• Home
  • »
  • News
  • »
  • crime
  • »
  • দিল্লীত দুজন আফগানৰ পৰা ৩২৫ কেজি ড্ৰাগছ জব্দ, যাৰ মূল্য ১২০০ কোটি টকা ...

দিল্লীত দুজন আফগানৰ পৰা ৩২৫ কেজি ড্ৰাগছ জব্দ, যাৰ মূল্য ১২০০ কোটি টকা ...

দিল্লী আৰক্ষীৰ বিশেষ চেলে দুজন আফগান নাগৰিকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে আৰু তেওঁলোকৰ পৰা ৩১২.৫ কিলোগ্ৰাম (৩ কুইন্টল) মেথাম্ফেটামিন আৰু ১০ কিলোগ্ৰাম হেৰোইন জব্দ কৰিছে। আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বজাৰত ইয়াৰ মূল্য ১২০০ কোটি টকা বুলি কোৱা হৈছে।

দিল্লী আৰক্ষীৰ বিশেষ চেলে দুজন আফগান নাগৰিকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে আৰু তেওঁলোকৰ পৰা ৩১২.৫ কিলোগ্ৰাম (৩ কুইন্টল) মেথাম্ফেটামিন আৰু ১০ কিলোগ্ৰাম হেৰোইন জব্দ কৰিছে। আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বজাৰত ইয়াৰ মূল্য ১২০০ কোটি টকা বুলি কোৱা হৈছে।

দিল্লী আৰক্ষীৰ বিশেষ চেলে দুজন আফগান নাগৰিকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে আৰু তেওঁলোকৰ পৰা ৩১২.৫ কিলোগ্ৰাম (৩ কুইন্টল) মেথাম্ফেটামিন আৰু ১০ কিলোগ্ৰাম হেৰোইন জব্দ কৰিছে। আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বজাৰত ইয়াৰ মূল্য ১২০০ কোটি টকা বুলি কোৱা হৈছে।

  • Share this:
দিল্লী আৰক্ষীৰ বিশেষ চেলে দুজন আফগান নাগৰিকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে আৰু তেওঁলোকৰ পৰা ৩১২.৫ কিলোগ্ৰাম (৩ কুইন্টল) মেথাম্ফেটামিন আৰু ১০ কিলোগ্ৰাম হেৰোইন জব্দ কৰিছে। আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বজাৰত ইয়াৰ মূল্য ১২০০ কোটি টকা বুলি কোৱা হৈছে।

দিল্লী আৰক্ষীৰ মতে, দুয়োজন আফগান নাগৰিকক মুস্তাফা আৰু ৰাহমুল্লা বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছিল, যিসকলে নাৰ্কো টেৰৰ চিণ্ডিকেটৰ অধীনত বৃহৎ পৰিমাণে ড্ৰাগছ যোগান ধৰিছিল। প্ৰথমতে, তেওঁলোকৰ পৰা সামান্য পৰিমাণৰ ড্ৰাগছ উদ্ধাৰ কৰা হৈছিল, কিন্তু পিছত সোধা-পোছাৰ পিছত, তেওঁলোকৰ ওচৰত ইমান বৃহৎ পৰিমাণৰ ড্ৰাগছ পোৱা গৈছিল।

এইটো দিল্লীৰ ইতিহাসত ধৰা পৰা মেথাম্ফেটামিন আৰু হেৰোইনৰ সৰ্ববৃহৎ সামগ্ৰী। আৰক্ষীয়ে জনোৱা অনুসৰি, ড্ৰাগছৰ সামগ্ৰী চেন্নাই, লক্ষ্ণৌ আৰু তাৰ পিছত দিল্লীলৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল। যিসকলে এই ডাঙৰ নাৰ্কো সন্ত্ৰাসবাদী মডিউলবোৰ উদ্ঘাটন কৰিছে তেওঁলোকৰ ভিতৰত আছে চিপি ললিত মোহন নেগী, এচিপি হৃদয়ভূষণ, পৰিদৰ্শক বিনোদ বাদোলা, পৰিদৰ্শক সুন্দৰ গৌতম আৰু যশপাল ভাটি।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি