• Home
  • »
  • News
  • »
  • crime
  • »
  • WhatsApp Fraud: এইবাৰ মুখ্যসচিবৰ নামত খুলিলে ভুৱা হোৱাটছএপ একাউণ্ট, যোৰহাটৰ প্ৰশাসনিক বিষয়ালৈ ধন বিচাৰি মেচেজ

WhatsApp Fraud: এইবাৰ মুখ্যসচিবৰ নামত খুলিলে ভুৱা হোৱাটছএপ একাউণ্ট, যোৰহাটৰ প্ৰশাসনিক বিষয়ালৈ ধন বিচাৰি মেচেজ

কিছুদিন পূৰ্বে মন্ত্ৰী বিমল বৰা, কামৰূপ মহানগৰ জিলাৰ উপায়ুক্ত পল্লৱ গোপাল ঝাকে ধৰি কেইবাজনো উচ্ছ পদস্থ বিষয়াৰ নামত হোৱাটছএপ যোগে ধন দাবীৰ ঘটনা সংঘটিত হৈছে। 

কিছুদিন পূৰ্বে মন্ত্ৰী বিমল বৰা, কামৰূপ মহানগৰ জিলাৰ উপায়ুক্ত পল্লৱ গোপাল ঝাকে ধৰি কেইবাজনো উচ্ছ পদস্থ বিষয়াৰ নামত হোৱাটছএপ যোগে ধন দাবীৰ ঘটনা সংঘটিত হৈছে। 

কিছুদিন পূৰ্বে মন্ত্ৰী বিমল বৰা, কামৰূপ মহানগৰ জিলাৰ উপায়ুক্ত পল্লৱ গোপাল ঝাকে ধৰি কেইবাজনো উচ্ছ পদস্থ বিষয়াৰ নামত হোৱাটছএপ যোগে ধন দাবীৰ ঘটনা সংঘটিত হৈছে। 

  • Share this:
এইবাৰ মুখ্যসচিবৰ নামত ভুৱা হোৱাটছএপ একাউণ্টৰ জৰিয়তে প্ৰৱঞ্চনাৰ জাল পেলাইছে দুষ্ট চক্ৰই । যোৰহাটত পোহৰলৈ আহিছে এই ঘটনা । মুখ্য সচিবৰ নামত ভুৱা হোৱাটছএপ নম্বৰৰ পৰা ধন বিচাৰি মেচেজ আহিছিল যোৰহাটৰ এগৰাকী প্ৰশাসনিক বিষয়ালৈ । ৱাটছএপ চাটিঙৰ পিছত হোৱাটছএপৰ জৰিয়তে মুখ্যসচিবৰ নামত ধন বিচাৰি টকা পঠিয়াবৰ বাবে এটা লিংকো পঠাইছিল দুষ্টচক্ৰই । কিন্তু সমগ্ৰ ঘটনাটো প্ৰৱঞ্চক চক্ৰৰ দ্বাৰা সংঘটিত বুলি সন্দেহ হোৱাত অনুসন্ধান কৰে প্ৰশাসনিক বিষয়াগৰাকীয়ে।

ইয়াৰ পিছতে ঘটনা সন্দৰ্ভত আৰক্ষীক অৱগত কৰি অভিযোগ দাখিল কৰিছে যোৰহাটৰ প্ৰশাসনিক বিষয়াগৰাকীয়ে । এনেধৰণৰ ভুৱা হোৱাটছএপ নম্বৰৰ জৰিয়তে সমগ্ৰ ৰাজ্যতে প্ৰৱঞ্চনাৰ জাল পেলোৱা এই দুষ্টচক্ৰৰ বিৰুদ্ধে আৰক্ষীয়ে কেনে পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰে সেয়া লক্ষণীয় হ'ব ।

উল্লেখ্য যে কিছুদিন পূৰ্বে মন্ত্ৰী বিমল বৰা, কামৰূপ মহানগৰ জিলাৰ উপায়ুক্ত পল্লৱ গোপাল ঝাকে ধৰি কেইবাজনো উচ্ছ পদস্থ বিষয়াৰ নামত হোৱাটছএপ যোগে ধন দাবীৰ ঘটনা সংঘটিত হৈছে।
Published by:Manjumoni Borah
First published:

শেহতীয়া বাতৰি