• Home
  • »
  • News
  • »
  • crime
  • »
  • Manipur Firing: কুকি উগ্ৰপন্থীয়ে গুলীয়াই হত্যা কৰিলে মণিপুৰৰ এখন গাঁৱৰ মূৰব্বীসহ আন ৩জনক...

Manipur Firing: কুকি উগ্ৰপন্থীয়ে গুলীয়াই হত্যা কৰিলে মণিপুৰৰ এখন গাঁৱৰ মূৰব্বীসহ আন ৩জনক...

প্ৰতীকী ফটো

প্ৰতীকী ফটো

Kuki militants shoot dead Manipur village chief: মঙলবাৰে পুৱা কুকি উগ্ৰপন্থী বুলি সন্দেহ কৰা আক্ৰমণকাৰীয়ে এমপি খুলেন গাঁৱৰ মুৰব্বী আৰু এজন নাবালক সহ চাৰিজন নাগৰিকক গুলীয়াই হত্যা কৰাৰ পিছত মণিপুৰৰ কাংপোকপি জিলাৰ বি গামনম অঞ্চলত উত্তেজনাৰ সৃষ্টি হয়।

  • Share this:
মঙলবাৰে পুৱা কুকি উগ্ৰপন্থী (Kuki militants) বুলি সন্দেহ কৰা আক্ৰমণকাৰীয়ে এমপি খুলেন গাঁৱৰ মুৰব্বী আৰু এজন নাবালক সহ চাৰিজন নাগৰিকক গুলীয়াই হত্যা কৰাৰ পিছত মণিপুৰৰ (Manipur) কাংপোকপি জিলাৰ বি গামনম অঞ্চলত উত্তেজনাৰ সৃষ্টি হয়।

এক সুত্ৰই জনোৱা মতে, দেওবাৰে ওচৰৰ মাফৌ বান্ধ অঞ্চলত সংঘটিত এক সংঘৰ্ষত নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে গুলীবৰ্ষণ কৰা চাৰিজন কুকি উগ্ৰপন্থীৰ মৃত্যুত শোক প্ৰকাশ কৰিবলৈ গাওঁবাসীয়ে এখন সভা অনুষ্ঠিত কৰি আছিল যেতিয়া আক্ৰমণকাৰীসকলে হঠাতে গুলীচালনা কৰে। আক্ৰমণত আহত আন এজন নাবালকক ততাতৈয়াকৈ চিকিৎসালয়লৈ লৈ যোৱা হৈছে।পৰৱৰ্তী আক্ৰমণৰ ভয়ত বহুতো গাওঁবাসী সুৰক্ষিত স্থানলৈ পলাই গৈছে। আক্ৰমণকাৰীসকলক বিচাৰি উলিওৱাৰ বাবে ৰাজ্য আৰু কেন্দ্ৰীয় বাহিনীৰ দ্বাৰা এক বৃহৎ অনুসন্ধান অভিযান আৰম্ভ কৰা হৈছে। মুখ্যমন্ত্ৰী এন বীৰেন সিঙে, যি গৃহ বিভাগৰ দায়িত্বও বহন কৰে, এই আক্ৰমণক গৰিহণা দিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: