• Home
  • »
  • News
  • »
  • crime
  • »
  • Operation Against Drugs: হাইলাকান্দিত আৰক্ষীৰ জুৱা আৰু ড্ৰাগছ বিৰোধী অভিযান, গ্ৰেপ্তাৰ ৮জন

Operation Against Drugs: হাইলাকান্দিত আৰক্ষীৰ জুৱা আৰু ড্ৰাগছ বিৰোধী অভিযান, গ্ৰেপ্তাৰ ৮জন

লালা বজাৰ এলেকাৰ বিভিন্ন স্থানত আৰক্ষীয়ে প্ৰায় ২০ ঘণ্টা সময় পৃথক পৃথকে চলোৱা অভিযানত জব্দ কৰে বৃহৎ পৰিমাণৰ ড্ৰাগছ আৰু বাৰ্মিজ চুপাৰি ।

লালা বজাৰ এলেকাৰ বিভিন্ন স্থানত আৰক্ষীয়ে প্ৰায় ২০ ঘণ্টা সময় পৃথক পৃথকে চলোৱা অভিযানত জব্দ কৰে বৃহৎ পৰিমাণৰ ড্ৰাগছ আৰু বাৰ্মিজ চুপাৰি ।

লালা বজাৰ এলেকাৰ বিভিন্ন স্থানত আৰক্ষীয়ে প্ৰায় ২০ ঘণ্টা সময় পৃথক পৃথকে চলোৱা অভিযানত জব্দ কৰে বৃহৎ পৰিমাণৰ ড্ৰাগছ আৰু বাৰ্মিজ চুপাৰি ।

  • Share this:
বিভিন্ন অপৰাধীৰ বিৰুদ্ধে হাইলাকান্দিত আৰক্ষীৰ মাৰাথন অভিযান অব্যাহত আছে। শুকুৰবাৰে নিশাৰ পৰা শনিবাৰ সন্ধিয়া লৈকে চলিল লালা আৰক্ষীৰ মাৰাথন অভিযান । লালা বজাৰ এলেকাৰ বিভিন্ন স্থানত আৰক্ষীয়ে প্ৰায় ২০ ঘণ্টা সময় পৃথক পৃথকে চলোৱা অভিযানত জব্দ কৰে বৃহৎ পৰিমাণৰ ড্ৰাগছ আৰু বাৰ্মিজ চুপাৰি ।

পৃথকে পৃ্থকে চলোৱা অভিযানত এতিয়ালৈ জব্দ হৈছে ৩৭টা ড্ৰাগছৰ কনটেইনাৰ । জব্দ হৈছে প্ৰায় ৫৩ গ্ৰাম সন্দেহজনক হেৰোইন। লগতে আৰক্ষীয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে ৫জন অভিযুক্তক । যাৰ ভিতৰতে আছে এগৰাকী মহিলাও ।

ইপিনে লালা আৰক্ষীয়ে স্থানীয় বিলাইপুৰ এলেকাত অভিযান চল‍াই দুখন অল্টো গাড়ীৰ পৰা ১৬ বস্তা বাৰ্মিজ চুপাৰি জব্দ কৰিবলৈ সক্ষম হয় । লগতে এজন গাড়ী চালকক আৰক্ষীয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হয় যদিও আনজন চালক আন্ধাৰৰ সুযোগ লৈ পল‍াই যাবলৈ সক্ষম হয় ।

আনহাতে আজি লালা বজাৰৰ বিভিন্ন ঠাইত অভিযান চলাই ২জন তীৰ জুৱাৰীক হাতেলোটে গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হয় আৰক্ষী ।
Published by:Manjumoni Borah
First published:

শেহতীয়া বাতৰি