உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • crime
    • »
    • আৰক্ষীৰ জেৰাৰ সময়তে পলোৱাৰ চেষ্টা ড্ৰাগছ ব্যৱসায়ী বাহাৰুলৰ ! পিছে পিছে খেদি গুলীয়ালে আৰক্ষীয়ে, সৌভাগ্যক্ৰমে দুয়োটা গুলী লাগিল ভৰিত...

    আৰক্ষীৰ জেৰাৰ সময়তে পলোৱাৰ চেষ্টা ড্ৰাগছ ব্যৱসায়ী বাহাৰুলৰ ! পিছে পিছে খেদি গুলীয়ালে আৰক্ষীয়ে, সৌভাগ্যক্ৰমে দুয়োটা গুলী লাগিল ভৰিত...

    এইবাৰ জাগীৰোডত আৰক্ষীৰ জিম্মাৰ পৰা পলাবলৈ চেষ্টা ড্ৰাগছ ব্যৱসায়ীৰ। পলাবলৈ লওতেই গুলীচালনা জাগীৰোড আৰক্ষীৰ, বাহাৰুল ইছলাম নামৰ এটা ড্ৰাগছ ব্যৱসায়ীৰ বাঁওভৰিত লাগে দুটা গুলী ৷

    এইবাৰ জাগীৰোডত আৰক্ষীৰ জিম্মাৰ পৰা পলাবলৈ চেষ্টা ড্ৰাগছ ব্যৱসায়ীৰ। পলাবলৈ লওতেই গুলীচালনা জাগীৰোড আৰক্ষীৰ, বাহাৰুল ইছলাম নামৰ এটা ড্ৰাগছ ব্যৱসায়ীৰ বাঁওভৰিত লাগে দুটা গুলী ৷

    এইবাৰ জাগীৰোডত আৰক্ষীৰ জিম্মাৰ পৰা পলাবলৈ চেষ্টা ড্ৰাগছ ব্যৱসায়ীৰ। পলাবলৈ লওতেই গুলীচালনা জাগীৰোড আৰক্ষীৰ, বাহাৰুল ইছলাম নামৰ এটা ড্ৰাগছ ব্যৱসায়ীৰ বাঁওভৰিত লাগে দুটা গুলী ৷

    • Share this:
    এইবাৰ জাগীৰোডত আৰক্ষীৰ জিম্মাৰ পৰা পলাবলৈ চেষ্টা ড্ৰাগছ ব্যৱসায়ীৰ। পলাবলৈ লওতেই গুলীচালনা জাগীৰোড আৰক্ষীৰ, বাহাৰুল ইছলাম নামৰ এটা ড্ৰাগছ ব্যৱসায়ীৰ বাঁওভৰিত লাগে দুটা গুলী ৷ নিশা চলোৱা আৰক্ষীৰ অভিযানত ড্ৰাগছ সহ আটক হৈছিল বাহাৰুল সহ আন এটা ড্ৰাগছ ব্যৱসায়ী ৷

    ৰাজ্যৰ বিভিন্ন প্ৰান্তত এনকাউন্টাৰৰ ঘটনা সংঘটিত হৈ অহাৰ সময়তে এইবাৰ জাগীৰোড আৰক্ষী থানাত সোধপোছ কৰি থকাৰ সময়তে পলাবলৈ চেষ্টা কৰিছিল কুখ্যাত ড্ৰাগছ ব্যৱসায়ী বাহাৰুল ইছলাম ৷ পিছে পিছে আৰক্ষীয়ে খেদি যায় যদিও এজন লোকৰ ঘৰৰ দেৱাল পাৰ হৈ পলায়নৰ চেষ্টা কৰিছিল বাহাৰুলে ৷ তাৰ পিছতেই আৰক্ষীয়ে কৰিলে গুলীচালনা ৷ থানাৰ পৰা প্ৰায় ১০০ মিটাৰ নিলগত পাওতেই দুটাকৈ গুলীয়ে ভেদি যায় বাহাৰুলৰ বাওঁভৰি ৷

    ততাতৈয়াকৈ জাগীৰোডৰ মহাত্মা গান্ধী আদৰ্শ চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰে আহত বাহাৰুলক ৷ প্ৰাথমিক চিকিৎসাৰ পিছতে আহত বাহাৰুলক প্ৰেৰণ কৰা হয় মৰিগাঁৱৰ তিলক-হেমৰাম-গুনাভিৰাম অসামৰিক চিকিৎসালয়লৈ ৷ মৰিগাঁও জিলাৰ অতিৰিক্ত আৰক্ষী অধীক্ষক সুপ্ৰতিভলাল বৰুৱাই ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হৈ ঘটনাৰ বুজ লয় ৷

    উল্লেখ্য যে গোপন সুত্ৰৰ পম খেদি শুক্ৰবাৰে নিশা জাগীৰোড আৰক্ষীয়ে চলাইছিল এক অভিযান ৷ জাগীৰোড থানাৰ পৰিদৰ্শক মুন প্ৰকাশ তিৱাৰীৰ নেতৃত্বত চলা আৰক্ষীৰ অভিযানত শিলভঙা পাহাৰৰ দুৰ্গম অঞ্চলৰ পৰা জব্দ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছিল বৃহৎ পৰিমানৰ ড্ৰাগছ ৷ ড্ৰাগছ ব্যৱসায়ী বাহাৰুল ইছলাম আৰু ইকবাল হুছেইনক আটক কৰিছিল যদিও আৰক্ষীৰ উমান পাই পলায়ন কৰিছিল আন এটা কুখ্যাত ড্ৰাগছ ব্যৱসায়ী ৷ আৰু তাৰ পিছতে শনিবাৰে সোধপোছ কৰি থকাৰ সময়ত আৰক্ষীৰ মাজৰ পৰা পলায়নৰ চেষ্টা চলাইছিল বাহাৰুল ইছলামে ৷

    একপ্ৰকাৰ ড্ৰাগছৰ ঘাটিলৈ পৰিণত হোৱা শিলভঙা অঞ্চলৰ পৰা পূৰ্বেও বহুবাৰ অভিযান চলাই কেইবাটাও ড্ৰাগছ ব্যৱসায়ীক আটক কৰিছে জাগীৰোড আৰক্ষীয়ে ৷ কিন্তু আৰক্ষীৰ চকুত ধুলি দি এটা বৃহৎ চক্ৰই এতিয়াও চলাই আহিছে নিষিদ্ধ ড্ৰাগছৰ ৰমৰমীয়া বেহা ৷
    Published by:Kokil Sarma
    First published: