• Home
  • »
  • News
  • »
  • crime
  • »
  • বঙাইগাঁৱত সাংবাদিকতাৰ নামত ড্ৰাগছৰ অবৈধ বেহা ৷ ৰাইজে খেদি খেদি দুই যুৱকক কৰিলে কৰায়ত্ত৷

বঙাইগাঁৱত সাংবাদিকতাৰ নামত ড্ৰাগছৰ অবৈধ বেহা ৷ ৰাইজে খেদি খেদি দুই যুৱকক কৰিলে কৰায়ত্ত৷

binary comment

binary comment

নিতু বণিক্য নামৰ ভুৱা সাংবাদিকক আটক ৷ বাহনত চিৰিঞ্জৰ লগতে কণ্টেইনাৰ আদি উদ্ধাৰ।

  • Share this:
ৰাজ্যত আৰক্ষী প্ৰসাশনে ড্ৰাগছ বিৰোধী অভিযান তীব্ৰতৰ কৰাৰ সময়তে বঙাইগাঁৱত সাংবাদিকতাৰ আঁৰত ড্ৰাগছৰ ৰমৰমীয়া বেহা চলাই থকা পৰিলক্ষিত হৈছে ৷ স্থানীয় ৰাইজৰ তৎপৰতাত খেদি খেদি ভুৱা সাংবাদিকসহ দুজনক কৰায়ত্ত কৰি আৰক্ষীৰ হাতত চমজাই দিয়ে ৷

বঙাইগঁৱৰ ৰাখালডুবিত এখন চাৰিচকীয়া বাহন দীৰ্ঘ সময় ধৰি পথৰ দাঁতিত ৰখাই থোৱা দেখি স্থানীয় ৰাইজৰ সন্দেহ হয় ৷ সন্মুখত ডাঙৰ আখৰৰে প্ৰেছ বুলি লিখা এই বাহনখনৰ ভিতৰত থকা যুৱকসকলৰ গতি-বিধি নজৰ ৰাখি এটা সময়ত স্থানীয় লোকসকলে বাহনখন আগচি ধৰে ৷ বাহনখনৰ ভিতৰত থকা নিতু বণিক্য নামৰ যুৱকজনে নিজকে সাংবাদিক বুলি পৰিচয় দি 'এনই লাইভ টুডে' নামৰ ৱেব পোৰ্টেল এটাৰ পৰিচয় পত্ৰ প্ৰদৰ্শন কৰে ৷ স্থানীয় লোকসকলে যুৱকজনৰ কথাত বিশ্বাস নকৰি বাহনখন তালাচী চলোৱাত চিৰিঞ্জৰ লগতে কণ্টেইনাৰ আদি উদ্ধাৰ কৰে ৷

ইয়াৰ মাজতে ভুৱা সাংবাদিকজনে সুযোগ বুজি পলায়নৰ চেষ্টা কৰে যদিও সমবেত লোকসকলে খেদি খেদি যুৱকজনক কৰায়ত্ত কৰে ৷ যুৱকজনৰ স্বীকাৰোক্তিৰ ভিত্তিত অমিত ৰয় নামৰ আন এজন যুৱকক আটক কৰে ৷ দুয়োৰে স্বীকাৰোক্তিৰ ভিত্তিত কেইবাটাও ড্ৰাগছ ভৰ্তি কণ্টেইনাৰ জব্দ কৰে ৷

আনহাতে চিৰাঙৰ কাৱাটিকাত বিজনীত আৰক্ষীয়ে অভিযান চলাই ড্ৰাগছসহ তিনিজনক কৰায়ত্ত কৰে ৷ অভিযান কালত ১৩টা কণ্টেইনাৰত মুঠ ৪.৯৬০ গ্ৰাম ড্ৰাগছ জব্দ কৰে ৷ আৰক্ষীয়ে মতলেব আলী , চাহিদুল ইছলাম ছিকদাৰ, হজৰত আলীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰে ৷
Published by:Manjumoni Borah
First published: