உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • crime
    • »
    • Burmese Supari Seized: মন্ত্ৰী ব্যস্ত চুপাৰি ব্যৱসায়ৰ SOP প্ৰস্তুতত, হাইলাকান্দিত জব্দ বিশাল পৰিমাণৰ বাৰ্মিজ চুপাৰি

    Burmese Supari Seized: মন্ত্ৰী ব্যস্ত চুপাৰি ব্যৱসায়ৰ SOP প্ৰস্তুতত, হাইলাকান্দিত জব্দ বিশাল পৰিমাণৰ বাৰ্মিজ চুপাৰি

    নিশা চলা এই অভিযানত ৪৯০ বস্তা বাৰ্মীজ চুপাৰি জব্দ কৰে আৰক্ষীয়ে । লগতে চুপাৰি মজুত কৰি থোৱা গুদামটোও ছিল কৰে আৰক্ষীয়ে ।

    নিশা চলা এই অভিযানত ৪৯০ বস্তা বাৰ্মীজ চুপাৰি জব্দ কৰে আৰক্ষীয়ে । লগতে চুপাৰি মজুত কৰি থোৱা গুদামটোও ছিল কৰে আৰক্ষীয়ে ।

    নিশা চলা এই অভিযানত ৪৯০ বস্তা বাৰ্মীজ চুপাৰি জব্দ কৰে আৰক্ষীয়ে । লগতে চুপাৰি মজুত কৰি থোৱা গুদামটোও ছিল কৰে আৰক্ষীয়ে ।

    • Share this:
    ৰাজ্যৰ দুই মন্ত্ৰী চুপাৰি আৰু কয়লা ব্যবসায়ৰ বাবে SOP সাজু কৰিবলৈ বৰাক উপত্যকাত বাহৰ পাতি থক‍া সময়তে হাইলাকান্দিত চুপাৰি ব্যবসায়ীৰ বিৰুদ্ধে চলিল আৰক্ষীৰ অভিযান । শুকুৰবাৰে নিশা হাইলাকান্দি জিলাৰ লালা এলেকাত চলে আৰক্ষীৰ এই অভিযান । অভিযানত লালা বজাৰৰ চন্দ্ৰপুৰ গাঁৱত থকা এটা সন্দেহজনক বাৰ্মীজ চুপাৰিৰ গুদামত অভিযান চলায় লালা আৰক্ষীয়ে ।  নিশা চলা এই অভিযানত ৪৯০ বস্তা বাৰ্মীজ চুপাৰি জব্দ কৰে আৰক্ষীয়ে । লগতে চুপাৰি মজুত কৰি থোৱা গুদামটোও ছিল কৰে আৰক্ষীয়ে ।

    বৃহৎ পৰিমাণৰ অবৈধ ভাবে আমদানিকৃত চুপ‍াৰি মজুত থকা এই গুদামৰ গৰাকী কমৰুল ইসলাম মজুমদাৰ নামৰ স্থানীয় এক ব্যবসায়ী বুলি জানিব দিছে আৰক্ষীয়ে । ইতিমধ্যে লালা আৰক্ষীয়ে কমৰুল ইসলাম মজুমদাৰৰ বিৰুদ্ধে এক গোচৰ ৰুজু কৰি তদন্ত অব্যাহত ৰাখিছে ।
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: