মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» অপৰাধনামা

»Online Games : অনলাইন গেম খেলিবলৈ শিৱসাগৰত ৪ কিশোৰে মাতৃৰ একাউণ্ট হেক কৰি সৰকালে ১৯ লাখ টকা, অনলাই গেমৰ ভয়ংকৰ গ্ৰাসত ৰাজ্যৰ যুৱ সমাজ,

Online Games : অনলাইন গেম খেলিবলৈ শিৱসাগৰত ৪ কিশোৰে মাতৃৰ একাউণ্ট হেক কৰি সৰকালে ১৯ লাখ টকা, অনলাই গেমৰ ভয়ংকৰ গ্ৰাসত ৰাজ্যৰ যুৱ সমাজ,

News18 Assam | News18-Assam
Updated:September 19, 2021, 8:40 PM IST
Online Games : অনলাইন গেম খেলিবলৈ শিৱসাগৰত ৪ কিশোৰে মাতৃৰ একাউণ্ট হেক কৰি সৰকালে ১৯ লাখ টকা, অনলাই গেমৰ ভয়ংকৰ গ্ৰাসত ৰাজ্যৰ যুৱ সমাজ,
সাংকেতিক ছবি

Online Games : ICICI বেংক একাউণ্টৰ পৰা হেক কৰি সৰকাইছিল এই ১৯ লাখ টকা।

  • News18 Assam
  • Last Updated: September 19, 2021, 8:40 PM IST
  • Share this:
অনলাইন গেম (Online Games)ৰ নামত শিৱসাগৰত সংঘটিত হৈছে এক ভয়ংকৰ কাণ্ড। অনলাইন মোবাইল গেম (Mobile Games) খেলিবলৈ ১৯ লাখ টকা (Rs 19 Lakhs) চুৰি কৰিলে মাকৰ একাউণ্টৰ পৰা। এজন নাবালক আৰু তিনি কিশোৰসহ চাৰিজনে সৰকালে ১৯ লাখ টকা। মাতৃৰ বেংক একাউণ্টৰ পৰাই এটি নাবালকে তিনি কিশোৰৰ সহযোগত সৰকালে এই বৃহৎ পৰিমাণৰ ধনৰাশি।

আই চি আই চি আই বেংক (ICICI Bank) একাউণ্টৰ পৰা হেক (Bank Account Hack) কৰি সৰকাইছিল এই বিশাল ধনৰাশি।

ঘটনা সন্দৰ্ভত চাৰিওজনক আটক কৰিছে শিৱসাগৰ  (Sivasagar) আৰক্ষীয়ে। শিৱসাগৰ সদৰ থানাত ৰুজু কৰা এটা গোচৰৰ  ভিত্তিত ভাৰতীয় দণ্ডবিধি আইনৰ IPC 420/406 ধাৰাৰ অধীনত চাৰিওজনক আটক কৰা হয়। আৰক্ষীয়ে ঘটনাৰ অনুসন্ধান অব্যাহত ৰাখিছে।
Published by: Manjumoni Borah
First published: September 19, 2021, 8:40 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি