• Home
  • »
  • News
  • »
  • crime
  • »
  • বিয়াৰ ২০ দিন পিছত, কইনাই উন্মোচন কৰিলে ডাঙৰ ৰহস্য ! শুনি হতবাক হৈ পৰিল স্বামী , চিধাই গৈ পালে আৰক্ষী চকী ...

বিয়াৰ ২০ দিন পিছত, কইনাই উন্মোচন কৰিলে ডাঙৰ ৰহস্য ! শুনি হতবাক হৈ পৰিল স্বামী , চিধাই গৈ পালে আৰক্ষী চকী ...

Looteri Dulhan: গুজৰাটৰ বাসিন্দা কইনা এগৰাকীয়ে তেওঁৰ স্বামীৰ সৈতে ২০ দিন থাকি লাখ টকাৰ নগদ ধন আৰু সোণ আৰু ৰূপৰ অলংকাৰ লৈ পলাই গৈছে। পলাতক কইনাগৰাকী ইতিমধ্যে বিবাহিত আৰু তেওঁৰ এজনী ছোৱালী আছে।

Looteri Dulhan: গুজৰাটৰ বাসিন্দা কইনা এগৰাকীয়ে তেওঁৰ স্বামীৰ সৈতে ২০ দিন থাকি লাখ টকাৰ নগদ ধন আৰু সোণ আৰু ৰূপৰ অলংকাৰ লৈ পলাই গৈছে। পলাতক কইনাগৰাকী ইতিমধ্যে বিবাহিত আৰু তেওঁৰ এজনী ছোৱালী আছে।

Looteri Dulhan: গুজৰাটৰ বাসিন্দা কইনা এগৰাকীয়ে তেওঁৰ স্বামীৰ সৈতে ২০ দিন থাকি লাখ টকাৰ নগদ ধন আৰু সোণ আৰু ৰূপৰ অলংকাৰ লৈ পলাই গৈছে। পলাতক কইনাগৰাকী ইতিমধ্যে বিবাহিত আৰু তেওঁৰ এজনী ছোৱালী আছে।

  • Share this:
তেল, গেছ আৰু কয়লা অন্বেষণৰ ফলত দ্ৰুতগতিত সলনি হৈ থকা বাৰ্মাৰ জিলাত ডকাইত কইনা (Looteri Dulhan) আৰু তেওঁলোকৰ দালালসকলে নিজৰ জাল তৈয়াৰ কৰিছে। বাৰ্মাৰ জিলাত, আকৌ এবাৰ এগৰাকী ডকাইত কইনাই তেওঁৰ দলৰ সদস্যসকলৰ সৈতে এটা পৰিয়ালক লক্ষ্য কৰি লৈছে। গুজৰাটৰ বাসিন্দা ডকাইত কইনাগৰাকীয়ে তেওঁৰ স্বামীৰ সৈতে ২০ দিন থাকি লাখ টকাৰ নগদ ধন আৰু সোণ আৰু ৰূপৰ অলংকাৰ লৈ পলাই গৈছে। পলাতক কইনাগৰাকী ইতিমধ্যে বিবাহিত আৰু তেওঁৰ এজনী ছোৱালী আছে। কোতৱালী আৰক্ষীয়ে এটা গোচৰ ৰুজু কৰিছে আৰু তদন্ত কৰি আছে। কিন্তু এতিয়ালৈকে ডকাইত কইনা আৰু দালালৰ কোনো সন্ধান নাই।

আৰক্ষীয়ে জনোৱা অনুসৰি, ভিমৰাৰ বাসিন্দা মেহৰাম জাটে যোৱা বছৰৰ ২৪ নৱেম্বৰত গুজৰাটৰ আহমেদাবাদৰ বাসিন্দা মমতাৰ সৈতে বিবাহপাশত আৱদ্ধ হৈছিল। বাৰমেৰ জিলাৰ কোছাৰিয়াৰ বাসিন্দা দালাল যোগাৰামে বিবাহপাশত আৱদ্ধ হ'বলৈ মেহৰামৰ পৰা ৩ লাখ টকা লৈছিল। তেওঁ বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হৈছিল, কিন্তু মমতা ২০ দিনৰ কইনা হৈছিল। বিবাহৰ২০ দিনৰ পিছত, মেহৰামে কামলৈ গৈছিল। ঘৰলৈ উভতি অহাৰ সময়ত তেওঁ দেখিলে যে তেওঁৰ পত্নী মমতা ঘৰত নাই।

মমতাই কৈছে মই ইতিমধ্যে বিবাহিত
যেতিয়া তেওঁ মমতাৰ সৈতে কথা পাতিছিল, তেওঁ কৈছিল, 'মই ইতিমধ্যে বিবাহিত আৰু মোৰ এজনী ছোৱালীও আছে'। এই কথা শুনি মেহৰামৰ মূৰত সৰগ ভাঙি পৰিছিল। ভুক্তভোগী মেহাৰাম, তাৰ পিছত আৰক্ষী অধীক্ষকৰ ওচৰলৈ গৈছিল আৰু সমগ্ৰ কথা বৰ্ণনা কৰিছিল। আৰক্ষী অধীক্ষকে তৎক্ষণাৎ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিছিল আৰু কোতৱালী আৰক্ষীক এটা গোচৰ ৰুজু কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিছিল। মেহাৰামে প্ৰৱঞ্চক কইনা মমতা, দালাল যোগৰাম আৰু আন দুজনৰ বিৰুদ্ধে কোতৱালী আৰক্ষী থানাত গোচৰ ৰুজু কৰিছে।

৫ লাখ টকা আৰু ৫০ টোলা ৰূপৰ অলংকাৰ কঢ়িয়াই উধাও
ভুক্তভোগী মেহৰামৰ মতে, ডকাইত কইনাই ৫ লাখ টকা, ৫০ টলা ৰূপৰ অলংকাৰ আৰু ২ টোলা সোণৰ অলংকাৰ লৈ পলাই গৈছে। তেওঁ অভিযোগ কৰিছিল যে কোতৱালী আৰক্ষীয়ে এটা গোচৰ ৰুজু কৰিছে কিন্তু কোনো ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা নাই। গোচৰটোৰ তদন্ত কৰি থকা হেড কনিষ্টবল ইন্দৰ সিঙৰ মতে, ভুক্তভোগী মেহৰামৰ প্ৰতিবেদনৰ ভিত্তিত গোচৰটো পঞ্জীয়ন কৰা হৈছে। দালাল যোগাৰামে এটা জাল দস্তাবেজ প্ৰস্তুত কৰি প্ৰৱঞ্চনাৰে বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হৈছে। আৰক্ষীয়ে গোটেই ঘটনাটোৰ তদন্ত কৰি আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: