• Home
  • »
  • News
  • »
  • crime
  • »
  • Fraud Arrested : IPS ৰবিন হিবুৰ নামত ভুৱা ফেচবুক একাউণ্ট খুলি ধন আত্মসাৎ কৰা চলমান খান আৰক্ষীৰ জালত। ৰাজস্থানৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ।

Fraud Arrested : IPS ৰবিন হিবুৰ নামত ভুৱা ফেচবুক একাউণ্ট খুলি ধন আত্মসাৎ কৰা চলমান খান আৰক্ষীৰ জালত। ৰাজস্থানৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ।

হিবুয়ে ইয়াৰ আগতেও উত্তৰ পূৱৰ লোকো এনে কাৰ্যত জড়িত হৈ ধৰা পৰিছে বুলি তাৎপৰ্যপূৰ্ণ মন্তব্য কৰিছে। তেওঁ অসমৰ লোকেও এনে কাৰ্যত লিপ্ত হোৱা বুলিও অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে ।

হিবুয়ে ইয়াৰ আগতেও উত্তৰ পূৱৰ লোকো এনে কাৰ্যত জড়িত হৈ ধৰা পৰিছে বুলি তাৎপৰ্যপূৰ্ণ মন্তব্য কৰিছে। তেওঁ অসমৰ লোকেও এনে কাৰ্যত লিপ্ত হোৱা বুলিও অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে ।

হিবুয়ে ইয়াৰ আগতেও উত্তৰ পূৱৰ লোকো এনে কাৰ্যত জড়িত হৈ ধৰা পৰিছে বুলি তাৎপৰ্যপূৰ্ণ মন্তব্য কৰিছে। তেওঁ অসমৰ লোকেও এনে কাৰ্যত লিপ্ত হোৱা বুলিও অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে ।

  • Share this:
দিল্লী আৰক্ষীৰ যুটীয়া আয়ুক্ত ৰবিন হিবুৰ নামত ফেচবুক একাউণ্ট খুলি দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তত বসবাস কৰি থকা উত্তৰ পূবৰ লোকৰ মাজত প্ৰবঞ্চনাৰ জাল  পেলোৱা চলমান খান এতিয়া আৰক্ষীৰ জিম্মাত । ৰাজস্থানৰ পৰা দিল্লী আৰক্ষীয়ে ধৰি আনিছে চলমানক । জেষ্ঠ IPS বিষয়া হিবুয়ে আজি এটা Whatsapp বার্তাৰ যোগেদি জনোৱা মতে চলমানে গুগলত উপলব্ধ ৰবিন হিবুৰ ফটো সংগ্ৰহ কৰি ফেচবুক একাউণ্ট খুলি লৈছিল । সেই একাউণ্টৰ যোগেদি চলমানে উত্তৰ পূৱৰ লোকৰ পৰা দান বৰঙণি বিচাৰিছিল ।

এনে কাৰ্যৰে চলমানে ইতিমধ্যে বহু টকা সংগ্ৰহ কৰিলে বুলিও জানিবলৈ দিছে হিবুয়ে । উল্লেখযোগ্য যে, অৰুণাচল প্ৰদেশৰ নিবাসী ৰবিন হিবু সমগ্ৰ দেশৰে উত্তৰ পূৱৰ লোক সকলৰ মাজত যথেষ্ট জনপ্ৰিয় । তেওঁ Helping Hand নামৰ এটা বেচৰকাৰী প্ৰতিষ্ঠানৰ লগত জড়িত । এই প্ৰতিষ্ঠানৰ যোগেদি তেওঁ দিল্লী তথা দেশৰ আন প্ৰান্তত বসবাস কৰি থকা উত্তৰ পূৱৰ লোকক সৰ্বতো প্ৰকাৰে সহায়ৰ হাত আগবঢ়ায় । Covid-19 মহামাৰীৰ সময়তো Helping Handএ বিপদত পৰা উত্তৰ-পূৱৰ লোকক সহায়ৰ হাত আগবঢ়াইছে ।

চলমানে WhatsAppতো ধন বিচাৰি মেছেজ কৰিছিল বুলি জানিবলৈ দিছে দিল্লী আৰক্ষীৰ জেষ্ঠ বিষয়াজনে । হিবুয়ে ইয়াৰ আগতেও উত্তৰ পূৱৰ লোকো এনে কাৰ্যত জড়িত হৈ ধৰা পৰিছে বুলি তাৎপৰ্যপূৰ্ণ মন্তব্য কৰিছে। তেওঁ অসমৰ লোকেও এনে কাৰ্যত লিপ্ত হোৱা বুলিও অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে ।
Published by:Manjumoni Borah
First published:

শেহতীয়া বাতৰি