• Home
  • »
  • News
  • »
  • crime
  • »
  • গৌতম গম্ভীৰলৈ ISISৰ দ্বিতীয় ভাবুকিপূৰ্ণ ইমেইল ! ইমেইলত কৈছে- 'আমি কালি আপোনাক হত্যা কৰিব বিচাৰিছিলো'

গৌতম গম্ভীৰলৈ ISISৰ দ্বিতীয় ভাবুকিপূৰ্ণ ইমেইল ! ইমেইলত কৈছে- 'আমি কালি আপোনাক হত্যা কৰিব বিচাৰিছিলো'

বিজেপি সাংসদ গৌতম গম্ভীৰে (BJP MP Gautam Gambhir) বুধবাৰে আন এটা ভাবুকিপূৰ্ণ ইমেইল পোৱাৰ পিছত দিল্লী আৰক্ষীৰ ওচৰত অভিযোগ দাখিল কৰিছে। গম্ভীৰৰ মতে, তেওঁ "isiskashmir@gmail.com" আইডিৰ পৰা আন এটা ইমেইল পাইছে।

বিজেপি সাংসদ গৌতম গম্ভীৰে (BJP MP Gautam Gambhir) বুধবাৰে আন এটা ভাবুকিপূৰ্ণ ইমেইল পোৱাৰ পিছত দিল্লী আৰক্ষীৰ ওচৰত অভিযোগ দাখিল কৰিছে। গম্ভীৰৰ মতে, তেওঁ "isiskashmir@gmail.com" আইডিৰ পৰা আন এটা ইমেইল পাইছে।

বিজেপি সাংসদ গৌতম গম্ভীৰে (BJP MP Gautam Gambhir) বুধবাৰে আন এটা ভাবুকিপূৰ্ণ ইমেইল পোৱাৰ পিছত দিল্লী আৰক্ষীৰ ওচৰত অভিযোগ দাখিল কৰিছে। গম্ভীৰৰ মতে, তেওঁ "isiskashmir@gmail.com" আইডিৰ পৰা আন এটা ইমেইল পাইছে।

  • Share this:
বিজেপি সাংসদ গৌতম গম্ভীৰে (BJP MP Gautam Gambhir) বুধবাৰে আন এটা ভাবুকিপূৰ্ণ ইমেইল পোৱাৰ পিছত দিল্লী আৰক্ষীৰ ওচৰত অভিযোগ দাখিল কৰিছে। গম্ভীৰৰ মতে, তেওঁ "isiskashmir@gmail.com" আইডিৰ পৰা আন এটা ইমেইল পাইছে। সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, এই ইমেইলত কোৱা হৈছে, "আমি আপোনাক হত্যা কৰিব বিচাৰিছিলো, কিন্তু আপুনি কালি বাচি গৈছিল। যদি আপুনি আপোনাৰ জীৱন আৰু আপোনাৰ পৰিয়ালক ভাল পায়, ৰাজনীতি আৰু কাশ্মীৰৰ বিষয়টোৰ পৰা আঁতৰি থাকক।" কেৱল সেয়াই নহয়, এই ইমেইলটোত গম্ভীৰৰ ঘৰৰ বাহিৰত এটা ভিডিঅ' শ্বুট কৰিও পঠিওৱা হৈছে।

India News in Assamese

ইয়াৰ পূৰ্বে বুধবাৰে পূব দিল্লীৰ বিজেপি সাংসদ গম্ভীৰে ISIS Kashmirৰ পৰা ভাবুকিপূৰ্ণ ইমেইল পোৱাৰ পিছত দিল্লী আৰক্ষীৰ কাষ চাপিছিল। ভাবুকি পোৱাৰ পিছত তেওঁৰ দিল্লীৰ বাসগৃহৰ বাহিৰত নিৰাপত্তা ব্যৱস্থা কঠোৰ কৰা হৈছিল। বিষয়াসকলে কৈছিল যে আৰক্ষী উপায়ুক্তলৈ প্ৰেৰণ কৰা এটা অভিযোগত কোৱা হৈছে যে গৌতম গম্ভীৰৰ চৰকাৰী ইমেইল আইডিয়ে মঙলবাৰে নিশা প্ৰায় ৯.৩২ বজাত আইএছআইএছ কাশ্মীৰৰ পৰা মৃত্যুৰ ভাবুকি লাভ কৰিছিল।

বিষয়াসকলে কৈছে যে ই-মেইলত কোৱা হৈছে, "আমি আপোনাক আৰু আপোনাৰ পৰিয়ালক হত্যা কৰিম।" তেওঁ কয় যে অভিযোগটোৰ পিছতে বিষয়টো বিবেচনা কৰিবলৈ, এজাহাৰ দাখিল কৰিবলৈ আৰু পৰ্যাপ্ত নিৰাপত্তা ব্যৱস্থা কৰিবলৈ আহ্বান জনোৱা হৈছে। আৰক্ষীৰ বিশেষ চেলে গুগললৈ ইমেইল আইডিৰ অপাৰেটৰ ৰ সৈতে সম্পৰ্কিত তথ্য বিচাৰি এখন পত্ৰ লিখিছে যাৰ পৰা এটা ভাবুকিপূৰ্ণ বাৰ্তা প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল।

বিশেষ কোষৰ এজন জ্যেষ্ঠ আৰক্ষী বিষয়াই কৈছে যে ই ডিভাইচৰ আইপি ঠিকনাৰ বিষয়ে তথ্য প্ৰদান কৰিব যাৰ পৰা ভাবুকিপূৰ্ণ ই-মেইল প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল।

News in Assamese

ঘটনাটোৰ তদন্ত কৰি আছে আৰক্ষীয়ে
আৰক্ষী উপায়ুক্ত (কেন্দ্ৰীয়) শ্বেতা চৌহানে কৈছে যে অভিযোগটো গম্ভীৰৰ ব্যক্তিগত সচিব গৌৰৱ অৰোৰাই বুধবাৰে ৰাজেন্দ্ৰ নগৰ আৰক্ষী থানাত দাখিল কৰিছিল। চৌহানে কয়, ''অভিযোগটোত কোৱা হৈছে যে এজন অচিনাক্ত ব্যক্তিয়ে মঙলবাৰে গৌতম গম্ভীৰৰ ই-মেইল আইডিত তেওঁক আৰু তেওঁৰ পৰিয়ালক হত্যা কৰাৰ ভাবুকি দিছে।

Sports News in Assamese
Published by:Kokil Sarma
First published: