• Home
  • »
  • News
  • »
  • crime
  • »
  • PDS Rice Scam : বৰপেটাত চাউল চোৰ মুক্তাৰ হুছেইনৰ আত্মসমৰ্পণ, বাংলাদেশলৈ চোৰাংকৈ নিয়ে সুলভ মূল্যৰ চাউল

PDS Rice Scam : বৰপেটাত চাউল চোৰ মুক্তাৰ হুছেইনৰ আত্মসমৰ্পণ, বাংলাদেশলৈ চোৰাংকৈ নিয়ে সুলভ মূল্যৰ চাউল

muktar hussain, barpeta

muktar hussain, barpeta

ৰাজহুৱা বিতৰণ ব্যৱস্থাৰ চাউল চুৰিৰ সৈতে জৰিত থকাৰ অভিযোগত শুকুৰবাৰৰ পৰাই পলাতক অৱস্থাত আছিল সম্পাদক মুক্তাৰ ৷ 

  • Share this:
বৰপেটাৰ উত্তৰ বগুৰিবাৰী সমবায় সমিতিৰ পলাতক সম্পাদক মুক্তাৰ হুছেইনে অৱশেষত আত্মসমৰ্প কৰিলে ৷ বৰপেটাৰ মুখ্য ন্যায়িক দণ্ডাধীশৰ আদালতত আত্মসমৰ্পণ কৰে মুক্তাৰে ৷ আজি বিয়লি আদালতত আত্মসমৰ্পণ কৰা মুক্তাৰ হুছেইনক ৫ দিনৰ আৰক্ষী জিম্মালে দিয়া হৈছে।

ৰাজহুৱা বিতৰণ ব্যৱস্থাৰ চাউল কেলেংকাৰীৰ সৈতে জৰিত মুক্তাৰ হুছেইনক সোমবাৰৰ পৰাই অৰ্থনৈতিক অপৰাধ অনুসন্ধান সংস্থাৰ তদন্তকাৰী বিষয়াই বিচাৰি আছিল ৷ পলাতক অৱস্থাত থকা মুক্তাৰ হুছেইনৰ সন্ধান নাপাই অৰ্থনৈতিক অপৰাধ অনুসন্ধান সংস্থাৰ তদন্তকাৰী দল বহৰিৰ পৰা শুদাহাতে উভতিবলগীয়া হৈছিল ৷

উল্লেখ্য যে, ৰাজহুৱা বিতৰণ ব্যৱস্থাৰ চাউল চুৰিৰ সৈতে জৰিত থকাৰ অভিযোগত শুকুৰবাৰৰ পৰাই পলাতক অৱস্থাত আছিল সম্পাদক মুক্তাৰ ৷ উত্তৰ বগুৰিবাৰী সমবায়ৰ লগতে আজাদ সমবায়ৰো ভাৰপ্ৰাপ্ত সম্পাদকৰ দায়িত্বত থকা মুক্তাৰ হুছেইনৰ গ্ৰেপ্তাৰৰ পিছতে বৰপেটাৰ পৰা বাংলাদেশলৈ চাউল সৰবৰাহ সম্পৰ্কে বহু কথা পোহৰলৈ অহাৰ সম্ভাৱনা আছে ৷
Published by:Manjumoni Borah
First published: