High Security Jail: কাৰাগাৰৰ কৰ্মীৰ ডিঙিত চুৰি ৰাখি কাৰাবন্দীয়ে Order কৰিলে ২০খন Pizza, পিজ্জা নোপোৱালৈ ডিঙিত চুৰি থৈ বহি থাকিল অপৰাধী...

Kokil Sarma | News18-Assam
Updated:July 22, 2021, 5:36 PM IST
High Security Jail: কাৰাগাৰৰ কৰ্মীৰ ডিঙিত চুৰি ৰাখি কাৰাবন্দীয়ে Order কৰিলে ২০খন Pizza, পিজ্জা নোপোৱালৈ ডিঙিত চুৰি থৈ বহি থাকিল অপৰাধী...
ঘটনাটো চুইডেনৰ (Sweden) এখন উচ্চ সুৰক্ষা কাৰাগাৰত (High Security Jail)ত সংঘটিত হৈছিল। বন্দী হৈ থকা দুজন বন্দীয়ে দুজন কাৰাগাৰ বিষয়াৰ ডিঙিত ৰেজৰ বা চুৰিসদৃশ চোকা বস্তু ৰাখিছিল।

ঘটনাটো চুইডেনৰ (Sweden) এখন উচ্চ সুৰক্ষা কাৰাগাৰত (High Security Jail)ত সংঘটিত হৈছিল। বন্দী হৈ থকা দুজন বন্দীয়ে দুজন কাৰাগাৰ বিষয়াৰ ডিঙিত ৰেজৰ বা চুৰিসদৃশ চোকা বস্তু ৰাখিছিল।

  • Share this:
কেতিয়াবা এনে কিছুমান ঘটনা ঘটে যিয়ে আপোনাক দিব পাৰে হাঁহি, লগতে লাগিব পাৰে আপোনাৰ ভয়ো । চুইডেনৰ (Sweden) কাৰাগাৰত এনে ধৰণৰ ঘটনা সংঘটিত হৈছিল। ইয়াত বন্দী দুজন বন্দীয়ে (Prisons Demanded Pizza) কাৰাগাৰ কৰ্তৃপক্ষক জিম্মাত লৈছিল। আমোদজনক ভাৱে, কাৰাগাৰৰ কৰ্মীসকলক মুকলি কৰাৰ পৰিৱৰ্তে, হত্যাকাণ্ডটোৰ অভিযুক্তই ২০টা পিজ্জা দাবী কৰিছিল।

ঘটনাটো চুইডেনৰ (Sweden) এখন উচ্চ সুৰক্ষা কাৰাগাৰত (High Security Jail)ত সংঘটিত হৈছিল। বন্দী হৈ থকা দুজন বন্দীয়ে দুজন কাৰাগাৰ বিষয়াৰ ডিঙিত ৰেজৰ বা চুৰিসদৃশ চোকা বস্তু ৰাখিছিল আৰু তেওঁলোকক জিম্মাত লৈছিল। এই নাটকখন দীঘলীয়া সময় ধৰি চলিছিল। পিজ্জা অৰ্ডাৰ (Pizza Order) স্থাপন নোহোৱালৈকে বন্দীসকলে ডিঙিত চুৰি লৈ বহি আছিল। ঘটনাটো Stockholmৰ পৰা ৭৫ মাইল দূৰত Hällby কাৰাগাৰত সংঘটিত হৈছিল।

৩০ বছৰীয়া Isak Dewit আৰু ২৪ বছৰীয়া Haned Mahamed Abdullahiয়ে গাৰ্ড ৰুমলৈ গৈ দুজন লোকক জিম্মাত লৈছিল। কাৰাগাৰৰ বিষয়া দুজনৰ ডিঙিত চুৰি লৈ বন্দীসকলে তেওঁলোকৰ সৈতে তেওঁলোকৰ চেলত থকা সকলো বন্দীৰ বাবে ২০ টা কাবাবৰ দোকানৰ পিজ্জা দাবী কৰিছিল। যদিও এই বন্দীসকলে অকলে পিজ্জা খাব বিচৰা নাছিল, তেওঁলোকে নিজৰ বাবে হেলিকপ্টাৰো দাবী কৰিছিল। তেওঁলোকে কাৰাগাৰৰ চিচিটিভি কেমেৰা ক্ষতিগ্ৰস্ত কৰিছিল।

আৰক্ষীয় গাড়ীত কঢ়িয়াই আনিছিল পিজ্জা
এই দুয়োজন বন্দী হত্যাৰ অভিযোগত চুইডেনৰ কাৰাগাৰত আছিল। তেওঁলোকৰ সৈতে কাৰাগাৰৰ কোষত বন্দী হৈ থকা বাকী বন্দীসকলকো গুৰুতৰ অপৰাধৰ বাবে ইয়াত ৰখা হৈছে। এই পদক্ষেপৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত চুইডিছ কাৰাগাৰ আৰু কাৰাগাৰ সেৱাৰ বিষয়াসকলে বন্দীসকলৰ সৈতে মীমাংসা কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল আৰু আৰক্ষী আৰু টাস্ক ফ'ৰ্চক সোনকালেই সেই স্থানলৈ মাতি অনা হৈছিল। স্থানীয় প্ৰতিবেদন অনুসৰি, হত্যাকাৰীৰ নিৰ্দেশত ওচৰৰ দোকান এখনত পিজ্জাও তৈয়াৰ কৰা হৈছিল আৰু আৰক্ষীৰ গাড়ীত ভৰাই কাৰাগাৰলৈ অনা হৈছিল। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে যে কৰ্তৃপক্ষই বন্দীসকলৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰাত সফল হৈছিল।
Published by: Kokil Sarma
First published: July 22, 2021, 5:32 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি