உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • crime
    • »
    • FCRA কেলেংকাৰীত নাম সাঙোৰ খোৱা অসমৰ NGOৰ কাৰ্যালয়ত CBIৰ অভিযান, মুঠ ১৪ জন জালত

    FCRA কেলেংকাৰীত নাম সাঙোৰ খোৱা অসমৰ NGOৰ কাৰ্যালয়ত CBIৰ অভিযান, মুঠ ১৪ জন জালত

    FCRA Scam: কেলেংকাৰীত জড়িত কেন্দ্ৰীয় গৃহ মন্ত্ৰালয়ৰ ১৪জন কৰ্মচাৰীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰাৰ বিপৰীতে ৩৬টা নিজাববীয়া গোচৰ ৰুজু কৰিছে CBIয়ে।

    FCRA Scam: কেলেংকাৰীত জড়িত কেন্দ্ৰীয় গৃহ মন্ত্ৰালয়ৰ ১৪জন কৰ্মচাৰীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰাৰ বিপৰীতে ৩৬টা নিজাববীয়া গোচৰ ৰুজু কৰিছে CBIয়ে।

    FCRA Scam: কেলেংকাৰীত জড়িত কেন্দ্ৰীয় গৃহ মন্ত্ৰালয়ৰ ১৪জন কৰ্মচাৰীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰাৰ বিপৰীতে ৩৬টা নিজাববীয়া গোচৰ ৰুজু কৰিছে CBIয়ে।

    • Share this:
    সমগ্ৰ দেশত কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰালয় (Home Ministry)ৰ একাংশ কৰ্মচাৰীয়ে সংঘটিত কৰিছে এক ভয়ংকৰ কেলেংকাৰী ৷ Foreign Contribution (Regulation) Amendment Act, 2020 চমুকৈ FCRAৰ অধীনত কিছুমান NGOৰ সৈতে মিলি ভুৱা নথি পত্ৰৰে লুণ্ঠন কৰাৰ চেষ্টা কৰিছিল দেশৰ গৃহমন্ত্ৰালয়ৰ একাংশ কৰ্মচাৰীয়ে ৷  কৰ্মচাৰীৰ এই কু কীৰ্তি পোহৰলৈ অহাৰ পাছতেই সমগ্ৰ ঘটনাৰ দেশৰ গৃহ বিভাগে  তদন্তৰ দায়িত্ব দিয়ে কেন্দ্ৰীয় তদন্তকাৰী সংস্থা চমুকৈ CBIক ৷

    ইতিমধ্যে দেশৰ ৪০টা স্থানত চলিছে CBIৰ অভিযান ৷ দিল্লী, হাৰিয়ানা, হিমাচল প্ৰদেশ, তালেংগানা, অন্ধ্ৰ প্ৰদেশ, তামিলনাডু, মণিপুৰৰ লগতে অসমতো একেলগে চলিছে  CBIৰ অভিযান ৷ ইয়াৰ  ভিতৰতে আছে গুৱাহাটীৰ Nayi Roshni Foundation নামৰ NGOটো ৷ বুধবাৰে শিলপূখুৰীস্থিত Labanya Palza নামৰ বিল্ডিঙত থকা Sky International Academyৰ সৈতে সংলগ্ন হৈ থকা NGOটোত অভিযান চলায় CBIয়ে ৷ কিন্ত আচৰ্যজনক ভাৱে অভিযান চলোৱা পাছতেই NGOটোৰ নাম ফলক আতৰাই পেলাই NGOটোৰ কৰ্মচাৰীয়ে ৷ সংবাদমাধ্যমকো বাতৰি সংগ্ৰহ  কৰাত বাধা দিয়ে NGO টোৰ কৰ্মচাৰীয়ে ৷

    ইতিমধ্যে সমগ্ৰ ঘটনাৰ অভিযান চলাই দেশৰ গৃহমন্ত্ৰালয়ৰ ১৪ জন কৰ্মচাৰীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে  CBIয়ে ৷ ৩৬টা গোচৰো নিজাববীয়াকৈ গোচৰ ৰুজু কৰিছে CBIয়ে ৷ ঘটনাৰ সন্দৰ্ভত অব্যাহত আছে CBIৰ তদন্ত ৷ দেশৰ এই জালিয়াতিৰ  সৈতে আৰু কোন কোন জড়িত আছে ? গুৱাহাটীৰ NGOৰ সৈতে কি সম্পৰ্ক ? সমগ্ৰ ঘটনাৰ ৰহস্য পোহৰলৈ আহিব CBIৰ অধিক অনুসন্ধানত ৷
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: