உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • crime
    • »
    • Encounter With Drugs Peddlers: কাৰ্বি আংলঙত ড্ৰাগছ মাফিয়া আৰু আৰক্ষীৰ মাজত গুলিয়াগুলী, এটা ড্ৰাগছ মাফিয়া নিহত

    Encounter With Drugs Peddlers: কাৰ্বি আংলঙত ড্ৰাগছ মাফিয়া আৰু আৰক্ষীৰ মাজত গুলিয়াগুলী, এটা ড্ৰাগছ মাফিয়া নিহত

    লাহৰিজানত আৰক্ষীয়ে তালাচী চলাই থকাৰ সময়ত তিনিজনীয়া যুৱকৰ এটা দলক আৰক্ষীয়ে ৰ'বলৈ  নিৰ্দেশ দিয়ে যদিও সেই দলটোৱে আৰক্ষীক লক্ষ্য কৰি গুলীচালনা কৰে। আৰক্ষীয়েও প্ৰত্যুত্তৰত গুলীচালনা কৰাত এজন নিহত হয়।

    লাহৰিজানত আৰক্ষীয়ে তালাচী চলাই থকাৰ সময়ত তিনিজনীয়া যুৱকৰ এটা দলক আৰক্ষীয়ে ৰ'বলৈ  নিৰ্দেশ দিয়ে যদিও সেই দলটোৱে আৰক্ষীক লক্ষ্য কৰি গুলীচালনা কৰে। আৰক্ষীয়েও প্ৰত্যুত্তৰত গুলীচালনা কৰাত এজন নিহত হয়।

    লাহৰিজানত আৰক্ষীয়ে তালাচী চলাই থকাৰ সময়ত তিনিজনীয়া যুৱকৰ এটা দলক আৰক্ষীয়ে ৰ'বলৈ  নিৰ্দেশ দিয়ে যদিও সেই দলটোৱে আৰক্ষীক লক্ষ্য কৰি গুলীচালনা কৰে। আৰক্ষীয়েও প্ৰত্যুত্তৰত গুলীচালনা কৰাত এজন নিহত হয়।

    • Share this:
    কাৰ্বি আংলঙত আৰক্ষীৰ ড্ৰাগছ বিৰোধী অভিযান অব্যাহত আছে। ইয়াৰ মাজতে আজি সন্ধিয়া ড্ৰাগছ মাফিয়া আৰু আৰক্ষীৰ মাজত গুলীয়াগুলীৰ ঘটনা সংঘটিত হোৱাত সৃষ্টি হৈছে চাঞ্চল্যৰ। গুলীয়াগুলীত নিহত হৈছে এটা ড্ৰাগছ মাফিয়া।

    জানিব পৰা মতে সন্ধিয়া প্ৰায় ৫-৩০ বজাত লাহৰিজান পহৰা চকীৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত বিষয়াৰ ওচৰত এক খবৰ আহিছিল দিছাপুৰ দেওবৰীয়া বজাৰ ৰোড দিশেৰে  তিনি চাৰি জনীয়া এটা দলে বৃহৎ পৰিমাণৰ ড্ৰাগছ সৰবৰাহ কৰিব বুলি। সেই তথ্য পোৱাৰ পিছত সেই স্থানত লাহৰিজান পহৰা চকীৰ আৰক্ষীয়ে তালাচী চলাই থকাৰ সময়ত প্ৰায় ৬-৩০ বজাত সন্দেহজনক অৱস্থাত অহা তিনিজনীয়া যুৱকৰ এটা দলক আৰক্ষীয়ে ৰ'বলৈ  নিৰ্দেশ দিয়ে যদিও সেই দলটোৱে আৰক্ষীক লক্ষ্য কৰি গুলীচালনা কৰে। অৱশেষত আৰক্ষীয়েও প্ৰত্যুত্তৰত গুলীচালনা কৰাত এজনৰ দেহত গুলী লগাত  লোকজন আহত  হয়। পৰৱৰ্তী সময়ত আহত লোকজন মৃত্যু হোৱা বুলি জানিব পৰা গৈছে।

    ইফালে আৰক্ষীয়েও প্ৰত্যুত্তৰত গুলী চলোৱাত আন দুটা ড্ৰাগছ মাফিয়াই ডিমাপুৰ দিশে পলায়ন কৰা বুলি আৰক্ষীৰ সূত্ৰত প্ৰকাশ। মৃত ড্ৰাগছ মাফিয়াটোৰ পৰিচয় এতিয়ালৈ উদ্ধাৰ হোৱা নাই যদিও তেওঁলোকে কঢ়িয়াই অনা এখন বেগৰ পৰা আৰক্ষীয়ে হেৰ'ইন ভৰ্তি ৫০ টা চাবোনৰ বাকচ, ২০ জাই সজীৱ গুলী আৰু নিহত জনৰ পৰা ৭.৬৫ পিষ্টল এটা উদ্ধাৰ কৰে।

    আৰক্ষীয়ে জব্দ কৰা হেৰ'ইনখিনিৰ ওজন প্ৰায় ৬২৬ গ্ৰাম আৰু ইয়াৰ বজাৰ মূল্য ৪ৰ পৰা ৫ কোটি টকা হ'ব বুলি আৰক্ষীয়ে অনুমান কৰিছে।
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: