• Home
  • »
  • News
  • »
  • crime
  • »
  • Firing in Delhi: দিল্লীৰ ৰোহিনী আদালতত গুলীচালনা ! কাৰাগাৰত বন্দী গেংষ্টাৰ জীতেন্দ্ৰ গোগীক হত্য়া, আন ৩জন নিহত...

Firing in Delhi: দিল্লীৰ ৰোহিনী আদালতত গুলীচালনা ! কাৰাগাৰত বন্দী গেংষ্টাৰ জীতেন্দ্ৰ গোগীক হত্য়া, আন ৩জন নিহত...

Firing in Delhi's Rohini Court: ৰাজধানী দিল্লীৰ ৰোহিনী আদালতত হাজিৰ হোৱাৰ সময়ত হোৱা গুলীচালনাত গেংষ্টাৰ জীতেন্দ্ৰ গোগী (Jitendra Gogi) নিহত হয়। তদুপৰি, এই সময়ছোৱাত আন তিনিৰ পৰা চাৰিজন লোকক গুলীয়াই হত্যা কৰাৰ খবৰ পোৱা গৈছে।

Firing in Delhi's Rohini Court: ৰাজধানী দিল্লীৰ ৰোহিনী আদালতত হাজিৰ হোৱাৰ সময়ত হোৱা গুলীচালনাত গেংষ্টাৰ জীতেন্দ্ৰ গোগী (Jitendra Gogi) নিহত হয়। তদুপৰি, এই সময়ছোৱাত আন তিনিৰ পৰা চাৰিজন লোকক গুলীয়াই হত্যা কৰাৰ খবৰ পোৱা গৈছে।

Firing in Delhi's Rohini Court: ৰাজধানী দিল্লীৰ ৰোহিনী আদালতত হাজিৰ হোৱাৰ সময়ত হোৱা গুলীচালনাত গেংষ্টাৰ জীতেন্দ্ৰ গোগী (Jitendra Gogi) নিহত হয়। তদুপৰি, এই সময়ছোৱাত আন তিনিৰ পৰা চাৰিজন লোকক গুলীয়াই হত্যা কৰাৰ খবৰ পোৱা গৈছে।

  • Share this:
Firing in Delhi's Rohini Court: ৰাজধানী দিল্লীৰ ৰোহিনী আদালতত হাজিৰ হোৱাৰ সময়ত হোৱা গুলীচালনাত গেংষ্টাৰ জীতেন্দ্ৰ গোগী (Jitendra Gogi) নিহত হয়। তদুপৰি, এই সময়ছোৱাত আন তিনিৰ পৰা চাৰিজন লোকক গুলীয়াই হত্যা কৰাৰ খবৰ পোৱা গৈছে। ইফালে, গুলীচালনাৰ ঘটনাই ৰোহিণী আদালত আৰু চৌহদক জোকাৰি গৈছে। আৰক্ষীয়ে জনোৱা অনুসৰি, টিল্লু গেঙে জিতেন্দ্ৰ গোগীক হত্যা কৰিছে। আনহাতে দিল্লীৰ আৰক্ষী আয়ুক্ত ৰাকেশ আস্থানাই (Rakesh Asthana) কৈছে যে এয়া গেংৱাৰ নহয় কিন্তু দুজন দুৰ্বৃত্তই গোগীক আক্ৰমণ কৰিছে।

বাতৰি অনুসৰি, উকীলৰ পোছাক পিন্ধা দুজন দুৰ্বৃত্তই দিল্লীৰ কুখ্যাত গেংষ্টাৰ জীতেন্দ্ৰ ওৰফে গোগীৰ ওপৰত গুলীচালনা কৰে। ইয়াৰ মাজতে তেওঁ গুৰুতৰভাৱে আঘাতপ্ৰাপ্ত হয়। গোগীক যেতিয়া চিকিৎসালয়লৈ লৈ যোৱা হয় তেওঁৰ মৃত্যু হৈছিল। ইফালে, আদালতৰ আক্ৰমণৰ সময়ত আৰক্ষীয়ে গোগীক আক্ৰমণ কৰা সকলৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিশোধ লয়, যাৰ সময়ত ৰাহুলকে ধৰি আন এজন দুৰ্বৃত্তৰ মৃত্য়ু হয়।

দিল্লীত, ৰোহিণী আদালতত এটা গেংৱাৰে প্ৰখ্যাত দুৰ্বৃত্ত জিতেন্দ্ৰ গোগীক হত্যা কৰিছে যি এজন কুখ্যাত দুৰ্বৃত্ত আছিল যাৰ ওচৰত হত্যা, ধন দাবী আৰু আৰক্ষীক আক্ৰমণ কৰাৰ কেইবাটাও গোচৰ আছিল। যেতিয়া তেওঁক যোৱা বছৰ দিল্লী আৰক্ষীৰ এটা দলে গুৰুগ্ৰামৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছিল। তেওঁৰ লগত আন তিনিজন সহযোগী আছিল। গ্ৰেপ্তাৰৰ সময়ত তেওঁৰ ওপৰত প্ৰায় ৮ লাখ টকাৰ পুৰস্কাৰ ঘোষণা হৈ আছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: