃদ্ধ চুপাৰী মাফিয়া আব্দুল মান্নান আলী ৷ নিশা আৰক্ষীৰ অস্ত্ৰ কাঢ়ি পলায়নৰ চেষ্টা চলোৱাৰ সময়তে আৰক্ষীৰ গুলিত আহত হ'ল আব্দুল মান্নান ওৰফে বাবলু ৷ ঘটনাত আৰক্ষীৰ সহকাৰী পৰিদৰ্শকসহ দুজনকৈ আৰক্ষীৰ কনিস্তবল আহত হয় ৷ বঙাইগাঁও আৰক্ষীয়ে গোলাঘাটৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ কৰি অনা চুপাৰী মাফিয়া আব্দুল হান্নানক লৈ তদন্ত কৰি ওভটাৰ সময়তে গুলিচালনাৰ ঘটনা সংঘটিত হয় ৷

আৰক্ষীয়ে  বাৰ্মিজ চুপাৰী জব্দ কৰা গুদাম এটালৈ আব্দুল হান্নান আলীক তদন্তৰ বাবে নি উভতি অহাৰ সময়ত সংঘটিত হয় এই ঘটনা ৷ চাপৰাকাটাত ২৭ নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথৰ দাঁতিত থকা ধাবা এখনত আৰক্ষীৰ দলটোৱে প্ৰস্ৰাৱ কৰাৰ লগতে চাহ খাবলৈ যো-জা চলোৱাৰ সময়তে আব্দুল হান্নান আলীয়ে কনিষ্টবল এজনৰ পৰা অস্ত্ৰ কাঢ়ি পলায়নৰ চেষ্টা চলায় ৷ লগে লগে সহকাৰী পৰিদৰ্শক কৃষ্ণানু পাঠকে আব্দুল হান্নানক কৰায়ত্ত কৰিবলৈ চেষ্টা চলায় যদিও ওলোটাই আক্ৰমণ কৰি পলায়নৰ চেষ্টা চলায় ৷

আব্দুল হান্নানক নিয়ন্ত্ৰণৰ বাবে আৰক্ষীয়ে ভৰিলৈ লক্ষ্য কৰি গুলিচালনা কৰে ৷ ঘটনাত আব্দুল হান্নান আলীৰ বাওঁ ভৰিখন গুলিবৃদ্ধ হোৱাৰ লগতে সহকাৰী পৰিদৰ্শক কৃষ্ণানু পাঠক আৰু নাজিৰুদ্দিন খান গুৰুত্বৰভাৱে আহত হয় ৷ আহত তিনিওকে বঙাইগাঁও অসামৰিক চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰা হয় ৷ ইতিমধ্যে আব্দুল হান্নান আলীক উন্নত চিকিৎসাৰ বাবে জিএমচিএইচলৈ স্থানান্তৰণ কৰা হৈছে ৷

এই ঘটনাৰ পিছতে জিলা আৰক্ষী অধীক্ষক স্বপ্ননীল ডেকাসহ শীৰ্ষ বিষয়াবৰ্গ উপস্থিত হৈ পৰিস্থিতিৰ বুজ লয় ৷ ইফালে , বঙাইগাঁও অসামৰিক চিকিৎসালয়ৰ চৌহদত আব্দুল হান্নান আলীৰ একাংশ সমৰ্থক উপস্থিত হৈ সমগ্ৰ ঘটনাক ভূৱা সংঘৰ্ষ বুলি অভিহিত কৰি উত্তপ্ত পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি কৰে ৷ উল্লেখ্যযে বঙাইগাঁও থানাত ৰুজু এক গোচৰৰ ভিত্তিত গোলাঘাটৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ কৰি অনা আব্দুল হান্নান আলীক সোমবাৰে আদালতত হাজিৰ কৰোৱাৰ পিছত দুদিনৰ আৰক্ষীৰ জিন্মালৈ প্ৰদান কৰিছিল আদালতে ৷
Published by: Manjumoni Borah
First published: July 21, 2021, 9:22 AM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি