• Home
  • »
  • News
  • »
  • crime
  • »
  • Income Tax Raid: প্ৰাক্তন IPS বিষয়াৰ ঘৰত আয়কৰৰ RAID ! লকাৰত কোটি কোটি টকা উদ্ধাৰ ...

Income Tax Raid: প্ৰাক্তন IPS বিষয়াৰ ঘৰত আয়কৰৰ RAID ! লকাৰত কোটি কোটি টকা উদ্ধাৰ ...

উত্তৰ প্ৰদেশৰ নয়ডা চেক্টৰ ৫০ত এজন প্ৰাক্তন আইপিএছ বিষয়াৰ (IPS Officer) চৌহদত তালাচী অভিযান চলাই থকা আয়কৰ বিভাগে কেইবা কোটি টকাৰ হিচাপ বিহীন নগদ ধন উদ্ধাৰ কৰিছে।

উত্তৰ প্ৰদেশৰ নয়ডা চেক্টৰ ৫০ত এজন প্ৰাক্তন আইপিএছ বিষয়াৰ (IPS Officer) চৌহদত তালাচী অভিযান চলাই থকা আয়কৰ বিভাগে কেইবা কোটি টকাৰ হিচাপ বিহীন নগদ ধন উদ্ধাৰ কৰিছে।

উত্তৰ প্ৰদেশৰ নয়ডা চেক্টৰ ৫০ত এজন প্ৰাক্তন আইপিএছ বিষয়াৰ (IPS Officer) চৌহদত তালাচী অভিযান চলাই থকা আয়কৰ বিভাগে কেইবা কোটি টকাৰ হিচাপ বিহীন নগদ ধন উদ্ধাৰ কৰিছে।

  • Share this:
উত্তৰ প্ৰদেশৰ নয়ডা চেক্টৰ ৫০ত এজন প্ৰাক্তন আইপিএছ বিষয়াৰ (IPS Officer) চৌহদত তালাচী অভিযান চলাই থকা আয়কৰ বিভাগে কেইবা কোটি টকাৰ হিচাপ বিহীন নগদ ধন উদ্ধাৰ কৰিছে। প্ৰাক্তন আইপিএছৰ ঘৰত আয়কৰ অভিযানে এতিয়ালৈকে ৩ কোটি টকা লাভ কৰিছে। আয়কৰ জৰীপত, দুপৰীয়া ১ বজাত তিনিটা লকাৰ খোলা হৈছিল। লকাৰৰ পৰা প্ৰায় ৩ কোটি টকা নগদ ধন পোৱা গৈছিল।

আয়কৰ বিভাগে তেওঁলোকক বিচাৰি আছে যাৰ লকাৰ আছে। নোট গণনাৰ বাবে যন্ত্ৰ টোকা স্থাপন কৰা হৈছে। নোটৰ গণনা প্ৰায় ৩ বজাৰ পৰা কৰা হৈছিল। এই বেনামি সম্পত্তিবোৰ তিনিজন সন্দেহজনক লোকৰ। আয়কৰ দলটোৱে সন্দেহযুক্তসকলৰ বেনামি সম্পত্তি বিচাৰি আছে।

ছেক্টৰ ৫০-ত, আয়কৰ বিভাগে মানসাম কোম্পানীৰ কাৰ্যালয়ত এক জৰীপ চলাইছিল। ঘৰনম্বৰ এ৬ ৰ তলত ৬৫০ তকৈও অধিক লকাৰ ভাড়াত দিয়া হৈছিল। কোম্পানীটো ইউপি কেডাৰৰ এজন প্ৰাক্তন আইপিএছ বিষয়া আৰু ১৯৮৩ বেচৰ ডিজি পদবীৰ বিষয়াৰ মালিকানাধীন।

এইটো কোৱা হৈছে যে প্ৰাক্তন আইপিএছ বিষয়াৰ পত্নীৰ নামত ব্যক্তিগত লকাৰ ভাড়াত দিয়াৰ কাম ব্যক্তিগতভাৱে কৰা হয়।  আয়কৰ বিভাগে ইয়াৰে এটা লকাৰত ২০ লাখ অজ্ঞাত নগদ ধনৰ উপস্থিতিৰ বিষয়ে তথ্য লাভ কৰিছিল। দলটোৱে তেতিয়া পৰীক্ষা কৰিবলৈ তেওঁৰ লকাৰত তালাচী চলাইছিল আৰু আইপিএছ বিষয়া আৰু তেওঁৰ পৰিয়ালে তদন্তত সহযোগত আছিল বুলি কোৱা হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি